Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd kutyus nyüszítése,...

Szomszéd kutyus nyüszítése, ugatása ellen lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

A szomszédunk (30as házaspár+6éves gyerek) kb 2hónapja befogadott a menhelyről egy kutyát. Azt hiszem 2-3éves ,és persze keverék. Én nem értek a kutyákhoz azthittem

valami golden retriever keverék de amúgy azt mondják hovawart,vagy mi van benne:D Azt mondták hogy mielőtt a menhelyre került,koldultak vele.

Aranyos amúgy,szelíd,barátságos és okos,többször voltam már odaát azóta,mindig egy tünemény volt,hátára feküdt és kérte a simit és hallgatott rám,a gyerekhez is remekül viszonyul.

Szóval igazából semmi panaszom ilyen szempontból.Járnak vele kutyasuliba,a gazdái minden este min 2 órára elmennek vele,és hétvégén szinte egész nap a kutyával kirándulnak valahol,sportolnak, tényleg azt kell mondjam példás hogy mennyit viszik ide-oda.Amikor otthon vannak,akkor kinti-benti kutya, napközben amíg dolgoznak kint van a kertben.Na most a szomszédék elmennek reggel 7kor,és este fél7-7 körül érnek vissza. Addig a kutya folyamatosan nyüszít,ugat, a kapuban fekszik,minden autóra vagy emberre felfigyel,hátha hazajöttek.Maximum pár percre elhallgat,aztán megint 2órát ugat folyamatosan. Én fél8 körül megyek el reggel,addigra már ugye ugat,és 3kor érek haza,akkor is még ugat,sír,amíg hazaérnek a gazdik.

A szomszédok közül sokan mondják hogy egész nap hallják.(A másik szomszéd nyugdíjas, egész nap otthon van és hallja) De olyankor is ez van ha pl hétvégén elugrik a család 1órára a boltba,akkor is sír 1 órán keresztül. Többször mondtuk nekik,hogy szegény kutyusnak hiányoznak és sír (nem akartunk bunkók lenni azért) mondták hogy hát igen tudjuk, nagyon sajnáljuk stb és hogy nem tudnak mit tenni, próbálják valahogy megoldani,hiszen mi is látjuk mennyit mennek vele. És ez mondjuk tényleg igaz.

Most pl előbb hazajöttem mert pénteken kevesebb a munkám,

és megint ugatott amikor hazaértem. Amíg kint voltam amúgy a kertben,lenyugodott,aztán bejöttem és újra rázendített.

Szerintetek mit lehetne tenni,vagy ez csak idő kérdése és elmúlik? Végülis nincsen annyira régóta náluk. Köszönöm aki normálisan válaszol :)


2018. ápr. 20. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Tolerálni!!!

Ezt lehet tenni. Ha valakit az ilyesfajta zaj ennyire zavar, annak magában kellene szétnéznie. És nem rosszból mondom. De nekem is ez volt. Akkor voltam kihegyezve minden neszre amikor nem voltam magammal rendben.


Igazából teljes nyugalom és zajmentesség maximum valami tanyán vagy erdő mélyén képzelhető el.

2018. ápr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát , lehet h igazad van: lehetne rosszabb is, de sajnálom a kutyát is kicsit,biztos azt hiszi elhagyták örökre,vagy nem tudom mi játszódhat le egy kutya fejében ilyenkor.
2018. ápr. 20. 13:54
 3/9 A kérdező kommentje:

Amúgy nyugi, tényleg nem ez életem legnagyobb problémája,már úgy vagyok vele,hogy meg kell szokni. Csak gondoltam megkérdezem,hátha ez menhelyi kutyáknál gyakori, érdekelt hátha másnak is ilyen a kutyusa.

:)

2018. ápr. 20. 13:57
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Bugrisok országa vagyunk. Mindenkinek van valami nyuszítő, ugató korcsa, bagzó macskája, flexe, fűrésze, fűnyírója, lombégetési mániája.

És nem tudsz mit tenni.

Tűrni kell, mert az a hibás aki csendeben, nyugiban szeretné tölteni a szabad idejét.

Pedig nem! Ez nem normális, hogy vadak módjára élnek.

A világ boldogabb részein ez komolyan szabályozva van, mert nem lehet zajban regenerálódni. Itt bugrisföldön is vannak szabályozott helyek, ahol sorompós utcákban, a bugrisoktól elszeparálva tengetik életüket akik megtehetik.

Nagyon sajnállak.

2018. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Szeparációs szorongás. Ha járnak vele kutyasuliba, akkor idòvel megtanulják ezt kezelni, és akkor meg fog szűnni. Így kérdezz rá, hogy hallottak-e már a kutya szeparációs szorongásáról. Szerencsére 100%-ban megszűntethető a jelenség.
2018. ápr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Te igazából nem nagyon tudsz mit tenni, hacsak nem kéred meg őket, hogy had menj a kutyával sétálni vagy labdázz vele a kertben(ami persze tudom, hogy elég furcsán hangzik és nem is elvárható tőled, hogy más kutyájával foglalkozz)


A szomszéd helyében én megpróbálnám az ugatásgátló nyakörvet, mert paranoiás vagyok és félnék, hogy valaki a saját kezébe veszi a problémát(->megmérgezi a kutyámat).


Mivel csak 2 hónapja van náluk, lehetséges, hogy magától meg fog szünni ez a viselkedés.

2018. ápr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg szeparációs szorongás, és "kezelhető" (viselkedésterápiával).
2018. ápr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"biztos azt hiszi elhagyták örökre,vagy nem tudom mi játszódhat le egy kutya fejében ilyenkor"

Pontosan ez.


Szeparációs szorongásnak hívják, teljesen kezelhető, viszont idő kell hozzá. Kezdésnek nagyon kedvesen meg lehet kérdezni a gazdit, hogy egyáltalán tudnak-e a problémáról :)

A kutyának meg kell tanulnia, hogy a gazdi mindig visszajön hozzá. A szokásos gyakorlatok mellet a szabályos "marad" is sokat segít:

1. a gazdi leülteti a kutyát

2. ellép tőle

3. visszalép a kutyához (kiemelt fontosságú, hogy a gazdi megy, nem a kutyát hívja)

4. jutalomfalat, örülés

Ha már megy, akkor kézjelet + vezényszót csatol hozzá, a távolságot, időtartamot növeli.

2018. ápr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Majd beszélek velük,átmegyek hozzájuk most hétvégén valamikor.

Amúgy biztos vagyok benne,hogy már elkezdtek dolgozni a problémán, de tudni biztosan tudnak róla. A szembeszomszéd már többször szólt nekik,csak sajnos ő nem túl megértő és elég bunkó volt.

Tudom ez egy hosszabb folyamat lesz,de nagyon örülök neki,hogy sokak szerint orvosolható a dolog :) Én is bízom benne hogy rendben lesz pár hét/hónap alatt!

2018. ápr. 21. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!