Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tettetek volna? Kutyák...

Ti mit tettetek volna? Kutyák vs pár.

Figyelt kérdés

Egy sráccal nagyon jóba lettünk. Összejöttünk. Teltek a mézes hetek, többször aludtam nála. Majd mézes hónapokról volt szó. Minden rendben volt, egy dolgot kivéve. Ő fél a kutyáktól. Mondtam neki, hogy nekem két kistestű kutyám van, és ők a gyerekeim, szóval meg kell velük barátkoznia, ha komolyat akar. Félt nagyon, de jött, hogy akkor majd ő megbarátkozik velük. Persze azt hitte a nyakába ugranak a kutyáim a titokzatos idegennek, hát persze hogy nem. Megugatták, mivel se nyávogni se brekegni nem tudnak. A srác inkább kérte vigyem fel a lakásba őket, mert nem lesz jó. Rendben felhoztam. Másnap megint jött, akkor az egyiket megsimogatta. Nagy volt az öröm mindannyiunk részéről. Közben ő kiment külföldre dolgozni. 3 hetet kint, 1 hetet itthon. Az volt a terv, hogy majd megyünk mi is utána a kutyákkal, ha elintézte a kutyás albérletet. Teltek tovább a hónapok. Amikor itthon volt, akkor már-már elvolt a kutyusokkal, lent az utcán botoztak, és az egyiknek a pórázát is fogta már. Teljesen elégedett voltam, szép lassan menni fog ez. Aztán közbe mi meg beszéltük, hogy akkor mikor mehetnénk ki, hogy halad az ügy. Visszament külföldre, majd pár nap múlva felhív, hogy van egy csodás hírem. Na ugyan mi? Jöhetsz ki elintéztem mindent. Tényleg? szuper, mikor? Akár holnap, de ha megvárod, hogy újra hazamenjek, akkor segítek összepakolni meg minden. Megvárom persze. Viszont a kutyák nem jöhetnek. Mi van? Hát akkor mit intéztél? Kutyáim nélkül nem megyek sehova. De csak pár hónapra gyere ki, aztán kihozhatod őket is, elintézzük. NEM! Kutyáim nélkül egy tapottat sem mozdulok. De vigyáznak rá. NEM ÉRDEKEL. Te sem hagynád otthon a gyerekedet, ha lenne. De itt kint nettó 5-6 ezret megkeresnél, magyarországon meg 200nak örülsz. Elmondtam neki, hogy 200ból kijövök. A kutyáim minőségi kaját esznek, megvan mindenük. Lehet, nincs márványból az asztal, sőt még az is lehet néha én is hideget eszem este, de a kutyáim akkor is húst fognak enni minden egyes nap. Szóval köszönöm szépen elég nekem a 200 itthon. Úgy tűnt megértette, vagy inkább csak befogta a száját én már nem tudom. Eltelt pár nap úgy nézett ki rendeződött a helyzet. Megértette, hogy egy napot se megyek ki nélkülük. Aztán nekem esett a szavaival: a kutyáid fontosabbak, mint a szép élet? IGEN CSESZDMEG! Akkor én még kutya sem vagyok? Ha így viselkedsz még egy giliszta sem - kontráztam rá...

Szakítás lett a vége. Nem értette meg, hogy igenis van fontosabb a jobb keresetnél, és egy talán tökjó lehetőségnél..

Én a kutyáimat választottam! Egy percig sem bántam meg!

Ti mit tettetek volna?


2018. ápr. 17. 12:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Nekem így külföldön élő negyveneskênt már attól felszaladt a szemöldököm, hogy egy párhónapos (szex)kapcsolatot te mézesheteknek hívsz és úgy akarsz valakivel külföldre költôzni -ami egy hatalmas lépés- hogy előtte egy napot sem éltetek együtt.


Amúgy valószínűleg kutyától függetlenül sem működött volna a dolog köztetek, de ez egy plusz negatívum, hogy nem volt képes elfogadni a háziállataidat. Az csak egy trükk volt, hogy majd kiviheted őket magad után, az albérlet ugyanis Nyugat-Európában nem úgy működik: vagy benne van a szerződésben, hogy vihetsz állatot, vagy kitesznek vele együtt, ha titokban viszed oda utólag.

2018. ápr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanezt mint te. Már az elején leszögezted neki, hogy ti a kutyákkal egy CSALÁD vagytok, ezt vagy elfogadja vagy nem lesz hosszú kapcsolat. Az, hogy hátba támadott ezzel a "majd később hozod a kutyákat is" kamuszöveggel, szerintem egy nagyon gerinctelen húzás volt a részéről.

Biztos jön majd aki kontrázni fog, hogy mert manapság a kutyák többet érnek mint az emberek... az a helyzet, hogy aki sosem tartott kutyát, nem is fogja soha megérteni ezt a helyzetet. Szerintem jól döntöttél.

2018. ápr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Nem szexkapcsolat volt.

Csak nem éltünk együtt.

Még nem tartottunk ott.

2018. ápr. 17. 12:44
 4/24 anonim ***** válasza:
61%
Ugyanezt. A kutyusaim nélkül sehova egy lépést se!
2018. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Mi is éltünk egy darabig külföldön. És a kutyánk később jött utánunk (1 hónap). Semmi baja sem lett. Addig egy rokonunk vigyázott rá (kényeztette).
2018. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

Pontosan ugyanezt tettem volna, mint te. NINCS olyan pasi, sem nő, sem Isten, sem semmi és senki más, aki miatt bármelyik kutyámat vagy macskámat elhagynám.

Nekem MINDIG ők lesznek az elsők, mindennél jobban szeretem őket, az életemet is adnám értük, bármit feladnék, ha azon múlna.

Az ilyen ember (és bocsi, nem bántani akarom) az én szememben utolsó senki és nem érdemel tőlem semmit. Ha én gyermekeimként szeretem az állataimat, akkor ha ő nem is érez ugyanígy, de igenis támogasson teljes erejével és fogadja el, és szeressen így, hogy ilyen vagyok, a kis családommal együtt.

Lehet lepontozni, hogy beteg vagyok, amiért az állatokat tekintem gyerekeimnek és fontosabbak nekem, mint más emberek, nem érdekel, akkor is így érzek és bárcsak sokkal többen gondolnának így rájuk, nem pedig eldobható, pótolható eszközként.

2018. ápr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%
Akinek nincs kutyája az ezt nem fogja fel. Mi most a baráti körrel vesztünk éppen össze. Nem járunk el, mert nem akarjuk itthon hagyni estére a kutyát. Inkább hívjuk őket, hogy jöjjenek át hozzánk. Totális kiakadás lett belőle a részükről, hogy a kutya fontosabb mint ők. Hiába beszéltünk velük, nem tudjuk megbekíteni őket, mi vagyunk a hü lyék.
2018. ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%
Ja és kérdező, én BÜSZKE vagyok rád, mert jól döntöttél és jó ember vagy, bárcsak több ilyen lenne! Nagy gratula!
2018. ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%
Nincs olyan ember vagy akármi a világmindenségben akiért én itthon hagynám vagy kidobnám a 3 cicám. Őrült vagyok? Lehet de nem érdekel! Jól döntöttél kérdező, több ilyen ember kéne!!!
2018. ápr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
52%

Jól döntöttél. Én is ezt tettem volna.

Örömmel olvastam a válaszokat is, vannak még jó emberek. :)

2018. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!