Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért retteg mindenkitől?

Miért retteg mindenkitől?

Figyelt kérdés
Van egy két éves szuka kutyusom. Kölyökkora óta velünk van. Már akkor is félt mindenkitől. Minket a családot elfogadott, mégis mi adunk neki enni, soha nem bántottuk, inkább elkényeztettük. Itthon nagyon jól érzi magát. Játszik ugrál stb. Az ajtóba nagy kislány, mert ha jön valaki ugat, hogy hess innen. Viszont az utcán vannak gondok. Senkit nem enged közel magához. Ha szembe jönnek, és nincs velük kutya, akkor az én kutyám fülét farkát behúzva elhúzódik. Kisgyerekek sikítására is, fagyizó emberekre is, autó ajtó csapódásra is érzékeny (a miénkbe szó nélkül bepattan) sokszor azt látom az emberek szemében: bántod azért fél? Nem nem bántom, soha nem bántottam, és nem is fogom. Kutyákkal jókat játszik amíg a gazdája tartja a 3 méteres távolságot. Két éve ez a helyzet, és nem javul. Elfogadtuk így, és így szeretjük. De vajon mitől lehet ilyen? Lehet segíteni neki, hogy ne féljen mindenkitől?
2018. ápr. 14. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Érzékeny, bizalmatlan. Ő ilyen. Talán még változhat, bátrabb lehet, ahogy idősebb lesz, de nem hiszem.

Az én kutyám is ilyen szenzitív, pedig baba kora óta rajta voltam a szocializáción, kutya suliban is járt, de még hat évesen is összerezzen ha vonat megy a közelben. Ő is ilyen, ezt kell elfogadni. S nem ideggyenge (!!!), bár biztos hozzád vágják néhányan.

2018. ápr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!