Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek morbid dolog...

Szerintetek morbid dolog lenne csak azért néhány öregebb kutyát örögbe fogadni, hogy nőjön a kutyás tapasztalatom?

Figyelt kérdés

Egymás után... Azért, hogy tudjam hogy mennyire lennék alkalmas egy nehezebb fajtához.

Még nem volt kutyám, de az öregeknek megadnék mindent, legjobb kaja, stb.



2018. ápr. 16. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

Igen. Pláne egyszerre többet is.

Inkább járj menhelyre kutyákkal ismerkedni!

2018. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Mitől lenne morbid? Ez talán az egyik legjobb mód rá hogy tapasztalatot növelj és ne lőj bakot mondjuk egy túl energikus vagy makacs kutyával. Sőt, életeket mentesz hiszen az a ritkább eset amikor valaki öregebbecske kutyát keres, hisz a legtöbben fiatalt akarnak, így sokszor ők az életüket már csak a menhelyen élik le.
2018. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
A 2#-vel teljesen egyet értek.
2018. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha csak tapasztalatot akarsz szerezni én is a menhely látogatást ajánlom. Egyébként egész máshogy viselkedik egy időd kutya meg egy kölyök. csak tanulmányozás miatt örökbe fogadni valóban morbid ötlet!
2018. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Azért kicsit kétszínűséget érzek azoknál akik ellenzik. Nem írt tanulmányozást meg kísérletezést, azt írta hogy szeretné hogy nőjön a kutyás tapasztalata. Kezdő kutyának pedig idősebb menhelyi keverék teljesen alkalmas lehet.

Máskor meg a most ezt ellenző emberek teljes erővel letámadnak valakit aki energikus fajtát választ vagy makacsat hogy miért nem fogad örökbe menhelyről, meg érvelnek hogy akinek nincs annyi ideje kutyát fárasztani fogadjon örökbe idősebb kutyát. Akkor most amikor végre valaki jön hogy ilyen kutyát fogadna örökbe és megadna neki mindent, az miért nem jó?

2018. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

szerinted egy 10 éves nj ugyanúgy viselkedik, ugyanaz a jelleme, mint egy 6 hónaposak?

Ez csak egy példa volt. Fogalmam sincs milyen tapasztalatot akarsz ilyen módon nehezebb fajtáknál. Csak tapasztalat miatt NE fogadj örökbe kutyát!!!

2018. ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#1. Írtam, hogy egymás után... Vagyis nem egyszerre többet.


#6. És akkor arra mit lehet mondani, csinálni amikor az akita, dalmata, stb. gazdák elkezdik, hogy nincs kutyás tapasztalatom ne akarjak ilyen kutyát?

Esetleg a tenyésztő el sem adja első kutyának...


Ennyi erővel mondhatnám azt, hogyha volt egy labrasorom az úgysem akita, vagyis nincs tapasztalatom ígyse-úgyse.


Akkor mégis mit csináljak?


Egyébként kicsit rosszul tettem fel a kérdést, nem CSAK ezért fogadnék öregbe öregebb kutyát, de ez is egy érv szerintem mellettük.

2018. ápr. 16. 18:54
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem morbid. Nekem van olyan ismerősőm, aki nagyon szeretett volna kutyát, de még soha nem volt semmilyen állata, nem tudta, hogy neki való-e a kutyás élet, vagy sem. Ezért azt találta ki, hogy elmegy egy menhelyre és elhozza a legöregebb, "legesélytelenebb" kutyát. Úgy gondolta, hogy azt a pár évet, ami annak a kutyának hátra van azt akkor is végig tudja csinálni, ha kiderül, mégsem szeretne kutyát.

3 évet töltöttek együtt. A kutya utolsó 3 éve maga volt a mennyország, az ismerősöm meg rájött, hogy kutya nélkül lehet élni, de nem érdemes.

Ha teheted, fogadj örökbe öreg kutyát. Nekik jó helyük lenne nálad, te pedig tapasztalot szereznél. Mindenki jól jár.

2018. ápr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem morbid épp ellenkezőleg. Te szerzel kutyás tapasztalatot, és megszépíted a kutya utolsó éveit. Ráadásul kevesebben akarnak idős kutyát, mert az már nem olyan cuki.

Az idős kutyát is lehet nevelni, tanítani, nem csak az ifjú titánokat.

2018. ápr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is teljesen oké.


Az viszont való igaz, hogy lehet, hogy nem sok köze lesz egy kölyök vagy pár éves aktivabb kutyához.

Egyik barátnőm menhelyről fogadott be egy idős nagy kutyust, egy öregebb kutyán szeretett volna ő is segiteni, de azért szeretett volna vele eljárni kocogni, sétálni. Na, a kutya sétálni se tud, annyira tropára mentek az izületei. Mivel mozogni is alig tud, nincs semmi viselkedésproblémája(pl nem fut el séta közben, nem aggressziv és még a pórázt sem rángatja), egyedül a vihartól fél, de mivel nem tud mozogni, nem ugorja át a keritést és nem megy világgá, csak retteg és ilyenkor mindig vele kell lenni. A kutya pedig már 3-4 éve éldegél náluk ilyen kertitörpe üzemmódban, mindenki imádja, szereti, csak én sajnálom kicsit a barátnőmet, amiért nem lehetett olyan kutyája, amilyet akart(akivel tud futni), de ő sosem panaszkodik emiatt :)


Ha befogadsz egy 8-9 éves kutyát, az még simán lehet, hogy lehúz nálad 6-7 évet és ugye neked is véges az életed... Ha nagyon szeretnél egy bizonyos fajtát, de nem mersz tapasztalat nélkül belevágni, inkább legyél ideiglenes befogadó, ott aztán találkozhatsz mindenféle viselkedésproblémával és sokkal jobban fogsz fejlődni a kutyanevelés terén is.

2018. ápr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!