Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent a határozott...

Mit jelent a határozott nevelés egy kaukázusi juhászkutya esetében?

Figyelt kérdés
Meg nincs kaukázusim, de majd lesz, régi vágyam egy ilyen kutya, de először a feltételeket szeretném megteremteni hozzá. Ezért dolgozok jelenleg külföldön, hogy a saját házamat egy kaukázusi őrizze :D na már most mindenhol az a sablon, határozott, következetes nevelés, makacs, önálló fajta stb, tisztában vagyok a fajta jellemzoivel, tulajdonsagaival, nem ezekre lennék kíváncsi. Hanem pl példákkal szemléltetni hogy mit is takar a határozott nevelés és pl hol lehet elrontani egy ilyen kutyát (pl ne azt írjátok hogy ott h nem te vagy a falkavezer, hanem h pl azért mert a kutya kiszokott és te nem buntetted meg vagy nem fegyelmezted, ergo úgy van vele ő a főnök, ilyenekre gondolok). Természetesen ha megveszem a saját kaumat kutya iskola evidens, és nem szaporítótól venném, ezek a dolgok is természetesek számomra, szeretnék kellően felkészülni a dologra, hisz nagy álmom egy ilyen kutya és nem szeretném elrontani . Konkrétan kutyát saját magam meg nem neveltem még, de szüleimnel sok kutyával volt dolgom, tudom nagyon nem ugyanaz a kettő. és tudom hogy első kutyának nem ajánlják stb stb, de nem érdekel,én egy ilyet szeretnék, és ilyenem lesz, mert azok a tulajdonsagok vannak még benne, amitől nkm alomkutya egy kutya. 23/F

2018. ápr. 11. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha majd meglesz a kutya menj el vele kutyaiskolába. Addig tanulj a nevelésről, olvasgass, beszélj hozzáértőkkel, tenyésztővel már előre. Itt most nehéz lenne példákkal szemléltetni azt, amire te gondolsz. Ezek menet közben fognak majd előjönni.

Következetesnek kell lenni az elejétől fogva. Ezt nem lehet szájbarágósan körülírni, mindenki máshol hibázik. Nem lehet konkrét példákat mondani, rengeteg helyen el lehet rontani nem csak egy "ilyen kutyát" hanem bármilyen kutyát.

Szerény véleményem, hogy nem biztos, hogy kaukázusival kellene kezdened, ha nulla kutyás tapasztalatod van.

2018. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most megyek haza május végén egy hétre, meg is látogatok egy tenyésztőt, akinek akkor lesznek 7hetesek a kaukázusijai. Egyébként értem én hogy nem kéne nulla kutyás tapasztalattal, de miért vegyek pl egy bernathegyit vagy leonbergit (nkm a nagytestuek jönnek be igazán), ha tudom hogy legbelül kaukázusit szeretnék, és nem tudnám úgy szeretni a kutyát, mert akármilyen nyálas duma ez, sztem fontos, hogy mennyire odaadó a gazda a kutyája iránt, a kutya is érzi :) egyébként a kutyaiskola nem pont arra van kitalalva, Hogy a gazdit tanítsa meg kutyát nevelni? Nem okossagkent mondom, csak valamikor el kell kezdeni, nyilván nem egy ilyen fajtával kéne, de sajnos nem voltam eléggé kutyás fiatalabb koromban, vagyis az voltam, csak nem nevelés szempontjából.
2018. ápr. 11. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Határozott nevelés azt jelenti, hogy azonnal és kellő erélyességgel tudod kezelni pl azt, ha provokál téged, irányít, nem enged ki az ajtón, esetleg bevédi a fekhelyét, ételét, játékát vagy nem engedi, hogy fésüld, megfogd, stb. Ezeket tudod majd kezelni? Mit teszel, ha állandóan ugrál rád, provokál és nem hagy békén? Ha állandóan harapdál és a könyörgésre nem hagyja abba? Mit teszel, ha macskázik vagy neki akar menni egy másik kutyának? Vagy mit teszel, ha agresszív feléd?
2018. ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezeket megtanitjak a kutyasuliban nem? Egyébként nyilván van az én fejemben egy variáció ezekre a szituációkra, aztán az vagy jó gondolat vagy nem, de egyébként nem vagyok az a határozatlan jellem, de nyilván egy kutyának máshogy jönne le amit én hatarozottsagnak gondolok az emberekkel "szemben". Tudom hogy nagyon sok a lemaradasom, tudatlansagom ilyen téren, de igyekszem behozni, de a tapasztalat elengedhetetlen, tisztában vagyok vele, de vhogy meg kell szerezni azt is, egyébként ezekkel a kérdésekkel sokat segítettél,így már előrébb vagyok mert tudom h konkrétan ezekre a szituációkra is fel kell készülni. Tisztában vagyok vele, hogy kemény feladat lesz, de szeretném vegigcsinalni és jól vegigcsinalni, és hiszek benne, hogy menni is fog, egyébként meg nem most vennem a kutyát, nyugi, meg egy fél év, év múlva legalább.
2018. ápr. 11. 21:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Olyan kutyasulit keress, ahol értenek a pásztorkutyákhoz!

A múltkor találtam egy nagyon jó cikket a "Közép Ázsiai juhász fajtamentő csoport" Facebook oldalán. Keress rájuk, talán olyasmi címe volt, hogy dióhéjban a KÁJ-ról... nem kell sokáig pörgetni,hogy megtaláld. Ajánlom figyelmedbe. Igaz, hogy a KÁJ-ról írták, de éppen úgy igaz a többi pásztorra is. Nevelési tippeket is ír.

2018. ápr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2 közép ázsiai juhászkutyas csoportban is benne vagyok, de egyiknek sem ez a pontos címe, és ilyen cikket sem láttam, keresesre meg csoportot és mást sem ad ki így, esetleg ha betudnad linkelni a címet, megkoszonnem. :)
2018. ápr. 11. 22:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez egy régi bejegyzés, de csak megtaláltam, remélem működik a link:

[link]

2018. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jó cikk volt!! Köszönöm a linkelést :)
2018. ápr. 13. 09:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Pontosan arra gondoltam mint a harmadik, amikor azt mondtam, nem első kutyának való a kau. Nem mindenki tud kapásból úgy, olyan hangsúllyal parancsolni a kutyának ahogy azt tenni kellene, hiába tanítják a kutyasuliban.

Nálunk a párom járt suliba a kutyájával, mégsem képes még mindig elég erélyesen beszélni a kutyához ha szükség van rá, ellenben velem aki néha túl sok is vagyok a gyenge idegzetű menhelyesnek. Nekem kaukázusim van otthon falun, ahhoz szoktam, de nem az elsőm volt. Nem bírtam volna vele ha az első kutyám lett volna, és még ma is azt mondom, bőven lenne amit másképp csinálnék a nevelésében, ha újrakezdhetném. 12 éves.

2018. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!