Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert morog rám a kutyám ha...

Miert morog rám a kutyám ha elakarom venni tőle ami neki Tilos?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Törpe uszkárom most lesz egy éves, szokása, hogy ha ellop valamit amiről tudja, hogy nem szabad , beviszi a helyere es ha eszrevesszuk es alakarjuj venni akkor nekunk tamad, morog. Nagyon felelmetes tud lenni. De annyi mindennel probalkoztunk mar nemtudjuk mivel lehetne ezt belole kinevelni. Megutni nem szeretnenk! Sehol mashol nem csinalja ezt csak ha mar bevitte az elcsent dolgot a helyere. Valaki valami otlet?

2018. ápr. 20. 07:21
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Nálam ez már a pofon kategória. Tűrhetetlen viselkedés, keményen kell fellépni vele szemben. Én amit tennék: benyúlnék utána, ha harap akkor üvöltenék, grabancánál rángatnám ki, ha akkor sem hagyja abba akkor pofon. Az elcsent dolgot azonnal elvenném tőle. Egy ekkora kutya nehogy már terrorban tartson!
2018. ápr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam is pont ez van. Nekem is törpe uszkárom van és 11 hónapos. megeszi vagy csak rágcsálja?
2018. ápr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert neveletlen. És a legrosszabb, hogy se leállítani nem akarod és még félsz is tőle. Keress fel egy jó kutyaiskolát, mert ha eddig nem ment, eztán sem fog menni!
2018. ápr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Első kérdés, hogy biztosan törpe uszkár-e? Vagy valamilyen szaporítós törpe uszkárnak látszó ideggyenge keverék? Mennyit van vele foglalkozva? Van-e gazdája? A törpe uszkárok egy gazdások, maximum elfoganak még egy embert "pót gazdának". Van-e másik kutya a családban? Járt-e kutyasuliba? Ivaros vagy ivartalan? Van-e házirendje? Kellenek nekik szabályok. Nekünk törpe uszkárunk van, ivartalanított. Kb. 2 éves koráig ha nem volt vele napont 1,5-2 órát foglalkozva (és ebből legalább fél - háromnegyed óra csak tanulás) akkor bontott. Fizikai és agyi fárasztás is kell nekik. szeretnek gondolkodtató feladatokat megoldani (pl. formálás módszert imádják). Szinte minden uszkáros ismerősőm arra panaszkodik, hogy már jószerivel nincs olyan trükk ami eszébe jutna és még taníthatna a kutyájának mert látszik rajta, hogy anulni akar. Az egyik haveroméknál napi foglalkozás után még kell heti legalább egyszer egy 3-4 órás közös labdázás is. Ha ezt megkapja, meg van gazdija akkor kenyérre lehet őket kenni, bűbájos szeretet bombák.

Sajnos rengeteg a szaporítós, ideggyenge köztük akik sokszor még nyomokban sem tartalmaznak uszkárt. Facebookon ajánlom neked az ezzel foglalkozó csoportokat (ha érdekel privátban átküldök egy-kettőt), bár ott is figyelni kell mert van jobb és rosszabb csoport is.

2018. ápr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Ez azert van, mert nem te vagy a falkavezer. O iranyit mindenkit, ugy van ahogy o akarja. Ha eszreveszed, hogy elvitt valamit amit nem szabad akkor vedd ki onnan, nyulj be a helyere (szerintem eloszor huzz egy kesztyut vagy valamit hogyha harapna akkor ne fajjon annyira) ha probalkozik akkor uss az orrara! Igen most ez lehet durvanak hangzik de a kutyaknak legalabbis a legtobbnek vagy az orra vagy a fule a gyenge pontja. Parszor kapjon ki de ne csak "verd" hanem inkabb kiabalj ra hogy megertse azert vannak hatarok. En igy csinalnam a helyedbe:1.Meglatom hogy a kutya elvitt valamit amit neki nem szabad. 2.el akarom venni tole de morog es harapni akar

3.batran benyulok mert a kutya latja/erzi ha felek

4.ha morog es a harapas hataran van akkor magabiztosan es kemenyen raszolok

5.ha odakap, rautok az orrara, mert velem ilyet nem csinalhat, en vagyok a vezer, nem fog terrorban tartani engem.

Fontos hogy sose veressel oldd meg a dolgot de azert "erezze a torodest". (Persze mikor rautsz az orrara akkor se verd le a fejerol😁) de csak akkor fogja megtanulni hogy veled nem szorakozhat, ha kemenyen bansz vele de fontos hogy ezt ugy erd el hogy ne feljen toled!!!! Ajanlanek meg igy a vegere egy kutyaiskolat, ha nincs a kozelben, muszaj egyedul megcsinalnod, vagy kihivsz egy kutyakhoz ilyen terben erto embert. :) Remelem tudtam segiteni valamennyire

2018. ápr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert a kutya intelligensebb, mint te. Ja, meg mint a válaszolók nagy része.


Ha én most odamennék hozzád, kitépném a kezedből a fagyidat, két dolog történne:

1. nem lennél boldog és

2. megtanulnád, hogy tőlem féltened kell a fagyidat.

Ha elégszer ismételnénk, akkor egyre hevesebben tiltakoznál, fenyegetőznél, mígnem egyszer úgy felrúgsz, hogy bolygó körüli pályára állok. Nemde?


Kutyánál miért is lenne ez másképp?


Nyilván, te is szívesebben válsz meg a fagyidtól, ha kapsz érte mást: csokit, sütit, köszönetet, puszit a szerelmedtől stb.


Ugyanígy a kutyának is meg lehet tanítani, hogy JÓ dolog odaadni azt, ami a szájában van: előbb csereberélős játékkal (játékot játékra, játékot falatra, később nem túl finom falatot iszonyatosan finom falatra stb), vezényszót hozzátenni, majd fokozatosan leépíteni a jutalmazást. (Ha a jutalomfalat használat/leépítés nem ismerős, kutyasuli, sürgősen).

Csak nyilván egy pozitív megerősítéses módszerre nem lehet a farkadat verni (nemtől függetlenül), hogy mekkora alfa / falkavezér vagyok.


A többi Darwin-díj jelölt, meg ne a kistestűvel szívózzon, hanem próbáljon meg egy 1 éves komondor szájából erővel elvenni valamit.

2018. máj. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!