Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack russel terrier vélemények...

Macskarap kérdése:

Jack russel terrier vélemények? Mikortól kezdhetem neki az agility oktatást és hogyan kezdjem elsőnek? Vagy a flyball oktatást hogyan kezdjem el neki?

Figyelt kérdés
Van egy 9hetes jack russel terrierem es mar most nagyon eleven és valami ertelmeset akarok neki tanitani akivel lemozgathatom.Higyan tegyem elvezhetobbe neki mindket sportot?Meddig lesz ilyen eleven? És mikor kezdjem?
2018. ápr. 13. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Durván 15-18 éves koráig lesz csak ilyen eleven.

Ha jól építed a sportokat, jó vele a kapcdolatod és megfelelően tudod motiválni, imádni fog dolgozni. Ez a fajta alapvetően munkamániás. De ha nem értesz egyik sporthoz sem magas szinten, akkor egy csapathoz csatlakozz be és járj el edzésekre. Emellett kutyasuliba sem árt elmenni, ha vannak nevelési gondok.

2018. ápr. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én jack russellel agilityzem és szerintem nem ez a legjobb fajta erre a sportra. Az enyém és amiket láttam még versenyeken elég lassúcskák voltak, olyan 4 m/s környékén mozogtak. Nekem nem igazán jött be ez a fajta, arra jó volt, hogy rájöjjek, hogy én a szolgalelkű, teljesitménykényszeres kutyákat szeretem :)

->ez volt a véleményem a fajtáról


ha agilityzni szeretnél, fél éves koráig csak annyi a dolgod, hogy jó sokat játsz vele, szeresse meg a húzódzkodós játékokat és a labdázást és a veled való közös játék legyen mindennél érdekesebb és értékesebb számára.

1 éves koráig pedig csak alapozni lehet, amiről már rengeteg dvd-t jelentettek meg, röviden talán: az ugró akadályok megismertetése, földre rakott lécekkel, kúszók megismertetése, akadályfókusz kialakitása, running tanitásának megkezdése, szűk fordulók, alap vezényszavak(cik-cap, turn, ide, in vagy ami neked szimpatikus lesz), helybenmaradás tanitása.

Ha komolyan szeretnél foglalkozni a sporttal, keress fel egy edzőt és majd ő segit összerakni a kutyád.

Flyballban sajnos nem tudok segiteni, de az nem olyan összetett sport, mint az agility, egy labdás kutya kell csak hozzá és meg kell neki tanitani, hogy másik játékért becserélje az éppen nála lévőt.

Az enyém már 7 éves és még mindig eléggé eleven :P

2018. ápr. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én tízéves J.R.-em eleven ugyan, de már könnyen fárad. 5-6 perc futás után le kell feküdnie kicsit kilihegni magát, mielőtt újra folytatni tudja a játékot. De így megszakításokkal bármeddig játszik. És továbbra is egy ádáz troll, az ősz pofája ellenére.
2018. ápr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi skacok!johetnek meg.Mega z lenne a kerdésem hogy ha elviszem erdőbe akkor elengedhetem vagy inkabb ne?
2018. ápr. 13. 10:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kicsi kölykök általában még gond nélkül követik az embert, de egy erdőben azért nem árt óvatosnak lenni.

Én megvárnám amíg minden oltása megvan, és utána mennék csak vele olyan helyre, ahol sok ember-kutya jár. Ez csak pár hét, és jobb óvatosnak lenni.

A behívást már kiskorban is el lehet kezdeni tanítani, hívd magadhoz és kapjon dicséretet, jutalmat ha odajön. Ha bizonytalan vagy, én az első időkben hosszú pórázt vagy flexit azért tennék rá.

Az erdei utakon fontos, hogy ne kószáljon el messzire, és fennállhat a veszély, hogy ha meglát valami nyulat, madarat akkor olyan erős lesz a vadászösztön, hogy elrohan, hiába kiabálsz. De erre is rá lehet gyúrni egyébként. A vadászok és az erdei állatok miatt mindenképp legyetek óvatosak. A láthatósági mellényt-nyakörvet is javaslom ilyen helyekre.

2018. ápr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!