Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek melyik kutyus tetszik...

Nektek melyik kutyus tetszik jobban? Pomerániai törpespicc vagy Yorki? Melyiket érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti:)


Nekem mindkét kutya nagyon tetszik, természetesen tudom hogy árban nagy különbség van köztük. Illetve hogy a pomerániait csak kennelből lehet venni, az internet pedig tele van eladó Yorkikkal. 



2018. ápr. 11. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A törpespicc.
2018. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az interneten lévő rengeteg Yorki az nagyvalószínűség szerint szaporítós Yorki, mert most az népszerű fajta. Ajánlom figyelmedbe ezt az írást: [link]


A legtöbb olcsó jófogásos, netes Yorki ilyen vagy ehhez nagyon hasonló helyről kerül ki. Van amelyik azért nem ennyire durva de közel járunk az igazsághoz.


És akkor nem beszélünk arról, hogy jó ég tudja melyik szukát melyik kan fedezte be (pl. saját apja, vagy testvére). Ilyen helyeken kb. az anya kutya biztos (bár több helyen az sem). Nem tudhatod, hogy ami kutyát veszel az Yorki, vagy Yorkinak látszó, Yorkit nyomokban sem tartalmazó kutya lesz, milyen genetikai betegségekkel stb.

Pár hete a facebookon terjedt egy olyan megosztás, hogy egy hölgy vett egy ilyesmi helyről egy uszkárt majd csináltott genetikai vizsgálatot (jó pénzért ilyet is lehet, legközelebb valahol Ausztriában) és kiderült, hogy még csak nyomokban sem tartalmaz uszkárt.

2018. ápr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a pomszki. Mind jellemben, mind külsőleg.

A yorkiknak elég nagy seb az, hogy ennyire felkapottak lettek. Rengeteg kutyát tartanak borzasztó körülmények között és szaporítják őket össze-vissza.

Bárcsak yorkit is csak kennelből lehetne venni...

2018. ápr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2. Igen, sajnos tudom hogy nagyon szaporítják őket:( És annyira divatkutyát csináltak szegényekből... Minden 3-dik embernek kb.Yorkija van (vagy csivavája). Most ezért is tetszenek sokkal jobban a Pomerániaiak, mert azok szerencsére nincsenek szaporítva. De látszik is mert gyönyörűek, míg sok Yorkin meglátszik hogy tenyésztett..:/
2018. ápr. 11. 11:41
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Yorkie :)

Imádom a terrieres jellemüket.

2018. ápr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kissé tévedésben vagy , sajnos. Pont a pomik feljövőben vannak , mint szaporított fajta. Nézz már szét a hirdetésekben! 90 %-uk nem bejegyzett tenyésztőtől van.

Ráadásul legtöbbje kisspitzet hoz össze pomival és árulja pominak.

2018. ápr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pomim van. 12 éve vágytam rá amikor sikerült elköltöznöm és spórolás után vennem egy törzskönyves kiskutyát.

Ő a legjópofább, bohókásabb kiskutya aki mindenben partner, imád játszani, pörögni és semmiből sem akar kimaradni. Soha nem cserélném el egy yorkira. :)

2018. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem mondom, hogy melyik vedd meg mivel a kettő közül nekem csak yorkim volt/van, és imádom!:) Szóval csak érvelni tudok mellette. Biztos nem fogod megbánni ha rá kerül a választás. Én amit nagyon szeretek benne, az a szőre mert nem hullik, és olyan mint az emberi haj. Ha van vele kapcsolatos kérdésed és aktuális még, akkor szívesen válaszolok.
2018. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!