Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvoshoz forduljak?

Állatorvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés

A kutyámban volt egy kullancs és nagyon nehéz volt kiszedni és a feje benne maradt nagyon erősen kapaszkodott, szedtem már ki kullancsot és azok ennyire erősen nem kapaszkodtak.Olvastam hogyha benne marad a feje állatorvoshoz kell vinni.Mit fog vele csinálni?

Mi lesz ha nem viszem?(természetesen elfogom)


Amikor szedtem ki belőle kullancsot akkor ilyen sárga valami jött ki a kullanccsal nem pedig vér amikor máskor szedtem mindig vér jött.Ez mitől lehet?


2018. ápr. 13. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Vidd el, mert lehet fertőzött volt, azért folyt sárga trutyi.
2018. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor jön ki könnyen a teljes kullancs, ha már megszívta magát.

Nem okoz gondot, ha bent maradt a feje. Betadinoz le.Elég lassan fog elmúlni a helye, mert a befúródáshoz bizonyos érzéstelenítőt nyom a kullancs a bőrbe. Ez pedig némi allergiát vált ki. Bőven elég a Betadin rá.

2018. ápr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha 100%ra akarsz menni, akkor tényleg vidd el orvoshoz.

Jobb valóbban megelőzni a bajt, mint később bánni, hogy nem.

Remélhetőleg semmi baj nincs, inkább legyen egy ijedt gazdi, és egy egészséges kutya :)

2018. ápr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!