Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a, , saláta” egészséges...

Ez a, , saláta” egészséges volt a kutyának? Máskor is csinálhatok neki ilyet?

Figyelt kérdés

A hörcsögöknek (külön helyen van két fiú) tegnap vágtam a zöldségeket.

A kutya ott állt mellettem és nézett. Gondoltam összedobok neki is valamit.

Paprikát, paradicsomot, kígyóuborkát, salátalevelet, trappista sajtot és főtt tojást összevágtam és összekevertem. Odaadtam és nagyon ízlett neki.

Szerintetek máskor is csinálhatok neki ilyet?



2018. ápr. 20. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Bár a zöldségekből csak a vitaminokat tudják hasznosítani, a többi az értéktelen a szervezet számára. Az állatorvosok fogyókúráknál szokták ajánlani a zöldséggel való etetést.
2018. ápr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

A sok paradicsom okozhat hasmenést.

A többi jó :) (pici paradicsom belefér azért)

És igen, fogyókúráknál szoktak ilyet adni.

De néha-néha adhatsz neki ilyet is :)

Sok benne a vitamin, ami jó neki.

2018. ápr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok benne a vitamin igen, de a kutya sajnos nem nagyon tudja hasznosítani, hisz nem tudja lebontani. Ha megnézed utána a székletét, akkor láthatod, hogy szinte egyben, emésztetlenül jön ki belőle. Nem véletlen, hogy fogyókúránál ilyesmit javasolnak a kutyáknak, hiszen semmit nem tud belőle hasznosítani. A kutya húsevő állat. Nasinak adhatsz neki ilyet, de ne alapozz erre a fajta táplálkozásra.
2018. ápr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 2hetente adj neki nyugodtan, mert igaz, hogy emésztetlenül jön ki, de nagyon jól lepucolja a bélfalakat. Én kígyóuborkát, sárgarépát, almát, körtét, padlizsánt, cukkinit szoktam összetörni és adni neki egy-két nyers tojás sárgájával összeforgatva kéthetente egyszer. Ez neki a vitaminpótlás, mert ezen kívül napi szinten csak húst eszik(Prey Modell szerint etetem).
2018. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1%
Hidd el, a kutya csak azért ette meg, mert a szent gazda adta neki. Idővel ráun.
2018. ápr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
A paradicsom mérgező a kutyákra nézve, azt inkább ne adj neki. A tejtermékek sem a legjobbak, bár ezektől max hasmenésük lehet. Keress rá a neten, hogy miket nem szabad adni kutyáknak (pl hagyma, avokádó stb)
2018. ápr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat! :)

Paradicsomból 1 darab mini paradicsomot (nem koktélparadicsomot) raktam bele.

És ez persze csak vitamin! A kutya húsevő állat, persze hogy nem ilyet kap! :D

#4 18:28

Én hetente adok neki 1 nyers tojást héja nélkül, valamint néha eszik nasiként répát.

#6 18:42

Már utánanéztem, mi mérgező (szobanövények, hagymafélék, avokádó, xilit, nyers disznóhús, csoki, cukros ember nasik/italok és logikusan a nikotin, az alkohol és az emberi gyógyszerek is tilosak) de a paradicsomról nem tudtam! :(

2018. ápr. 20. 19:15
 8/11 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó válaszolót hagyjuk inkább..

Viszont utána olvastam több oldalon, és a paradicsom tényleg nem ajánlott. Kerüld el legközelebb. Ennyitől természetesen nem lesz baja.

2018. ápr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

Paradicsom nagy adagban mérgező a kutyának, egyáltalán nem kellene neki adni. Ennek egy olvasni és értelmezni tudó ember egy perc alatt utána néz a neten.


A hatos teljesen korrektül leírta, és még ő lett lepontozva???

2018. ápr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9 Neked nagyon szar napod lehetett aznap...😂😂😂

Gondoltam nem irok korábban, hogy legyen egy “kis” időd lenyugodni...😂😂😂

2018. júl. 28. 00:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!