Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ugat a kutyám?

Miért nem ugat a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy francia bulldogom, ha valaki jön hozzánk akkor ugat, de ezt is mi tanítottuk neki... amúgy elérhetetlen helyre begurúlt labdáért tud hisztizni órákat. Egy pár kutyás csoportba benne vagyok facebookon és sokszor panaszkodnak a kutya ugatásért és elgondolkoztam, hogy nekünk egy kutyánk se volt soha soha ugatós. Tényleg mindig beleválasztottunk volna? Vagy ennyire mindent befolyásol a személyiségünk?

2018. ápr. 16. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
A jól nevelt kutya nem ugat. Akik arra panaszkodnak, hogy szétugatja az utcát a kutya, azt valószínűleg rosszul nevelték, amikor ugatott, akkor valószínűleg akaratlanul is megjutalmazták, ezért aztán nem is tudják leszoktatni róla. Kezdő gazdák körében elég sok ilyen esettel találkozom és az ok nagyjából mindnél ugyanaz: Nem tudják hogyan kell jól nevelni a kutyát és szakemberhez sem akarnak fordulni.
2018. ápr. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
15%
Hát az a dolga, hogy ugasson.. Kutya.. A macska nyávog, a béka brekeg. Haa a kutya házörző fajta, és nem egy halálrakényeztetett úri kutya akkor ugatni fog.
2018. ápr. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyám egyáltalán nem ugat például. És nem azért mert jól nevelt, hanem egyszerűen ilyen a személyisége.
2018. ápr. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A francia bulldogok nagyon keveset vagy egyáltalán nem ugatnak ez jellemző a fajtára.
2018. ápr. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nem csak francia bucink volt. Stafford, német dog, puli. :D mindegyik csendes volt.
2018. ápr. 17. 08:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám se ugatott, míg fiatal volt, hangját se lehetett hallani. :) 6-7 éves kora után alakult ki benne az is, hogy jelez, ha jön valaki, meg a mi hazaérkezésünket is hangos ugatással éljenezte - miután új kapucsengőnk lett, amelyik kóddal nyitható, gyorsan megtanulta, hogy a pittyegés mit jelent... :D De ettől függetlenül élete végéig csöndes kutya volt.
2018. ápr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugat majd ha oka lesz rá. Nekem rotim van, múltkor egy idős bácsi mondta mikor sétáltatam hogy baj van a kutyával mer nem ugat vissza az utcán a többi kutyának. Semmi baj nincs vele, ha valaki jön hozzank ugat amíg ki nem megyek, néha az udvarba visszaugat a többi kutyanak de amúgy csendes. Egy jól nevelt kutya ami kellően le van várasztva szerintem nem ugat potyára.
2018. ápr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!