Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ausztrál juhászkutya...

Az ausztrál juhászkutya mennyire tartható panelban?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 17. 19:45
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
98%
Amennyiben tudsz neki biztosítaji napi 3-4 óra intenzív fizikai mozgást/szellemi fárasztast, akkor minden gond nélkül. A legtöbb kutyára igaz ez. Ha megfelelően lefárad otthon már csak a kanapén szunyál. Mi border keveréket tartunk lakásban.
2018. ápr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

És a szellemi fárasztásnak miből kell állnia?


A fizikai közel sem probléma...

2018. ápr. 17. 20:19
 3/36 anonim ***** válasza:
98%

Strukturált láb melletti séta, tanítás, feladatok megoldása, elrejthetsz neki dolgokat, hogy megkeresse, illetve vannak ilyen játékok amikbe lehet jutalomfalatot tenni, és ki kell ügyeskednie belőle.

Az aussiek jók a sportban is, agility, dog dancing, flyball, esetleg a terelést is kipróbálhatjátok. Itt a mozgás mellett koncentrálnia is kell.

2018. ápr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
62%

A kutyasuliban van Auszi. A Gazdija társasházban lakik vele ideiglenesen ameddig egyetemre jár. Megoldható, de reggel és este nagyon sokat foglalkozik vele.

Oda kell figyelni, hogy agyban és fizikailag is kellően le legyen fárasztva akkor megoldható a békés együtt élés, de jobban szereti a fajta, a kertet ez nem vitás.

2018. ápr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
0%
Ha még nem vetted meg, vagy fogadtad magadhoz, ne tedd meg. Nagyon nagy a mozgás idénye. Munkakutya, ezért feladatokat kell neki adni. Társsházban ez nemigen oldható meg.
2018. ápr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Anonime AJ ***** válasza:
100%

Kiemelném hogy a fent említettek elhanyagolása okozhat gyakori esetben hát és gerinc problémágat, külonféle izom növekedési rendellenességeket, bél panaszokat és ritább esetben immunrendszeri betegségeket is.

Én mindenképpen egy kissebb mozgásigényű és kisebb termetű kutyát ajánlanék.

2018. ápr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 Bordás Béla ***** válasza:
0%

Szerintem bármilyen juhászkutya vagy nagytestű - és fajtájánál és természeténél fogva - nagy mozgásigényű kutya panel lakásban való tartása már-már súrolja az állatkínzás fogalmát és kategóriáját!

Emeletes házba - főleg ha kis alapterületű - szerintem nem való kutya.

2018. ápr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Azóta beszéltem tenyésztővel és azt mondta, hogy Ő úgy vette észre, hogy a panelos gazdik sokkal komolyabban veszik az ilyen kutyák (border colle, mudi, stb.) lemozgatását, szellemi fárasztását, tanítását... De még a megfelelő táplálását is.


Végül nem e mellett a fajta mellett döntöttem, de nem ezért.

2018. ápr. 24. 11:30
 9/36 Bordás Béla ***** válasza:
0%

("Ő úgy vette észre, hogy a panelos gazdik sokkal komolyabban veszik az ilyen kutyák (border colle, mudi, stb.) lemozgatását, szellemi fárasztását, tanítását...")


Arra esetleg nem gondoltál, hogy a "tenyésztő" nem a kiskutyák megtartásában, hanem azok eladásában érdekelt?

- Ezért is inkább csak hazabeszél?!

Egy tisztességes (és hozzáértő) kutyatenyésztő soha nem ajánlana Neked kutyát panellakásba! (Persze, ma már az is "tenyésztőnek" nevezi magát, aki életében két almot eladott, pedig ő nem tenyésztő, csak egy kutyaszaporító! - tisztelet a kevés kivételnek!)

Kiskutya - kis mozgástér (ez sem minden esetben igaz) nagykutya - nagy mozgástér. Ha Te nem vagy otthon, akkor mit csinál a kutya? - Azon kívül, hogy unalmában szétrágja a cipőidet - netán ha nagyobb, akár az ajtófélfát is!?

Hidd el, panelba (emeletes házba) nem való kutya! Az csak neki rossz!(A bezártság nem tesz jót sem idegrendszerének, sem általános egészségnek. Szerinted miért van ennyi beteg, elhízott és allergiás kutya?)

2018. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Úristen! Egy külföldi neves tenyésztővel beszéltem akinél majdnem 4000 dollár a kutya.

És ezen kívül amúgy inkább le beszélt a dologról.

De nem a lakás miatt, viszont közösen arra jutottunk, hogy ez a fajta nem nekem való...



"Ha Te nem vagy otthon, akkor mit csinál a kutya?"


Látod, neked nem való kutya. Azt hiszed, hogy a kertben tud valamit csinálni magában a kutya. Hát nem.

Neki KIZÁRÓLAG a gazdájával töltött idő lehet hasznos, illetve az olyan sétak ahol folyamatosan új hatások érik, a kertben ez nincs meg.


Mit gondolsz? Vidéken miért van annyi elvadult kuvasz?

Azért mert 3-4 naponta jó, ha megvannak sétáltatva, különben ott senyvednek a kertben, aztán ahelyett hogy felismernék a gazdák a hibáikat, ilyen hülyeségeket terjesztenek, hogy bizony a kuvasznak 9 éves kora felett egy csont nő az agyában amitől meghibban.

2018. ápr. 25. 14:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!