Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha anyukám nem...

Mit tegyek, ha anyukám nem engedi, hogy a lakásban nyers húst egyen a kutyám?

Figyelt kérdés
A kutyusommal szeretnék áttérni a barfra többféle okok miatt. Már mindennek utána jártam, viszont amikor mondtam anyukámnak totál kiakadt, azt mondta, biztos nem fogsz nyers húst etetni a kutyával bent a lakásban. Fél a fertőzésektől és undorodik tőle. Mondtam, hogy a folyosón enne és minden alkalom után felmosnék domestossal (eddig a tápot, konzervet a szobámban ette, mert ott van a helye és a vize is), de így sem jó neki. Most mit tegyek?

2018. ápr. 12. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Tökéletesen meg tudom érteni anyukádat.
2018. ápr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Próbálj meg megállapodni anyukáddal, hogy adjon neked ideiglenesen engedélyt, és ha csak egyszer is nem megfelelő állapotban hagyod a folyosót, azonnal leállsz a nyershús etetésével.


2. Vegyél egy nagy darab (1x1 méter, pl.) linóleumot, és etetéskor tedd le a saját szobádban, és azon egyen a kutya. Etetés után letakarítod, feltekered és beteszed a sarokba. Nem foglal több helyet, mint egy tornaszőnyeg.

2018. ápr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem hagynám úgy a folyosót és ezt ő is tudja, mert 11 éves korom óta rendesen ellátom a kutyát és rendben, tisztán tartom.

Ezt a linóleumosat viszont megpróbálom, köszi.

2018. ápr. 12. 10:26
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Semmit, míg anyukádnál élsz, az van, amit ő mond.

Egy jó prémium táppal etetni is megfelelő a kutyádnak.

2018. ápr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, Ő is így gondolja.

De már nem tudok mit kezdeni a folytonos vakarózással, szőrhullással(amitől anyukám szintén kiakad),fülgyulladásával és az emésztési bajaival, hogy napi szinten epét/savat hány, fél órákat legel.

Már ezerféle tápot próbáltam, gabonamentes, csirkementes, hypoallergén, bárányos, nyulas, magas hústartalmú, csökkentett fehérje tartalmú, pluszban vitaminozott, lazacolajos, különféle állatorvos által ajánlott gyógytápok a Hill'stól, Royaltól, áhh ..

Utolsó esélyem már csak ez maradt, szintén állatorvos ajánlata alapján, különben marad az élete végéig való dokihoz rohangálás, folyamatos gyógyszer kezelés.

2018. ápr. 12. 10:35
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

És mi a helyzet, ha nem nyers húst enne a kutya, hanem főttet?


Én sem barffal etetek, mert van egy 2 éves kislányom aki állandóan a kutya nyomában van és még véletlen sem akarok balesetet. Ezért megfőzöm neki. Húsos csirkefarhátat, csirkenyakata, pulykanyakat megfőzöm egy kevés vízben só fűszerek nélkül, valtozóan teszek mellé édesburgonyát, répát, egyéb zöldségeket néha rizst, és ezt adom neki. Ezt te is meg tudod csinálni, nem kell hozzá nagy szakácstudomány. Tudom, hogy valamivel rosszabb mint a barf, mivel veszít a hús a tápértékéből így, de jelenleg én sem merem beválalni a barfot, majd esetleg ha a lányom már nagyobb lesz.

2018. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
7%

szobában ette

milyen szagok lehetnek ott:D

2018. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor próbáld megbeszélni anyuddal, hogy a kutya érdeke kívánja így, hiszen nem egészséges (bár jó lenne tudni, mire allergiás, ha ez. Vérképet csináltattál?)

Illetve, hogy forrázod a húst, azaz a külsején lévő baktériumokat ezzel elpusztítod. Hátha így jobban belemegy.

2018. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen átment több vizsgálaton is, hisz a doki is így tudott csak gyógytápot ajánlani neki.

Nem tudom pontosan milyen bajai vannak, de a doktor úr azt mondta, hogy amikor minden kötél szakad és már a gyógytápok sem segítenek, akkor még ez az opció be szokott válni, hogy áttér természetes táplálékra, mert már csak azt tudja elképzelni, hogy az eljárásra allergiás, ahogy a tápok készülnek vagy ilyesmi.


Nincs büdös, tisztán van tartva, minden étkezés után maradék kaja bezacskóz vagy kuka, tál elmos. Vizet is napi 2x cserélem és a vizes tálat is mindig elmosom, hiába csak víz van benne. Ágyát mindennap kirázom, kétnaponta ki is porszívózom meg az egész szobámat is, mindennap összesöprök, felmosok. Kutyát naponta fésülöm, szemét fülét is hetente kitisztítom speckó tisztítóval és lehet röhögni, de a fogát is meg szoktam mosni mindennap, esténként. Továbbá minden séta után lavóros lábmosás, szükség szerint hypoallergén nedves törlőkendővel áttörölgetem mindenhol.

Szóval ne mond nekem, hogy kosz vagy bűz lenne, mert minden lehet, de az biztos, hogy nincs.

2018. ápr. 12. 13:53
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nincs saját udvarotok. De ennyiből mikor anyud a nyers húst készíti elő a főzéshez akkor nem fél a fertőzéstől hiszen az meg a kaja közelébe van? Én pl a konyhába készítem elő a kutyanak a húst, igaz én megfőzöm neki. Átmosom, megtisztítom esetleg felszelem egy külön fazékba felrakom úgyan úgy mint emberi fogyasztás esetén csak fűszerek meg hagyma nélkül, utána szél nyugodtan elmosogatok és soha semmi bajunk nem volt, pedig vagy hogy az egyik gázrózsán a kutya kajája fől a másikon a mi pörköltünk (persze a húsokat külön készítem elő)
2018. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!