Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyával kéne kezdeni,...

Milyen kutyával kéne kezdeni, ha egyszer majd kaukázusit szeretnék?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom első kutyának kaut semmiképpen sem, de akkor milyen kutyával kéne kezdenem, ami adna alapot egy kaukázusira? Meg olyat is sokszor olvasok, hogy nemetjuhasz után kaukázusit ne stb. Mert nincs pásztor kutyás tapasztalat, de kérdem én, hogy szerezzen valaki úgy pasztorkutyas tapasztalatot, ha nem ajánlatos pasztorkutyas venni, mert nincs pásztorkutyas tapasztalata :D örök körforgás lenne... Nem 14eves vagyok, anyagilag tudnám finanszírozni a kutyatartast ,hely is adott, idő is és szeretnék is kutyagazdi lenni.

2018. ápr. 14. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem kaukázusi, de én border collieval kezdtem, és arra is azt mondják, hogy első kutyának semmi esetre se. Szerintem inkább azon múlik, hogy mennyire vagy elszánt. El kell olvasni mindent, amit csak lehet, jól felkészülni, esetleg menhelyre járni sétáltatni, megismerni ezáltal a kutyákat, majd megvenni a kutyát, és járni vele oviba és suliba is. Türelmesnek kell lenni, és elszántnak, nem feladni, ha valami nem megy. Ha ezek megvannak, akkor szerintem nem lehet, vagy nem valószínű, hogy lesz gond.


De javítson ki egy kaukázusi gazdi, ha tévedek, nem tudok róla, hogy ennek a fajtának lenne valami olyan tulajdonsága, amivel egy elszánt, és eltökélt gazdi ne tudna megbírkózni. :D

2018. ápr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ami szerintem kizaró ok lehet egy kaukázusinal az az ember jelleme, fekenksege esetleg, mert azt a kutya megerzi, mert mégis egy 60 70 kilós állat lesz rád agresszív, ne adj Isten, és azt kezelni is kell, meg a másik a kutya megerzi ezt (gondolom) és nem tekinti vezernek az illetőt, mert gyengének titulalja, ergo nem fogad szót. De várom egy hozzaerto válaszát is :) egyébként neked volt gondod a border collieval? :)
2018. ápr. 14. 20:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, telorol írok, azért ilyen érthetetlen a szovegem :D
2018. ápr. 14. 20:15
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Kutyaoviba és suliba mivel első kutyád lenne és semmilyen kutyás tapasztalatod nincs így érdemes eljárni.


Német juhász vmivel könnyebben nevelhető, jobban lesi a gazdi kívánságát. Jól formálható viszonylag könnyen nevelhető munkakutya után egy önálló döntéseket hozó pásztor kutya mint a kau más kategória az tény. NJ-nél megszokod,hogy könnyen tudod rávenni vmire, labdáért vagy virsli kockáért bármire képes lenne,míg a kau-t lehet hidegen hagyja.

Gondolom ezért írták vhol,hogy nj után kaut ne.


Ha elég elszánt vagy,mert ezt a fajtát szeretnéd és sok mindent tudsz róluk vágj bele. De ha nehézséged van akkor ne utasítsd vissza a szakembereket.


Sajnos itt gyk-n is sokszor az van,hogy tök próblémás a kutya már már veszélyes,de kutyaiskoláról hallani sem akar a kérdező,amikor az az egyetlen egy megoldás.


Neked kell eldöntened vagy.e elég határozott magabiztos jellem egy ilyen kutyához,ugyan olyan makacs aki nem adja fel 1-2 nehézség után.

2018. ápr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Járj ki menhelyekre önkéntesként, sétáltatni. Sokkal jobban meg lehet ismerni így az állatokat. De a kaukázusihoz erős kéz kell, ha nem fogad el falkavezérnek, akkor bármikor, bármit megtehet, úgy érzi. Rátámad bárkire, vagy kisebb kutyákra is, kemény kiképzést kell kapnia. Ha vékony tizenéves vagy, ne is próbálkozz vele, ő fog téged végig vonszolni az utcákon.
2018. dec. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok és 90kilo,190cm :D határozott is :) sztem menni fog :) csak előtte megkeresem a kerítés árát, mert az kelleni fog :))
2018. dec. 8. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!