Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyus érkezik a családba...

Kiskutyus érkezik a családba hamarosan. Mit szerezzünk be és min lehet spórolni?

Figyelt kérdés

Júniusba érkezik egy 9hetes kiskutya. Csak féreghajtva lesz, tehát akkor kezdjük az oltást. Rögtön rakjak rá nyakörvet? Mennyivel szamoljak? Mennyi lesz a chip? Oltás? Kutyakaja? Nagyon pici kutya lesz, meddig elég neki egy 15-20kilós táp? Már csináltam neki játékokat, fekhelyet. A tálját kidíszítettem. Volt már kutya a háztartásomban, de ő oltva sem volt még maradékot kapott stb. De ő lesz az én kutyám. Mindent megakarok neki adni.

Bármilyen tippet elfogadok.



2018. ápr. 15. 21:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Nem a tálját kell díszítgetni, hanem normális helyről venni kutyát.

9 hetesen 1 oltás (6 és 8 hetesen) minimum 3 féreghajtás, és chip szükséges.

2018. ápr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Hat hetesen el kellene kezdeni az oltási programját, mert így nagy az esélye hogy amint hozzádkerül, elviszi a parvó. Chipet szintén a törvény előírja, hogy kell, mielőtt a kutya gazdát vált. Honnan hozod el, hogy ennyire sumák gazdái vannak?
2018. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Ha már most tudod hogy júniusban kerül hozzád és akkor 9 hetes lesz, akkor feltételezem hogy ismered a helyet, ahonnan kapod. Márpedig akkor ha a mostani szemétláda szaporító gazdája nem teszi meg, akkor te majd veszel neki 2,4,6 hetesen féreghajtót, hathetesen beadatod neki az első oltást, majd nyolc hetesen a másodikat, ezt az eredeti gazdájánál az anyja mellett. Nyolc hetesen kora után elhozhatod, és folytathatod az oltási sort. Normális kutyakaját vegyél neki, jó minőségű magas hústartalmú junior tápot, közepes árkategória a Brit premium, Brit care, Josera, Happy dog. Bár esélyes hogy elhozatala után hasmenése lesz mert gondolom ha nem oltatják akkor az étkeztetésére se költenek, így maradékot kap.

Ilyen helyről nem szabadna egyébként kutyát elhozni, hiába akarjuk megmenteni a kis életet, azt éri csak el az ember hogy újabb alom kerül az elvitt kiskutyák helyére...

2018. ápr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Egy csoportban hirdette egy állatvédő (tehát nem az ő kutyája,csak önkéntes és megosztotta). Pontosan nem tudom de vagy 10kutya született és gondolom nincs pénzük beoltatni. Ingyen adják, csak féreghajtva lesz.
2018. ápr. 15. 21:47
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól függetlenül nagyon fontos a féreghajtás és oltás, ezért mondom hogy akkor rendezd ezeket úgy is, hogy a kicsi még az anyja mellett van.
2018. ápr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Az anyjuk egyébként ivartalanítva lesz. Teljesen jó helyen vannak. Az anyjuk törzskönyves. Bent vannak a házban, nagyon jó körülmények között.

Én is gondoltam rá, hogy beoltatni,de 3,5 órányira vannak tőlem, tehát elég lesz egyszer elutazni, még nem választottam ki a kutyust, meg nagyon picik ugye,ha nem vagyok ott akkor még honnan tudjam,hogy tényleg megkapja stb.

Ami most van anyukám romák kutya 14 éves lesz most. Soha egy oltást nem kapott és él és virul, tehát remélem nem lesz baja

2018. ápr. 15. 21:55
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Onnan tudod, hogy megkapod az oltási könyvet. Ez nem állatvédő hanem szaporító lesz.
2018. ápr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem :) Nem a kutya gazdájával beszéltem, hanem egy állatvédő hölggyel. Jobban örülnék, ha ott lennék amikor oltják.
2018. ápr. 15. 22:02
 9/23 A kérdező kommentje:
Ez jó lesz?
2018. ápr. 15. 22:11
 10/23 A kérdező kommentje:
2018. ápr. 15. 22:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!