Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vaddisznó húst mennyi ideig...

A vaddisznó húst mennyi ideig kell főzni a kutyának?

Figyelt kérdés
Allergia miatt a vadhúst ajánlotta az állatorvos. Eddig is főztünk neki. Szarvasból nagy hiány van most ezért vaddisznó húst vettünk neki. De attól férges lehet kivcsit félek tőle.
2018. ápr. 17. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

30 év kutyázás után is megfogtál ezzel. Mi csak ilyen pórias házisertés-húst adtunk nekik mindig. De gyanítom, hasonló módon kell megfőzni, olyan nagy különbség nem lehet. Miért nem kérdezted meg az orvost? Csak tudja, ha ennyire ajánlotta.


A boltokban vásárolható vadhús nem lehet férges. Csak bevizsgálás után forgalmazható, még állati takarmány céljára is.

2018. ápr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A vadhús egyetlen problémája a lehetséges férgesség. Ezt minimum 2 hét fagyasztással szokták orvosolni a nyersen etetők. Fagyasztás után nyersen is adható.

Disznót (vadat és házit is) csakis főzve szabad adni! Itt nem a féreg a gond, hanem egy gyógyíthatatlan betegség, az Aujeszky, más néven álveszettség. Emberre nem veszélyes, és lassú lefolyású a disznókban, így a házi, boltban kapható sertéshús is veszélyt hordoz magában. Persze nem olyan gyakori, de jobb félni mint megijedni. Sok alternatíva van, és ha fertőzött volt a disznó akkor a kutyának annyi.

Főzni értelem szerűen csont nélkül kell minden húst. Annyira főzd meg, hogy belül se maradjon nyers, tehát mintha magadnak készítenéd, csak fűszerek nélkül.

2018. ápr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora mennyiséget főzöl. Én nagy adagot szoktam és megvárom míg 2-3 alkalommal felforr. Nyersen sose ad az álveszetség vírus miatt.
2018. ápr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 3-4 kilókat szoktam venni állateledelesnél, fagyasztva. Egyben főzöm meg, 2 órát biztos, ami biztos hagyom főni. Forrjon rendesen, a vadhúsban előfordulhat bármi.
2018. ápr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!