Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szocializáljam a kutyámat?

Hogyan szocializáljam a kutyámat?

Figyelt kérdés

A kutyusom menhelyről hoztam, nem tudom, milyen volt a múltja (de még elég picike volt akkor). Kiskorában nem volt vele gond, játszott más kutyákkal is, bár ahogy nőtt, elkezdett elég "vadul" játszani, ha akadt rá pajtás, ami miatt tartottam attól, hogy majd később már rá kell szólni.

Emiatt elmentem vele kutyaiskolába, életem legrosszabb döntése volt. Nekem ő az első kutyám, hát elhittem, hogy amit a tréner mond, az úgy jó.

Ennek az oktatónak az volt az oktatás, hogy ötliteres kannákat tele zörgő kavicsokkal dobált a kutyák után, ha nem engedelmeskedtek és bizonygatta, hogy majd ettől lesz behívható stb.

Azt értük el ezzel, hogy sajnos a kutyusom a hirtelen zajokra összerezdül, illetve most már régóta nem tudom kutyusokkal sem összeengedni játszani, mert támadóvá válik és ezt tudva amikor csak sétálni megyünk és kutyát látok én is teljesen ideges leszek, amit rajtam is biztos érez.

Nagyon pocsék gazdának érzem magam, hogy hagytam így elfajzani ezt a helyzetet, bennem is egy folyamatos félelem épült ki ezek miatt, nagyon szeretem a kutyámat és szeretném, ha kiegyensúlyozott élete lenne úgy, hogy más kutyákhoz is bátran odaengedhessem, de nem tudom, mit tegyek.

Kérlek segítsetek :(


2018. ápr. 14. 00:46
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Keress másik sulit
2018. ápr. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
31%
A kanna jó módszer, úgy látszik ott rosszul használták. Ezt a problémát nem fogod tudni egyedül megoldani, szükséged van egy másik kutyasulira, vagy egy egyéni foglalkozásra egy jo oktatoval. Hol elsz? Ha Budapesten, akkor tudok jot ajanlani, de ha rakeresel a kutyasuli szora rengeteg kerdest felfog dobni a gyakori, talalni fogsz jot. :) Ne keseredj el, mert ugy megnehezebb lesz. A kutya megerzi rajtad, hogy ha befeszulsz. Nagyon nehez ez, tudom, voltam ilyen cipoben, de ha ideggorccsel indulsz neki a setanak, akkor az mindkettotoknek rossz lesz. Mi tortenik akkor, amikor kutyat lat? Befeszul, elkezd huzni, morogni, ugatni?
2018. ápr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ma voltunk vele egy kutyasuliban, összeszaglászott más kutyákkal, elengedve nem volt egyelőre, de oktató mellett ismerkedett, úgyhogy van remény. Nem feszül be ha más kutyát lát távolabb, de ha odamegy hozzá a kutya, akkor támadóvá (vagy talán inkább védekezővé) válik.
2018. ápr. 15. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!