Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megunta (utálta) a tápot?

Megunta (utálta) a tápot?

Figyelt kérdés

Egy éves kutyám, aki eddig imádta a tápot(brit care), mostanra alig eszi meg. Ez a folyamat pár hét alatt zajlott le. Egyre komótosabban ette, most meg már szinte nem is kell neki. Nem kapott mást, csupán jutalomfalatot. Nem beteg, a kaja után érdeklődik, de nem kell neki a táp.


Járt már így valaki a kutyájával, mi történhetett?


2018. ápr. 14. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem azt a fajta tápot utálta meg. Időnként változtass a menüjén, néha kapjon nyers/főtt csirke húst, csontot
2018. ápr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, én is gondoltam erre. De mindenhol azt hallom(olvasom), hogy nem kell variálni, egy féleképpen szabad etetni.
2018. ápr. 14. 20:29
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Kaja mellett állat még nem halt éhen. Ha nekiállsz variálni, megtanulja, hogy ha nem eszi meg, majd kap mást.
2018. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem csak fel kell dobni valamivel. Én szoktam hozzá főt kaját keverni amit külön neki főzök. Pl húst, rizst, néha zöldség levest de ha olyan a beosztásom hogy nincs időm főzni akkor van tartalékba jobb minőségű kutya konzerv amiből párkanállal teszek hozzá és máris nagyobb örömmel eszi. Ez függ attól milyen kényes a kutyás gyomra szerencsére az enyém bírja és nem okoz hasmenést nála.
2018. ápr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én is attól tartok, ha keverék hozzá valamit, akkor az fog történni, hogy azt kieszi, míg a tápot ott fogja hagyni. Mindegy majd kitalálok valamit. Csak hihetetlen mert annyira szerette, pillanatok alatt felpórszívószta.
2018. ápr. 14. 21:02
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Télen általában többet kívánnak enni a kutyák, mert a hidegben több kalóriát égetnek és egyébként is tartalékol a szervezetük. (Az nem derül ki a kérdésből, hogy kinti, vagy benti kutyáról van szó. A kintieknél nagyobb a különbség)

Ha a kutya egeszséges, van étvágya, nem fogyott, akkor nyugodtan adhatod neki a megszokott tápot. Nem fog éhen halni. Ha ehes, meg fogja enni. Esetleg adhatsz neki egy picivel kevesebbet. Ha éhesebb lesz, jobban fogja értékelni a megszokott étrndet. A súlyára azért figyelj.

2018. ápr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Inkább kinti kutya, és a súlya nem változott. Egész biztosan egészséges. Tovább eröltetem a tápot, csak olyan bárgyún tud nézni mikor elé teszem. 😀
2018. ápr. 14. 21:29
 8/15 anonim ***** válasza:
Én kutyámnál is előjön időszakosan ez, olyankor pár csepp szaftot, levest teszek rá, esetleg rizst, zöldséget. Ha mi éppen nem ilyet eszünk, akkor nem főzök külön, a kis tasakos nedves tápot keverem a szárazhoz. Nem veszem meg a nagyobb kiszerelést, mert pici a kutyus, a tasakosat is három részletben eszi :D
2018. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor viszont felmerül a kérdés bennem, hogy mégis csak van ízlése a kutyának, és nem ösztönlény, aki nem tesz különbséget az élelemben. Csak mert azt is olvasom sok helyen, hogy a kutya csak akkor válogat, ha a gazdája elrontja. Nem nagyon különböztet meg ízeket. Akkor ez nem igaz?!
2018. ápr. 14. 21:43
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem túl régi a táp? A miénk akkor csinálta ezt amikor már túl régen lett bontva a tápos zsák, és megszáradt, illetve elment a táp illata.
2018. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!