Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg anyukámat...

Hogyan győzzem meg anyukámat hogy tudnék gondozni egy kutyát?

Figyelt kérdés
Már évek óta győzködöm de semmi...

2018. ápr. 8. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ebből nem sokat tudtunk meg.

Hány éves vagy?

Milyen körülmények között lenne a kutya?

Mennyit mozgatnád?

Mennyi szabadidőd van?

Milyen kutyát szeretnél?

Ezek hiányában nehéz tanácsokat adni

2018. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki lenne vele otthon? Mert ha te reggeltol estig suliban vagy, akkor bizony vagy egyedul lesz es szetszedi a lakast unalmaban, vagy valaki masnak kell setalni vinni. Esoben, hoban, fagyban, barmi van, vinni kell. Nyaralasra is olyan helyet kell keresni ahova lehet vinni - es lehet hogy oda meg a tobbiek nem akarnak menni, csak miattad (meg leginkabb a kutyuli miatt). Meg amikor orvoshoz kell vinni es soktizezret otthagyni vizsgalatra, gyogyszerre, oltasra, akkor is jusson eszedbe, hogy te tudod 'gondozni'.
2018. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Keress munkát, kezdj el dolgozni

Egy kutya sok pénzbe kerül, főleg, ha állatorvosra szorul, amit nyilván úgy gondolsz, hogy majd a szüleid kifizetnek... Ha te akarsz kutyát, ne csak gondozni akard, hanem állni a költségeit is.

2018. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Egy kutyának sem szabad olyan családban lennie, ahol a család valamelyik tagja nem szeretné. Folyamatosan konfliktusokat szül, és a kutya szívja meg.

Ha fajtatisztát szeretnél, akkor kezdj el rá gyűjtögetni, és ha külön költözöl, vagy legalább saját kereseted lesz, akkor majd veszel magadnak valami jó helyről.

2018. ápr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
31%

Én is ilyen helyzetben vagyok.Én a következőkkel próbálkozom:

Lehetoleg a szuleim elott olvasok kutyás konyveket meg kutyatartásrol szolo weboldalakat.Neha mondok nekik par erdekes dolgot amit eppen olvastam.Ebbol lathatjak hogy erdekel teged ez a tema es hogy tenyleg komolyan gondolod.Kerdezd meg magadtol hogy biztos hogy te ezt szeretned es hogy rendszeresen elviszed setalni, eteted, itatod, játszol vele, tanítod,stb.Ha ugy gondolod hogy ezek kozul mindegyiket tudnad,es szeretned is teljesiteni akkor ezt egy ido utan a szuleidnek is be kell latniuk.

2018. ápr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Ha valaki gondoskodik egy kutyáról, azt jelenti, hogy anyagi és büntetőjogi felelősséget vállal érte.

Én könnyen beszélek, felnőtt vagyok, saját döntésem volt a kutyatartás. De ez nem olcsó mulatság. Testmérettől függ, hogy mennyit eszik, de a jó minőségű tápok nem olcsók. Az oltások, a kullancsvédelem, féreghajtás újabb havi kiadás. Ha valami baja van a kutyának, azonnal orvoshoz kell vinni. Nekik nincs társadalombiztosítás, tehát egy kisebb betegség is sokba kerül. Erre kell, hogy legyen félretéve egy összeg. Csak az ivartalanítás, ami ugye felelős állattartásnál alap, 20-50 ezer forint. Ez mondjuk egy egyszeri kiadás.

Szóval nem olyan egyszerű, hogy megeteted, sétáltatod, aztán ezzel megvan a gondoskodás.

A büntetőjogi felelősséget azért említettem, mert ha bármi gond adódik, pl. megharap valakit a kutya, vagy séta közben felborít valakit, azért a szüleid vállalják a felelősséget, nem te. Vagyis övéké a felelősség, te tulajdonképpen a "haszonélvezője" lennél a kutyatartásnak.

2018. ápr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kapok kutyát :)
2019. jún. 2. 14:05
 8/8 A kérdező kommentje:
Fizetnék neki mindent csak nem olyan könnyű pénzt szerezni mert még csak 14 éves vagyok de jövőre már elmegyek diákmunkára
2019. jún. 2. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!