Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apportírozás tanítása. Mi...

Apportírozás tanítása. Mi kell a teljes sikerhez?

Figyelt kérdés

Border Collie “gyermekemet” szeretném rá megtanítani. :)

Jelenleg 18 hetes, egy hónapja lett a társam.

Az alap dolgokat pikk-pakk megtanulta.

Behívás, helyben marad, ül, fekszik, sétálás közben sincs probléma. Gondoltam új szintre emelem a tudást, de inkább nekem kell megtanulnom mint neki, mert csak incselkedik velem, és teljesen hülyére vesz. :)

Olyan mintha pontosan tudná mi a feladat, de mégsem hajlandó együttműködni.

A Fogd!-Ereszd! parancsszó addig a csodáig tart míg pórázon tanítom neki, megy-megy, de amint elengedem, hiába a másik labda, menekül előlem azzal amit épp tart a szájában.

Hagyom, hogy kirosszalkodja magát, kérem hogy hozza ide, kiköpi és rohan hozzám. Ha esetleg a labdával együtt indul el, és én felspanolom magam, hogy na végre sikerült, akkor pedig mire odaérne hozzám kapcsol, és elszalad mellettem. :D

Jót nevetek a saját bénaságomon, és azon, hogy mennyire hülyének néz, de tényleg szeretném ha a játéknak lenne értelme.

Mit rontok el?

Nem tanítom tegnap óta, mert biztos, hogy valamit én rontok el, és nem akarom összezavarni.



2018. ápr. 13. 14:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Próbáld meg egy falattal vagy egy másik labdával kicserélni a kutyusnál lévő játékot.


Amikor incselkedne, kínáld fel neki, ha odaér hozzád és elengedi a labdáját hatalmas ováció, dicséret :)

2018. ápr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!