Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Hogyan taníthatom...

Kutyások! Hogyan taníthatom meg a szomszéd kutyának, hogy nem jöhet át?

Figyelt kérdés

Van egy nyaralónk,jó időben sokat vagyunk ott. Tavaly vettünk egy cicát,lakásban él velünk. A szomszédban (szintén nyaraló) van egy nagy pitbull keverék kutyus, 3év körüli.Amúgy aranyos kutya, (ivartalanított kan),nem is veszélyes, nagyon szokott nekünk örülni. Csak hát elég vehemens. Rengeteget (szinte egész nap) ugat, folyton összeugrál mindenkit, hirtelen szalad feléd és nem tudod rád ugrik e vagy nem. Engem ez önmagában nem zavar,hangsúlyozom,tényleg nem bánt,játszani akar csak. FOLYAMATOSAN átássa magát a kerítés alatt, amit mi megcsináltattunk még tavaly,hogy a cica ne tudjon átmenni. A cica nem is megy át mivel retteg a kutyáktól.A kutya viszont naponta többször átszökik. Amíg nem volt cicánk, sajnos nem szóltunk rá ha átjött,maximum visszavittük a gazdinak de sokszor inkább simiztem és nem zavart h nálunk van,szeretem a kutyákat. Most viszont zavar, mert a cica retteg tőle,folyamatosan kergeti,és ugat neki. nem tudni bántaná-e.A szomszéd szerint nem, mert "látott már macskát és csak megkergeti a macskák meg pofozzák" . Az én cicám nem pofozza, konkrétan ki sem mer már jönni a házból és csak azt lesi hol a kutya. (Amúgy nem csak hozzánk jön át,még az utcára is kiszökik) A szomszéddal nem akarunk emiatt "háborúzni" meg tényleg nem a kutya tehet róla.Mivel ő megszokta,h mindenhová átmehet,és meg is oldja. A múltkor a szomszéd meg is verte amikor átszökött,félórát nyugton volt és megint átszökött. (nem szokta verni gondolom, most csak "miattunk" csinálta,de mi sosem kérnénk hogy megüsse,inkább megtanítom neki akkor én hogy nem szabad)


Hogyan taníthatnám meg neki,hogy nem jöhet át???

Van lehetőségem átmenni és foglalkozni vele, ha kell, a szomszéd nem bánja. Mit tehetek, hogyan tiltsam meg neki, ha eddig nem volt megtiltva?

Kérlek adjatok tanácsot,nem volt soha kutyám,nem értek hozzájuk :(



2018. ápr. 10. 09:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
B@sszus, kutyás kategóriába akartam .....:D
2018. ápr. 10. 09:24
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Te sehogy, a gazdájának kéne megnevelni.
2018. ápr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Olyan kerítésre nincs lehetőségetek, ami a föld alatt is folytatódik? Vagy beton alapra? Az lenne a legegyszerűbb megoldás, ha a mászás-ásás fizikailag lenne gátolva.
2018. ápr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Már gondolkoztunk hogy megcsináltatjuk még "biztosabbra" . Nyilván nem lesz olcsó de szükség lesz rá.(szép lesz a domboldalt bebetonozni végig) Csak sajnos ez sem garancia. azt mondja a szomszéd h otthon(mert ugye ez nekik is csak nyaraló,amúgy is kertes házban élnek) a kutya átharapta a keritést,ott is mindig elmegy. kérdeztem voltak e anno kutyasuliban. azt mondta 2 vagy 3 alkalom után "kitiltották" őket,mert túl neveletlen volt a kutya és zavart mindenkit. ez nem tudom mennyire hihető,mivel a kutyasuliban pont ezt kéne megoldani gondolom.

szeretném hozzászoktatni a cicát a kutya látványához legalább, de így elég nehéz ha nem tudjuk mikor jön át magától.ebédelünk kint a kertben és 1x csak megjelenik . :D :D

2018. ápr. 10. 10:00
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
benti cica lesz
2018. ápr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

"Tavaly vettünk egy cicát,lakásban él velünk."

Akkor mi a probléma ha egyszer benti cica?

2018. ápr. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Itthon Budapesten benti cica.

Jó időben (április-október) hétvégente és ha szabin vagyunk elvisszük magunkkal a nyaralónkba, ott van nagy kert ! (Mindenhol macskabiztos a kerítés,ő nem tud és nem is akar átmenni senkihez)

Ott kinti-benti macska, egész nap van lehetősége bent lenni, de a kert neki egy mennyország,sötétedésik mint csak kint van. Csak a kutya megkeseríti az ott létet,mert folyton figyelni kell mikor bukkan fel! :)

2018. ápr. 10. 10:17
 8/13 A kérdező kommentje:
*sötétedésig kint van :)
2018. ápr. 10. 10:17
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer láttam egy olyan megoldást, hogy a kerítés betonlábazata elé, a ti részeteken beástok a földben függőlegesen álló üvegtáblákat (van millió ingyen elvihető ablaktábla, ki lehet vágni) és nem tud átkaparni a kutya, mert az üvegbe ütközik. Ha ez sorozatosan előfordul vele, a kutya nem hülye és lemond róla.

Csak célszerű nem a legvékonyabb üveget választani.

2018. ápr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13%
Közöld vele hogy kösse ki a kutyát vagy a sintérekkel löveteted le ha még egyszer átjön, mert azok nem fognak vacakolni a begyűjtéssel.
2018. ápr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!