Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alternatívák a kutyatartásban?...

Alternatívák a kutyatartásban? Ti mit használtok?

Figyelt kérdés

Pl mi nem vettünk drága kutyatálakat, a vize margarinos dobozban van, enni egy laposabb műanyag tálból kap.

Fekhely helyett odaadtam neki az egyik vastag takarómat, amit régi szakadt lepedővel vagy törölközővel fedünk le.

Sétáltatónak egy retriever pórázunk van, mi mindent magába foglal, nem kell külön nyakörv hám.

Enni pedig a mi kajánkból válogatok neki, amit tudom, hogy ehet, így kutyakajára sem költünk.

Nálatok mi a helyzet?


2018. ápr. 10. 23:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%

Minek nektek egyáltalán kutya?

Költök a kutyám normális étkeztetésére (értsd, magas hústartalmú száraz táp, nem a saját maradékunk ami nem jó a kutyának), veszek neki egy pár kutyatálat és egy pár váltót (amíg mosva van az eredeti pár), kap nyakörvet, több hámja és póráza van, megkapja minden évben a kombi veszettséget, három havonta a féreghajtót és spot-on-t.

Nekem egy hobbi a kutyatartás, egy életforma amire szeretek költeni, nem egy kín amin mindent meg akarok spórolni, csak hogy ne kelljen bármire is költeni.

2018. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Nem látom értelmét annyi mindent megvenni, amikor otthon is tudok neki adni költekezés nélkül és őt úgysem érdekli, hogy "kutyatál" vagy "vajas doboz".

Játékok: összegombócozott zokni a labdája, odaadtam neki egy régi plüssömet, régi pólóra kötöttem két csomót, ez a rágókötele, tejfölös doboz alá rejtek falatot, azt kell kitalálnia melyik alatt van, úton összeszedett bot, toboz, kesztyű az Ő gyűjteménye.

Teljesen jól van, természetesen az oltást mi is beadatjuk.

De azon kívül minden oké vele, élvezi az életet:D

2018. ápr. 10. 23:32
 3/31 anonim ***** válasza:
81%

A ti kajátok nem tesz jót neki hosszú távon, legalább annyit költsetek már rá, hogy kutyakaját vesztek, ne marassátok szét a gyomrát a sóval meg a fűszerekkel.


Egyébként nálunk a kajás tálja kutyatál, de a vize átlátszó kis műanyag ételes dobozkákban van, a házban 3, az udvaron 2, de a kútnál is van egy vödör tele vízzel, abból is tud inni.

A fekhelyei saját készítésűek, régi pólók kitömve, megvarrva, meg a kanapé persze. :)

2018. ápr. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Nem használunk fűszert, csak nagyon ritkán, ha olyn az étel, de abból nem kap. Sózni is csak kicsit sózzuk az ételt.

Amit kap: maradék leves, csontok(maradék levesbe beletartozik minden ami megmarad, tehát zöldségek, némi hús is szokott maradni), főzelék, tészta, rizs, krumpli a köretből, ehhez kap szaftot, sült húsból maradék darabokat, de amúgy bármit megeszik, ha épp nincs olyan kaja, ami ehetne, akkor leveslébe teszek neki kenyeret és azt is bepucolja, megenné ez még a konzervdobozt is, persze azt nem kap:)

2018. ápr. 10. 23:46
 5/31 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy kutya, nem konyhamalac...

Ráadásul ragadozó, tehát hús kell neki, nem zöldség, tészta, rizs, krumpli meg kenyér. Ezekkel max telik a gyomra, de semmit nem hasznosít belőle. A szaft meg leveslé pedig semmi. Az sem elég, ha csontot kap, az sem mindegy, milyen a csont, mert ha szilánkosra törik a főzéstől, akkor átszúrja a nyelőcsövét, gyomrát.

2018. ápr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
85%

Arról hallottál már, hogy minden műanyagból kis darabkák oldódnak ki, ha sokszor használod? Pl ezért nem szabad ugyanazt az ásványvizes flakont csapvízzel újra meg újra megtöltve használni, mert hosszú távon veszélyes. A kis vajas dobozoddal lassan mérgezed a kutyádat.


Az oltását, féregtelenítését, ivartalanítását is házilag oldod meg?

2018. ápr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Eddig sem volt tőle semmi baja, és a kutyák régen sem tápot ettek, mégis szerették a gazdit és egészséges, vidám kutyusok voltak.

Én szerintem meg a táp káros nekik, mert tele van tartósítóval meg mesterséges sz.rokkal, meg azt se tudod mi van benne és hallottam már olyat, hogy rákos lett a kutya az ilyen kutyatápoktól.

2018. ápr. 11. 00:01
 8/31 A kérdező kommentje:
Sok kutyatál is műanyag te észlény:DD
2018. ápr. 11. 00:01
 9/31 anonim ***** válasza:
84%

Én nagyon sajnálom szegény kutyát!

Persze annál jobb, mintha éhezne, és csontsovány lenne..

Az, hogy vajas doboz az itatója az "mindegy", de 800 ft-ért vehetsz neki rendes tálat. Nekünk van kettő is (nyáron a harmadikat is elővesszük).

Hám + póráz ! Mindkettőből van tartalék, ugyanis bármikor elszakadhat, és az emberi szerencsétlenség, hogy tuti ünnepek alatt, mikor el se tudsz szaladni venni másikat.. szóval tartalék tárolva.

Játékok: fel sem tudom sorolni mennyi játékuk van. Van 300ft-os labdájuk, és van 3000ft-os játékuk. Ilyen csontjáték, olyan sípolós labda, sünik, kötelek, csilingelős. De, ha nincs is 20 féle játék az sem baj, de nem költséges beruházni pár játékra. Ha olyan helyen veszed, akkor 1000ft-ból tudsz 3 játékot is venni.

Etetőtálból is van nekünk vagy 5-6, de nem csilivili, hanem méret függő. (Két kutyának)

Fekhelyük: az ágyam! Van nekik az ágy mellett egy méretre készített kis ágy, ha olyan kedvük van ott alszanak.

Egyáltalán nincsenek elkényeztetve, csak normális körülményeket biztosítok nekik, ahol kiegyensúlyozottak lehetnek.

Ételük: házi koszt a legrosszabb..... zsíros, fűszeres...

Én minőségi kajával etetek, konzerv, száraz, és sokszor hús napot tartunk, akkor külön nekik főzött csirke szivet, zúzát, és comb (abból csak a hús) az ételük.

Tarthatsz te úgyis kutyát, ahogy most...szegény kutya ígyis hálásan üdvözöl mikor hazamész... de NE a kutyán spórolj......... ha hosszú életű boldog kutyát szeretnél főleg ne..... ha gyered lesz, akkor neki is marad a kakis pelenka, ha belekakilt csak csipesszel vagy kanállal kiszeded a kakit, és mehet vissza a gyerekre, és az jó még egy hétig?

+ ti is vajas dobozból esztek? Vagy magatoknak telik tányérra villára kanálra stb? ......

Kegyetlen....

Biztos nem alszom jót most éjszaka....

2018. ápr. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%

Hát a mi kutyánk is régi lábasokkal indult neki az életnek, mentségemre szóljon, kisgyerek voltam és a szüleim (akik engem is a nagyszülők nyakába sóztak) nem tanították meg, hogy kell felelősséggel bánni egy állattal. A nagyszüleim meg a régi idők szerint gondolták, őrizze a házat, azért van.

Aztán ahogy felnőttem hálisten magamtól is kialakult a felelősségtudat. Elkezdtem vele foglalkozni, törődni vele, rendesen étkeztetni (nem színezéket és ízfokozót tartalmazó tápokkal, hanem minőségivel! Nem restelltem alaposan utánajárni!) és megkapta az első tappancsmintás kutyatálját. A vizét egy új fém lábasból kapja, kutyaháza van, szalmával bélelve. Így utólag sajnálom, hogy nem előbb tettem meg mindezt, de ugye a gyerek azt tanulja meg amit otthon lát... ha már a suliban nem tanítanak semmit a felelősségteljes állattartásról.

Amúgy néha maradékot is kap (rántott hús, pörkölt szaft spagettivel, marhahúsleves...) és a zöldségek közül az uborkát és a karalábét egyenesen imádja. Ritkán talál magának egy-egy diót is a fa alatt, megtöri és megeszi. Az égvilágon semmi baja, energikus, erős, egészséges kutya.

2018. ápr. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!