Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet olyan, hogy egy kutya...

Lehet olyan, hogy egy kutya soha nem lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 5 hónapos Amstaff szukám és nem érti vagy csak lusta nem tudom már,de én már komolyan azt hiszem soha nem lesz szobatiszta.

Pisilést csak-csak kapisgálja már de még az s em tökéletes. De a kaka az katasztrófa. Pisinél már kb 10 ből 6 szor kérezkedik ki de kakánál nem,ahol épp rájönn. Ha látjuk leszídjuk de általában már csak a kakát találjuk meg. Mindent elkövettünk már de semmi nem használ. Nagyon dícsértük amikor kint végzi a dolgát,szídtuk ha bent. Erős domestossal mosunk fel, probáltuk a pelust,de semmi. Neki ez a természetes ha bent végzi,sétálunk vele minden nap. Semmi nem használ,és már nem picike.Segítseget mert nem tudom mit rontunk el.


2018. ápr. 18. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi időnként viszitek le? Kb mindig ugyanabban az időpontban? Van olyan kutya akinek kicsit tovább tart megtanulni, a lényeg a következetesség. Pelenkát ne használjatok, mert azzal csak azt tanulja meg, hogy bent is szabad.

A mi kutyánkat kb 3 óránként vittük ki ennyi idősen. Addig voltunk lent amíg el nem végezte a dolgát. Dicséretet, jutalmat kapott, és csak utána mentünk be. Egy idő után kitapasztaltuk, hogy naponta hányszor, és mikor kell kakilnia, meg hogy hogy viselkedik előtte. Körbejárkált, szaglászott. Ha ezt bent megláttam akkor azonnal kivittem.

Ha már "ideje volt" akkor megvártam az udvaron amíg elvégzi a dolgát, nehogy 10 perc után a lakásban álljon neki.

2018. ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy támogató hozzászólást szeretnék írni :)

Szintén amstaff, csak kan. Maholnap 13 éves lesz, de még mindig élénken él bennem az első év. Nálunk fordítva volt, a kaki viszonylag gyorsan ment, 3-4 hónapos korára. A pisi? Közel egy éves volt, mire teljesen szobatiszta lett. Addig szőnyegek felszedve, domestoszos víz szórófejes üvegben és napi minimum két guriga szilvia.

Igen, az összes létező tippet, trükköt végigpróbáltuk, mindent a nagy könyv szerint csináltunk, de semmi. Bennem is felmerült, hogy valami baj van a kutyával, azután egyik napról a másikra működött a dolog.

De a fogamat csikorgattam, amikor sokan mondták, hogy szobatisztaságra nevelés? Nem kellett nevelni, onnantól, hogy hazahoztuk, soha nem pisilt be, mindig lent végezte a dolgát.

Szóval okosat nem tudok mondani, csak annyit, hogy kitartás!

2018. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, olyan nincs, hogy soha. De némelyik kutyánál sokáig eltart, főleg ha a gazda sem veszi az ő jelzéseit (vagy nem tud vele otthon lenni, hogy vegye azokat a jeleket). Mert tényleg mindegyik nyűglődik, kőröz, jön-megy, forgolódik, mikor dolga van, olyankor kell rohanni vele és örömünnepet rendezni, ha kint “megy ki”. Barátnőm panaszkodott, hogy az ő tacsija féléves koráig nem volt szobatiszta egyáltalán. De biztos, hogy hamarosan rendeződni fog a helyzet, csak legyél vele türelmes és következetes. És a benti kaksi miatt ne szidd le, ignoráld. Csak a kinti miatt dicsérd agyon.
2018. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ott rontod el, hogy még csak három hónapja van nálad, de már mindent kipróbáltál. Türelmetlen vagy.

Egy ennyi idős kutyától nem lehet elvárni hogy jelezzen. Mindig ugyan abban az időben ki kell vinni, dicsérni ha kint végzi, és szemet hunyni és takarítani, ha bent. A kutya sem szeret ám a saját ürülékében fetrengeni, igényük van a tisztaságra.

Ne várd meg, míg jelez, hanem szoktasd napirendre. Két-három óránként ki kéne vinni, de ha nem megoldható, akkor is minél gyakrabban. Napi minimum négyszer, inkább többször. Történni fognak továbbra is balesetek, de öt hónapos kutya még nagyon pici, nem tudja visszatartani, ha szólítja a természet. Pár hónap még kelleni fog, csak türelem!

A pelenkát pedig felejtsd el, ha egyszer rászokik, nem tudod majd leszoktatni.

2018. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a pisilés nem ment. Vagyis ment, csak a lakásban. 1 éves korában pont oltásnál megkérdeztem az orvost, hogy ugyan miért nem szobatiszta. Mi is megszídtuk, ha bepisilt, és nagyon dícsértük amikor nem, és lent pisilt. A válasza az orvosnak: jobban kellene nevelni. A helyzet változatlan maradt. Már mindennek utána olvastam, és beszéltem sok emberrel. Nagyon sok technikát kipróbáltunk. Aztán megtörtént a nem várt baj. 2 éves már, és hihetetlen ereje volt/van. Hirtelen rosszul lett itthon (hála az égnek, hogy itthon voltunk) Elrohantunk azonnal az állatkórházba ( nem a saját orvosunkhoz) és kiderült, hogy a mellékveséje beteg sajnos. Ezért nem lett szobatiszta. Majdnem a kórházban maradt szegény olyan rosszul volt. Aztán adtak neki gyógyszert, és itt van most is mellettem, és szaladgál. Ő örökké be fog pisilni, mert nem tarthatja vissza. Soha többet nem szídtuk le azóta. A kakilásra jelez, vagy séta időben lent végzi. Iszonyat lelkiismeretfurdalásom van, hogy leszídtuk, közben meg a veséjével volt gond. Hálisten reggel-este gyógyszer, és teljes életet élhet. Bocsánat, hogy megosztottam, remélem nincs ilyesfajta probléma. Ha meg akarsz bizonyosodni a teljes egészségéről vidd el egy teljes vérképre. Ha nincs gond, és jó a lelet, akkor folytassátok a nevelést. :)

Sok sikert kívánok.

2018. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!