Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha nagyon korpás...

Mit tegyek, ha nagyon korpás a kutyám bőre?

Figyelt kérdés

Rövid szőrű a kutyám és az utóbbi időben észrevettem, hogy igen erősen hámlik a bőre (ha ember lenne, azt mondanám, hogy pikkelysömör).

Az orvoshoz jövő hétre van időpont.


Van valakinek tippje, hogy mit használhatnék rá?

Krém, sampon valami???

Nincs bolhája az tuti, se más élősdi!

Szegény mindig vakaródzik és segítenék addig is neki, míg eljutunk a dokihoz.


2010. jún. 12. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Selen-pet
2010. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 RastaMama ***** válasza:

Szerintem semmit sem. Nincs általános érvényű dolog erre. Az orvos meg fogja mondani, mitől is van. Atka, gomba, egyszerű allergia, stbstb. Jól teszed, hogy orvoshoz mész vele. Írd meg, mit mondott!

(esetleg adj neki nyersen egy tojást. Mindenképpen figyelj arra, hogy megbízható helyről származzon a tojás a szalmonella fertőzés lehetősége miatt. De egy tojás bőven elég, nem kell több. Talán segít valamit a helyzeten, de ártani tuti nem árt.)

2010. jún. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik doki halolaj kapszulát adott. Ennek sajnos sok oka lehet. Egy másik doki (miután kiderült, hogy nincs bőrbetegsége) táplálék allergiára gondolt. Végig gondoltam mit adtam neki amit addig nem. Hypoallergén tápra is váltottam. Szépen megszűnt a korpásodás.

Ezt csak állatorvosi konzultáció és vizsgálat után lehet csak sajnos megállapítani.

2010. jún. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Akiteki ***** válasza:

Az ilyen korpásodás két dologtól fordult elő nálunk:

Vedléskor sokszor szokott korpásodni, alapos fésüléssel elmúlik. Másik gombás fertőzés. Az ilyen nyirkos időben könnyen előfordul.

Orvos megmondja.

2010. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!