Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor mondható hatásosnak a...

Mikor mondható hatásosnak a kullancs elleni védelem?

Figyelt kérdés

Vectra 3D csepp van a kutyán, a hatóidő 3/4edénél járunk, vagy kicsit utána, de még nem telt le az 1 hónap. Városban lakunk, de itt is vannak erdősebb részek, mezők ahol tudunk sétálni. Mióta ezt használjuk a városi részen egyszer sem ment bele kullancs. Apám viszont falun lakik, és hétvégente megyünk hozzá kutyástól. Arrafelé sokkal "vadabb" erdők és szántóföldek vannak. Séta alkalmával a kutya bozótba is hajlamos bemenni. Múlt hétvégén és most is volt benne egy-egy kullancs. Max néhány órát lehettek benne, teljesen picik és laposak voltak, szerencsére hamar megtaláltam.

Elképzelhető, hogy azon a területen nem olyan hatásos a szer az ott élő kullancsokra? Ha 1-2 ilyen eset előfordul, akkor keressek más módot, vagy ez szinte kivédhetetlen? Úgy értem, lehet, hogy 100 kullancsot elriasztott a hatóanyag, de ez a 2 valahogy mégis megtapadt. Vagy ez csak azért lehet, mert már kezd lejárni az 1 hónap? Nem kéne 1 hónapig tökéletesen védenie?

Hideg időben több is belement, még itt a városban is, tehát már kezdtem örülni, hogy működik. Mindenképp cseppben gondolkodom, hosszú szőrű benti kutya, így a nyakörv nem játszik, tablettát pedig nem szeretnék adni neki.

Az Advantixot gondoltam legközeleb kipróbálni, a fő hatóanyaga ugyanaz mint a Vectrának de azért mégis van egy kis különbség. Szerintetek működhet?



2018. ápr. 16. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs 100 %-os védelem. Egyetlen gyártmány sem garantálja. Ha veszélyes helyen mászkál a kutya, ajánlatos átnézni utána. Van, amikor a befúródott kullancsot öli meg a hatóanyag. Szerencsére, olyankor még nem fertőz.
2018. ápr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy sokat kivédett, de ilyenkor meg benne van az emberben, hogy mi van, ha épp az volt fertőzött aki valahogy mégis belement? Jó lenne valami hiperszuper dolog ami 100%osan hat, és mindenkinek beválik :D

Egyébként aki még cseppezik: nálatok is kb 1 hétig vegyszerszagúan bűzlött a kutya? Ez minden szernél így van? Az olajos folt is kb 1 hét alatt tűnt el teljesen, de addig gondolom párolgott és nem volt túl jó illata. De lehet, hogy amíg ez tartott addig tényleg nem ment a közelébe semmi gonosz élősködő.

2018. ápr. 16. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!