Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a svájci...

Mi a véleményetek a svájci fehér juhász és német juhászkutyákról?

Figyelt kérdés
Lehet Őket panel lakásban is tartani? Ideális mennyiségű mozgás mellett, persze...
2018. ápr. 17. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Persze, a legtöbb kutyafajtát megfelelő lemozgatás mellett lehet tartani lakásban.


A fehér juhász nekem nagy kedvencem, gyönyörű fehér bundája van, nagy energia igénye. Viszont szép, egészséges és nem tömeg fajta. (tehát megvan a maga ára)


A német juhász annyira nem kedvelem a csapott hát miatt meg ez az egész menjünk szembe és csináljunk munkakutyából show vonalas beteges ösztöntelen ölebet felfogású hülyék által kreált kutyák úgy umblock nem tetszenek (nem csak az NJra gondolok)

2018. ápr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem svájcim van, lakásban tartjuk, udvaron meg is őrülne szerintem :)) Én azt vettem észre, hogy nincs olyan hatalmas mozgásigénye (legalábbis a miénknek), naponta 2x visszük sétálni, reggel félóra parkban szaladgálás, szaglászás, labdázás, este pedig 1 óra intenzív játék más kutyákkal. Ezen kívül még van napi 3 eü "séta" de ezek max 10 percesek. Tökéletesen el van, itthon nagyrészt alszik.

Tünemény kutyák egyébként, a légynek se ártanak, a macskám a legjobb barátja :D

Kimagaslóan okosnak nem mondanám, inkább átlagos. A szőre rettentően hullik, most tavasszal fehér az egész lakás és naponta elfogyasztunk egy szőrtelenítős hengert :)

Egy negatívumot tudnék mondani róluk, mégpedig hogy a fajta eléggé félős, az idegrendszerük nem a legjobb sajnos. 1 éves a kutyám de még mindig kb idegösszeroppanást kap, ha nagyon forgalmas részre megyünk.

Kutyákat nagyon szereti, a nála nagyobbaktól tart, viszont az embereket elkerüli, időbe telik mire megkedvel valakit, de utána nehéz levakarni :D mondjuk ez szerintem már inkább kutya mintsem fajta függő.

Gynyörű szép tartása van egyébként, egyenes háttal, tényleg úgy néz ki, mint egy farkas, ennyi előnye mindenképp van a show vonalú német juhászokkal szemben :)

2018. ápr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szintén fehér juhászom van. Nem egy hatalmas mozgásigényű és sajnos nem is a legegészségesebb. Nekem mázlim van vele, de sajnos nem egy beteget ismerek. Viszont még nagyobb gond, hogy jellemzően nem jó idegrendszerűek és nem jó ösztönkészletűek. Főleg a hazai tenyészetekben, ahol csak a küllem számít. Ha ilyen kutyát akarsz és valóban jó társadnak szánod, én a helyedben csak külföldi kennelekben gondolkoznék.
2018. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Intelligens, könnyen tanítható, szép kutyák. Igénylik a gazda közelségét, imádnak tanulni, feladatokat végrehajtani. Remek társak sportban is, sokoldalú kutyák. Szerintem nem lehet gond panelban sem, ők csak örülnek ha veled lehetnek. A mozgatás és a lefárasztás persze nagyon fontos, ahogy írtad is. A lépcsőzéssel viszont óvatosan, jó lenne, ha lenne lift az ízületeik miatt.

Mindenképp jó, megbízható helyről szerezd be a kutyát, német juhászból akár egy lightosabb munkavonalat is tudnék ajánlani, ha nem tetszenek a pontyhátú showkutyák.

2018. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt megkérdezhetem, hogy mekkora a lakásotok?

Sajnos az enyém nem túl nagy, s szintén vannak macskáim (2)...


Az jó pont akkor, hogy nem túl forgalmas területen élek, nem a klasszikus BP.-i lakótelepekre hajaz.


Én SFJ-ból a Chocolate Ice kennelt néztem, küllemre elég szép kutyáik vannak szerintem... És az is tetszik, hogy BARF szerint táplálják Őket.


De nyílván, vásárlás előtt még jobban szétnézek a kennelek között, ha e mellett a fajta mellett döntök.

2018. ápr. 17. 18:55
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Pont a Chocolate Ice-ból van a kutyám, neki például gyenge az emésztőrendszere, még mindig nem sikerült helyre vágni neki, egyedül a gyógytáptól nem ment a hasa.

2018. ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és kb 60 nm-es albérletben vagyunk szintén 2 macskával.
2018. ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
Chocolate Ice-ból van az egyik ismerősömnek. (Az apa Ice Wine-os) és mindentől retteg, pánikba esik még felnőttként is. Nem merik elengedni, mert félnek, hogy elmenekül egy hangtól.
2018. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nézz szét! Alaposan nézd meg mindkét szülőt is és sok onnan származó kölyköt is, hacsak nem akarsz 15 évig küzdeni és szenvedni! Akár családi kutyának, akár tenyésztésre vennéd, ne a küllemet és a kiállítási eredményeket figyeld!
2018. ápr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Minkét fajta csodálatos.

Vannak Magyarországon jó Német Juhász vonalak, de sokat kell utána járni, hogy ne csak szép de jó kutyád legyen. A Német Juhész állományra összességében -ha nem szaporítótól vásárolsz- elmondható, hogy stabil az idegrendszerük, de természetesen jó kennelt kell választani. A DDR vonalat csak kkor szabad bevállalni, ha tisztában vagyunk mi kell egy kemény Örző-védő kutya neveléséhez. Az úgynevezett "küllem" vonalban is lehet normál hátvonalú de szép kutyákat találni.

A Svájci Juhászkutyáról személyes tapasztalataim egyenlőre nincsenek. A jövőben én is szeretnék egy SFJ kutyát. Szomorúan olvastam az eddigi hozzászólásokban, hogy a Chocolate Ice kennel kutyáinak nem jó az idegrendszerük. Egy gyenge idegrendszerű kutyával sok lehet a gond a későbbiekben így ez nagyon nagy probléma. Személy szerint az Ice Wine kennel nekem színpatikusbab, de ha gyenge idegrendszerű kutyákat tenyésztenek érdemes inkább külföldön körbenézni. Mivel a fajta az NJ-ből vált le nem szabadna gyenge idegenszerűnek vagy félősnek lennie. :(

2018. ápr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!