Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barfozni szeretnék a kutyáimma...

Barfozni szeretnék a kutyáimmal, de undorodom a hústól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vegán vagyok. Semmiféle olyan élelmiszert nem fogyasztok, ami az állatok kihasználásán alapszik. Megrögzült állatvédő vagyok, mindig mentettem a bajba jutott, sanyarú sorsú vagy altatásra váró kutyusokat, cicákat.

Na és itt jön a probléma, hogy a kutyák, cicák elsősorban húsevők, tudom, hogy legjobb lenne nekik a természetes, hús alapú étrend. Ez a szöges ellentét köztem és a jószágaim közt igencsak megnehezíti a dolgomat.

Nem szeretnék táppal, konzervekkel etetni, de amikor megnéztem a farkaskonyha.hu-t, majdnem rosszul lettem a belsőség mix, darált húsok és főleg a szőrös nyuszifül láttán.

Kérlek segítsetek megoldásra jutni!


2018. ápr. 12. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

A táppal mi a problémád? Minden létező tápanyag benne van, ami kell a kutyának. Egy magas minőségű táppal ki lehet váltani a húst.

Én Brit Care Dog Show Championnal etetek két staffordot, a 12 kilós zsák 13 ezer forint volt, a napi adagjuk 240 gramm/fő. A beltartalma kiváló.

2018. ápr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó, jó, minden tápanyag benne van, egészséges, de mégsem az iagzi :/
2018. ápr. 12. 11:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig sok választásod nincs, vagy táp vagy hús. :)

A táp mellé legalább nem kell mindenféle vitaminport és táplálékkiegészítőt venni. Minden benne van, ennyi. Meg kell találni a tökéletes tápfajtát.

2018. ápr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát lehet akkor tápozok, csak olyan rossz érzés. Tudom, hogy jó neki, de nem szívvel etetem őket táppal, szívesebben adnám a húst, de mégse .. Na jó:D

Szóval melyik a legjobb táp?

2018. ápr. 12. 12:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek sok szempontból. Én még nem vagyok vegán, de nagyon ritkán eszem húst, tejterméket pedig szinte soha. Anyám szokott néha csirkemellet készíteni, de én még sosem vettem. Idáig :D Mikor a kutyámmal átálltunk barfra nagyon szerencsétlenül éreztem magam a húsboltban, hiszen azt se tudtam mi micsoda. De szép lassan belejöttem, és már bárdom is van.

Néha húsdarabolás közben belém hasít a tudat, hogy te úr isten, halott állatokat vagdosok, meg ha csirkeszív van az aprólékban hogy egy szív - egy állat volt.

Szerintem úgy tudod ezt leginkább elviselni, ha megpróbálsz nem tudomást venni róla. Tekintsd sima kajának, ne gondolj arra, hogy hogy került oda eléd. Használj kesztyűt. Esetleg próbálj beszerezni nyesedékeket, hiszen azt embereknek úgyse adnák oda, de mégis felhasználásra kerül.

A tápokban is van hús, tehát ugyanúgy kaptak eddig is, csak nem volt látható a dolog. Egy idő után szerintem meg lehet szokni. Adj magadnak egy kis időt. De ha nem megy akkor a táp sem katasztrófa, ha egy jót választasz. Emiatt ne legyen bűntudatod. És ezúton is köszönöm, hogy nem eteted vegán táppal a húsevő állataidat! :) Becsülendő, hogy a meggyőződésed ellenére képes lennél húsokkal dolgozni, hogy nekik a lehető legjobb legyen. Ez inkább vegán hozzáállás, mint a növényi tápok erőltetése az én szememben. Ha valaki nem bírja a tudatot, akkor léteznek számára növényevő állatkák, már ha az illető egyáltalán hajlandó állatot tartani.. mert ugye sokan ezt is elítélik.

2018. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, sokat segítettél ezzel:)
2018. ápr. 12. 12:16
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagyok vega meg falun lakok szóval kis korom óta meg szoktam a disznó, csirke vágást ami lehet kegyetlenül hangzik számodra de sokkal emberségesebb a háztáji ,,gyilkolás,, mint a nagyüzemi tartás. Mezőgazdaságot tanultam. Volt néhány telep ahonnét kifordultam úgy bántak az állattal pedig simán tudok egy idegen haszonállatra úgy nézni hogy a konyha asztalra kerül de sok helyen... Nem is részteltezem. Táppal etetek (persze minőségi táppal) de van hogy húst, belsőséget is kap hozzá. A belsőségtől undorodtam főleg a szagától mikor fől, sose tudnám megenni. Viszont a kutyának simán megcsinálom hiszen neki ez a legtermészetesebb (mindig hőkezelem mer disznót kap meg biztosabbnak érzem). Nem kell arra gondolnod hogy ez egy állat gonsolhatsz úgy is rá hogy a kutyának tápszerűség és azzal hogy te minőségi szinten tartod az állatod akinek az élete tőled függ már jó példát is mutatsz esetleg az újabb kutyatartóknak. A táp terén egy normális kereskesésbe sok segítséget kaphatsz. Prémium vagy szuperprémiumot érdemes venni. Viktoria Stilwell Kutyajó formában! Című könyvében is sok hasznos tanács van a minőségi táplálásról. Én etetem vele visan oltima, visan optinova, eukanuba tápot de sokan dicsérik a brit termék családot illetve az acana tápokat, royal caninról az ismeretségi körömbe nem sok jót mondanak.
2018. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Megpróbálok másképp tekinteni az eléjük tett táplálékra, mert ugye ez egy táplálék, ez nem állat ez hús ...

Túl fogok lépni rajta .. Mert tudom, hogy nekik ez kell és elsősorban rájuk kell gondolnom, nm magamra, hogy nekem ez rosszul esik ..

Köszi mindenkinek :)

2018. ápr. 12. 13:59
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Meg nem te okoztad annak az állatnak a halálát így is úgy is levágták volna mer kereslet van a húsra és a nagy mennyiségre. Így legalább tudod hogy nem hiába halt meg mer a kutyusod biztos nem fogja a kukába vágni mint sok pazarló ember.
2018. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez pusztán egyszerű gyakorlati megközelítese a problémának, de ha van rá pénzed, vehetsz neki szép színhúst a hentesnél, az nem undorító :)
2018. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!