Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sampont használjak?...

Milyen sampont használjak? Mindegyiktől vakarózik a kutyám.

Figyelt kérdés

Decemberben került hozzám utcáról a keverék kutyusom, másnap megfürdettem Biogance hipoallergén kölyöksamponnal. Fürdés utáni másnap iszonyatosan elkezdett vakarózni ami körülbelül egy hónap alatt csillapodott. A héten PetHead vakarózás elleni samponnal fürdettem, de nemhogy csillapította voln a vakarózást, megtízszerezte... rettenetesen vakarja, rágja magát. Nagyon ügyetlem arra hogy alaposan kimossam, és nem szárítottam meleg levegővel. A víz viszont inkább meleg volt mint langyos.

Egyszerűen nem tudom milyen sampont használják majd, ha még az illatanyag mentes bio kölyöksampontól is szétvakarja magát :(


2018. ápr. 19. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet nem is a sampontól vakarózik, allergiája van, ételallergia.


Azért kipróbálhatod a tojássampont, vagy a wu2-öt is, állítólag ez a kettő az amit a kutyák bürkéje elbír.

2018. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Emberi babafürdető sampon, nekünk csak ez vált be, akármilyen extraultrahiperszuper hypoallergén meg sensitive kutyának valótól szétvakarta, rágta magát véresre.

És csak akkor fürdesd habbal, hogyha nagyon muszáj.

Nálunk évi 2x van nagyfürdés, amikor habbal fürdetem, birkanyírás, karomvágás, féregtelenítés, bolhanyakörv csere.

2018. ápr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Johnson babasamponra gondolsz? Én is gondolkodtam már ezen, ha a babák bőrét nem irritálja talán egy kutyát sem fogja. Most 5-6 hónapig nem fürdetem, utána kipróbálom :)
2018. ápr. 19. 15:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi is azzal fürdetünk, semmi bajuk. Viszont szerintem sem a samponnal van a baj. Inkább étel/pollen allergia lehet. De még egy begyulladt bűzmirigytől is szoktak vakarózni.
2018. ápr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha allergia lenne miért csak fürdetés után vakarózik? Direkt írtam hogy a két fürdetés után jött mindig a probléma :)
2018. ápr. 19. 16:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem emberi samponnal ne fürdesd, teljesen más a kutya bőrének a pH-ja mint az emberének, száríthatja, irritációt válthat ki a nem nekik való sampon.

Ha tényleg jól lemostad róla a szert, akkor fura, hogy még egy hónapig érezte a hatását. Biztos, hogy attól vakarózott? Esetleg kérdezz rá egy kutyakozmetikusnál, hogy találkozott-e már ilyesmivel, és mit használ extrán érzékeny kutyákon.

2018. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az első fürdetés után tényleg egy hónapig vakarozott, viszont mára újra drasztikusan lecsökkent a vakarózás mennyisége (hétfőn fürdettem). Így most biztos a fürdés volt a ludas. Viszont az első fürdetéssel egyidőben kapott NexGard Spectrát, aminek az egyik mellékhatása lehet a viszketés. Így talán akkor azért vakarózott tovább. Szerencsére úgy tűnik most csak 3 napig tartott a kellemetlenség :) De még mindig bizonytalan vagyok melyik sampon lenne neki jó akkor. Talán kipróbálom azt amit a kozmetikusunk használ a szüleim kutyáin ( Áll Systems a Zanniból). Hátha.
2018. ápr. 19. 19:40
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Barmilyen sampont is hasznalsz mindig higitva!!


Bio samponokat meg lehet erdemes lenne kiprobalni. [link]

2018. ápr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Naplózd, hogy miket kap a kiskutya és mi történik a környezetében. Sajnos pont annyi mindenre lehetnek allergiásak, mint mi emberek :( Naplózni azért érdemes, mert lehet találsz összefüggést, pl. fürdetés után mi cseréljük a kutya takaróit is, akár a mosószerre is lehet allergiás.


A másik, hogy tisztázni kéne ezt az "hipoallergén" dolgot. Arra a termékre szokták ráírni, amiben próbálták kerülni azokat az összetevőket, amelyek gyakran okoznak allergiát. De mivel az allergiák egyediek, semmi garancia nincs arra, hogy a te kutyád nem érzékeny valamelyik összetevőre. Tehát el kell olvasni az összetevőket is.

Szájbarágós példa: ehet-e a szárnyas allergiás kutyám kacsás-krumplis tápot, ha rá van írva, hogy hipoallergén?


Én a kicsit viszketős kutyámat Lenidermmel szoktam fürdetni, de az is nagyon szimpatikus, amit Nyolcaska ajánlott.

2018. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) Mára már teljesen helyreállt a vakarózás, 2-3 óránként vakar egyet magán.
2018. ápr. 20. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!