Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud segíteni/ajánlani...

Valaki tud segíteni/ajánlani tenyésztőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megbízható német juhász/belga juhász tenyésztőt keresek. Az ár nem számít. Igazából mindegy az is, hogy munkavonalú-e vagy sem. Jelenleg egy mentett belgám van, aki már benne van a korban és mellé szeretnék vagy egy másik belgát vagy egy német juhászt.

Néztem a tenyésztők honlapját, viszont a német juhászok nem tetszenek. Én hagyományos, "egyenes hátú" kutyát szeretnék, a többségnek viszont teljesen ferde a háta. 10 éve volt utoljára német juhászom (szintén mentett), nagyon szeretem ezt a fajtát is.

Megköszönném ha valaki tudna ajánlani egy jó tenyésztőt.

Azért szeretnék most venni, mert a mostani kutyámnak rengeteg egészségügyi problémája van, ami elég "zsebbenyúlós", ami nyilván nem baj, de 2 kutyával végigszenvedni ugyanezt az már egy kicsit húzós lenne. :)

Köszönöm.


2018. ápr. 16. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Belga juhász alatt melyik fajtát érted? Malinoist?

Német juhászból olyan a típust ami neked tetszik valószínűleg csak munkavonalból tudnál szerezni. A malikat pedig alapból leginkább munkára tenyésztik. A többi belga inkább show vonalon erős úgy tudom, a laekenois pedig ritka nálunk.

Munka vonalas kutyát, főleg ezekből a fajtákból óvatosan választanék. Bennük buzognak az ösztönök, hatalmas igényük van arra, hogy dolgozhassanak, mozogjanak. Nem lehetetlen, de nagy falat, mindenképp ajánlanék valami sportot ha egy ilyen célra tenyésztett kutyát választasz.

A show vonalból inkább találsz "hobbi", családi kutya alapanyagot. Velük is lehet sportolni, ezek a fajták mind könnyen taníthatók és nagyon sokoldalúak. Én a helyedben írnék szimpatikus tenyésztőknek, esetleg ellátogatnék kutyás rendezvényekre, kiállításokra ismerkedni.

Mik lennének a céljaid az új kutyussal?

2018. ápr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A mostani kutyám is munkavonalú, ezért mindegy, hogy a következő is az lesz-e vagy sem. Igazából egy hozzá hasonlót szeretnék, nagyon értelmes és tanulékony, a mai napig igényli, hogy mindig újat tanulhasson. Folyamatosan járunk futni, kirándulni, úszni (tavasszal, nyáron és ősszel), sétálni stb. Imád keresni és igényli is az agyi lefárasztást is. Van a közelünkben egy kutyasuliból megmaradt akadálypálya, azt is rendszeresen látogatjuk.


Inkább malit szeretnék vagy tényleg egy jó német juhászt. Voltam pár éve kiállításokon, ott is ugyanezeket a ferdehátú német juhászokat láttam. :(

Igazából itthoni munkám van, ami alatt bőven ráérek kutyázni, folyamatosan velem lennének. Ha nyaralunk, akkor is jön velünk a kutya.

2018. ápr. 16. 17:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem megpróbálkozhatnál egy munka vonalassal is akár. De egyébként nem minden csapott hátú kutya beteges, csak persze nagyobb a kockázat. Aktív életmódot élő kutyánál pedig nem a legjobb kiindulás.

Munkavonalas kennelekben sem lesz minden egyes kölyök egy extrém kis vadállat, simán lehet egy egész széles skálája is a kölykök jellemének, igényeinek. Ebben a tenyésztő tud segíteni, hogy melyik kiskutya felelne meg leginkább az életvitelednek. Az, hogy már van tapasztalatod malival mindenképp előny :)

Sajnos tenyésztőt nem tudok ajánlani, de a fajtákkal foglalkozó facebook csoportokban sok tenyésztő szokott lenni. Esetleg ott körbekérdezhetsz.

2018. ápr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!