Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy tarthassak kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy bátyám és közös lenne.A legjobb barátnőm kutyájának lettek kölykei és tőlük szeretnék.Még sosem volt háziállatom, de imádom az állatokat.

2018. ápr. 8. 16:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
63%
Milyen?
2018. ápr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
A szüleid nem akarnak egy nem kívánt kutyával vesződni, úgyis rájuk maradna minden feladat.
2018. ápr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Én először bizonyítanám a szüleimnek, hogy alkalmas vagyok és megértem a kutyatartásra. Semmikképp sem nyúznám őket.

Így tennék: Bújnám a kutyás könyveket, weboldalakt. (lehetőleg úgy, hogy lássák ezt)

Elejtenék néha 1-1 mondatot előttük mint érdekesség, amit olvastam és hasznosnak találom.

Ha társasházban laksz, akkor necces a dolog.

Fel kell tenned magadnak a kérdést, hogy képes vagy felelősséget vállalni egy kutyáért és télen, nyáron, hóban, sárban, esőben fogod sétáltatni rendszeresen?

2018. ápr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Először is. Németjuhász, és vizsla keverék kutyát néztem ki magamnak.Másodszor azért szeretnék kutyát hogy gondoskodhassak róla, nem pedig azért hogy átpasszoljam a szüleimnek.A papámnak van egy németjuhász kutyája és mindennap átmennék hozzájuk hogy a kutyájukkal meg persze velük lehessek, csak az a gond, hogy az ország másik felében laknak.Tőlünk nagyon messze.Viszont amikor pár hétre elmegyünk hozzájuk nyáron, akkor mindig én vigyázok a kutyájukra.Persze nem hárítanának rám minden feladatot, de én szeretem ezt csinálni és ezzel akartam megmutatni a szüleimnek hogy képes lennék gondoskodni egy kutyáról.Családi házban lakunk.

A helyesírási hibákért bocsánatot kérek, csak siettem

2018. ápr. 8. 16:44
 5/11 anonim válasza:
70%
Ha az ország másik felén laknak, hogyan mész át minden nap?
2018. ápr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Az rendben van, hogy tanítanád, sétáltatnád, játszanál vele.

De a szüleid fizetnének mindent, nekik kéne tápot venni mindig, játékokat, felszerelést, stb. Nekik kell elvinni chipeltetni, oltatni, ivartalanítani. Ha bármi baja lesz a kutyának, nekik kell kocsiba ülni és rohanni vele az orvoshoz. Ha valamelyik szomszéd panaszkodik a kutyára, nekik kell elrendezni. Ha te nem tudod elég jól megnevelni a kutyát, vagy jobb dolgod lesz, nekik kell foglalkozni vele. Ha csak egyszer egy héten elmész egész délutánra a barátaiddal, akkor már a szüleidre marad a sétáltatás, az etetés, a játék, a minden.

A kutyát kell időszakonként féreghajtani, plusz védeni bolha, kullancs ellen, cseppekkel vagy nyakörvvel, ami nem olcsó, és cserélni kell időnként. Plusz ha gondos gazda vagy, akkor minden nap séta után átfésülöd a bundáját, hogy nincs e benne élősködő.

Ha a lakásba is be akarod engedni, akkor azért néha meg kell fürdetni, a tappancsait megtörölni, ha esik az eső, stb.

Az udvarnak szökésbiztosnak kell lenni, ne tudja magát kiásni, se a kerítést átugrani, se a kapun kilógni. Legyen saját kis területe, fedett ólja, minden nap friss vize, ésatöbbi.

A kutyák nem plüssállatok, úgy kell figyelni az egészségükre és a jólétükre, mintha kicsi gyereked lenne. Nem csak annyiból áll a felelős kutyatartás, hogy "imádom az állatokat" meg átviszem a papához az ország túlsó végébe évente egyszer...

2018. ápr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt írtam hogy átmennék mindennap ha lehetne de mivel az ország másik felében laknak ezt nem tehetem meg.Másrészt telejesen eltértünk a tárgytól.Eddig egy olyan választ kaptam ami tényleg a kérdésemre válszolt.Ami pedig ezeket a kommenteket illeti, én is tudok ezekről a dolgokról. Természetesen nekik is segíteniük kell majd és támogatniuk. Igen, nekik kell elvinni orvoshoz,stb. De én 12 éves vagyok és ezt még nem tehetem meg. Nem szükséges letámadni azzal hogy nem vagyok elég felelősségteljes 12 évesen egy kutyához.Mint mondtam van egy bátyám 17 éves. Ő is szeretné ezt a kutyát és nem egyedül az enyém lesz.is segíteni fog a nevelésében, gondozásában.Ő nyilván sokkal jobban ért hozzá.
2018. ápr. 8. 18:00
 8/11 anonim ***** válasza:

A kommentelő, arra gondolt, hogy ez nem egy egyszerű kerés a szüleid felé. A részükről hatalmas áldozatot kíván! Egy uj kutyusnak mire beszerzitek a legolcsóbb felszereleseket ,kajat, oltasokat inteztek 100rzer ft-ban merhető költségei vannak és ezek csak az alap dolgok. És hatalmas vallalas a részükről mert bekik is foglalkozni kell majd vele nevelni...stb. Tök jó, hogy a batyad is segítene, de mivan, ha elmegy fődulira? Es majd, ha Te mész? Egy kutya 12evig siman eleldegél. Vagyis neked is vegig kell gondolnod, hogy 24 éves korodig, otthon fogsz e ülni és kutyázni? (Vagy viszed magaddal a kutyat, ha költözöl)

Én inkább azt javasolnám, hogy legyélnideiglenes befogadó. Sok menhely keres ilyen embereket. Ők állják a költségeket, neked pedig az helyet es a rafordított időt kell biztosítanod. Természetesen ez esetben előbb utóbb elkerül tőletek a kutyus. Ez azért lenne jó,mert Te is megtapasztalnád milyen kutyát tartani, es a szüleidnek is be tudod bizonyítani, hogy nem csak a szád jár és nem marad rájuk 2 hónap múlva a munka.

En elhiszem mennyire szeretnéd én is így voltam ezzel, de visszagondolva örülök, hogy dzüleim nem.mentek bele a dologba. Voltak olyan szakaszok az életemben 18-25 éves korom között, amikor nem fért volna bele a dolog. Addig is kijártam menhelyekre önkénteskedni és a 30. születésnapomon gazdi lettem :)

2018. ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket!☺
2018. ápr. 8. 18:56
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Én a helyedben nagyon leszidtam volna a barátnőmet, hogy minek kell szaporítani?

Legalább ennyit azért tegyél meg az állatokért, ha már ennyire szereted őket, hogy győzd meg a barátnődéket az ivartalanításról!

2018. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!