Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem mindig ismer meg a kutya?

Nem mindig ismer meg a kutya?

Figyelt kérdés

Pár napja hoztunk a menhelyről egy keverék kutyust, kb 3-4 éves lehet, kistermetű drótszőrű foxi beütésű. Barátnőm ölébe hozta haza őt szinte mindig megismeri, oda megy hozzá, de volt már hogy őt is megugatta/morogta. A család többi tagját hol elfogadja hol ugatja morogja mikor közeledünk hozzá. Ez napjában többször is változik nála.


kérdésem az lenne hogy mit csináljunk vele hogy ne így viselkedjen?


Szeretném majd kozmetikushoz is vinni, kicsit rendbeszedettni, mert elég büdi, és összetapadt szőrű.



2018. ápr. 18. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
A látása rendben van?
2018. ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem igen, rendben van. Igaz egy kicsit a szemébe lóg a szőre, de ezt majd a kozmetikus megoldja.
2018. ápr. 18. 13:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak tippelek: megismer, de még fél, bizalmatlan, azért morog. Talán ha nagyobb lendülettel léptek oda, olyankor megijed, elvégre ki tudja, meddig sínylődött egy ketrecben, nincs hozzászokva a társasághoz. Adjatok neki időt, hagyjátok eleinte, hogy ő mutassa ki amikor törődést, játékot igényel. Tudom, nehéz, legszivesebben rázúdítanátok egy tonna babusgatást... de ezt nem lehet sürgetni, a bizalom lassan alakul ki. Türelem.
2018. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem arról van szó, hogy nem ismer meg, hanem még fél tőletek. Ha már megsimogatod, akkor rájön, hogy nem bántod, de előtte azért figyelmeztet, hogy vigyázz vele...

Nekem a világ legbékésebb kutyája volt az ebecsem, nem is menhelyi, kölyökkora óta a miénk volt. Nagymamámat mégis mindig megmorogta, ha találkoztak, pedig utána engedte simizni magát, bújt hozzá is, volt, hogy ő etette, ha pl. vendégségben voltunk nála. De még akkor is, ha este simivel köszöntek el, reggel megint megmorogta, ahogy meglátta. Valamiért tőle egyszerűen félt. Tudta, hogy az ember nem bánt, így soha nem bántotta volna, de az aggodalmát kifejezte.


Szerintem adjatok még időt a kutyának, pár nap nagyon kevés. Beszéljetek hozzá, ha vele akartok foglalkozni, ne közelítsétek hirtelen mozdulatokkal. Simán mondd el neki, hogy "akkor most odamegyek hozzád és megsimogatlak, nincsen semmi baj, látod, csak én vagyok, a fejedet fogom megsimogatni, ha engeded", tök mindegy, mit mondasz, csak beszélj hozzá, ne váratlanul közelíts.

2018. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Etessétek kézből, vigyétek sétálni, játszatok vele és majd 2-3 hónap múlva tedd fel ezt a kérdést. A kötődés, bizalom kialakulásához idő és munka kell.
2018. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pár nap után ez még teljesen normális.

Majd idővel megadja a bizalmat mindenkinek, aki ott lakik, vagy sűrűn jár hozzátok.

Lehet, hogy bántották, és azért fél? (menhelyre kerülés előtt értettem)

Adjatok neki időt, akinek "nem örül" meg esetleg megugatja, azok az emberek törődjenek vele többet. Játszanak vele, etessék kézből még, aztán majd "levakarhatatlan" lesz. Csak meg kell szereznie a bizalmat, ki tudja mi történt vele az előző gazdájánál :/

2018. ápr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!