Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kullancs, ha nem időben...

A kullancs, ha nem időben vettem észre, letelepedhet a lakásban?

Figyelt kérdés

Úgy értem lepetézhet? Ma reggel a kutyám vizébe benne volt egy kib@.szott nagy kullancs. Lehetséges, hogy már "beköltözött?

Tudtok erre vmi sprayt, amivel lefújhatok mindent, mielőtt tele lesz a ház kullanccsal??

Kutyának ma veszek Advantixot, mert a nyakörve sz@rt se ér ..


2018. ápr. 18. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy lepetézett volna, gyanítom, inkább a kutyában lehetett benne, és ahogy kifordult, épp oda pottyant.

Viszont ha biztosra akarsz menni, Insecticide 2000-t vegyél, ez mindenféle rovarra jó, és a háziállatokra sem kártékony.

2018. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, mert hűvös, nedves aljnövényzetbe, füves területre teszik le a petéiket. A bolha az, amelyiknek bármilyen rés megfelel, annál valóban fennáll a veszély hogy megtelepszik a házban és nehéz kiirtani.
2018. ápr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Húú, köszönöm szépen, megnyugodtam vmelyest.

Ilyen cuccot hol tudok venni?

És amúgy az Advantix tuti jó lesz? Úgy olvstam, hogy ez egy reppelens mindenirtó szer, ami vmi 5 féle élősködőre jó.

2018. ápr. 18. 09:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó az Advantix is. De lehet, kevés is most, mivel ápr.-május a tenyészidő a kullancsoknál.A lakóhelyedtől, a kutyától függ, elég-e az Advantix, vagy szükség van pl egy plusz befújásra valamely szerrel.
2018. ápr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Milyen szerrel pótoljam ki?

Amit írtál jó kutyára is, vagy mit vegyek pluszba?

Esetleg egy nyakörv, ami jó is?

2018. ápr. 18. 09:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ilyen cseppekből a Frontline-ra esküszöm, nekünk az vált be hosszabb távon. Ettől függetlenül jó lehet bármilyen csepp.

Nyakörv szerintem annyira nem jó, kevésbé hatásos, büdös is, vigyázni kell rá ne legyen vizes, stb. A cseppeknél meg csak annyi, hogy egy napig ne simogasd a nyakszirtjét és kész.


Az Insecticide Fressnapfban tutira kapható, mi ott vesszük, de szerintem bármelyik nagyobb állatos áruházban előfordul, netről is lehet rendelni, pl. petissimo. Az elvileg nem kutyára van, inkább olyan, mint az ilyen Raid Chemotox és társai, csak nem büdös, és gyorsan szárad. Az állat fekhelye is lefújható vele. Én mondjuk simán ráfújtam a kutyára is, ha kirándulás után nagyon bolhát hoztunk haza és nagyon vakaródzott, sose volt tőle semmi baja. :D

2018. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor kutyára milyen spray?
2018. ápr. 18. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!