Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért nem adhatok a kutyámnak...

Mért nem adhatok a kutyámnak csontot?

Figyelt kérdés
A mostoha nagymamám állandóan azzal jön, hogy nem szabad a kutyának csontot adni, mert kilukad a bele. De én ezt olyan marhaságnak tartom, hogy már nem tudok mit szólni erre. Mert "állítólag" az állatorvos azt mondta neki, hogy belehalhat. Szerintem csak kitalálta. Bezzeg az édességet szegénynek állandóan adnak, mivel imádja a csokit a kutyám. De gondolom nem lesz rosszul a kutyám, ha adok neki egy csirkecsontot, ugye? :D

2018. ápr. 20. 19:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
A csöves csontok kilyukaszthatják a beleit pl a csirke láb,szárny, de a farhát,nyak mehet semmi baja nem lesz tőle.
2018. ápr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Nyugodtan adj a sok csoki csellé mellé még főtt csirkecsontot - lehetőleg combcsontot - ha azt akarod, hogy hamar elpusztuljon.


Ilyen idióta kérdést... Pfff...

2018. ápr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
59%
2018. ápr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák bármilyen csontot és húst ehetnek nyersen, kivéve sertését...

Főve inkább semmilyet.

De főleg nem főtt szárnyas csontot.

A csokitól meghalhat, a diabetikus csokitól/édességtől pedig 100%, hogy meghal.

2018. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
13%
Hát ez nagyon vicces, mert totál fordítva tudod: Csontot LEHET adni a kutyáknak, csak csirkecsontot nem szabad, ami szilánkosra törik. Tehát disznaj' mehet neki nyugodtan. Csokoládét ugyanakkor NEM LEHET adni neki, mert az színtiszta méreg a kutya számára. És más édességet sem javasolt nekik adni, nincs rá szükségük.
2018. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
11%
A nyers sertéscsontot a húsban esetleg bennlevő, betokozódott férgek miatt nem ajánlják. A nyers vagy félig főtt szárnyas combcsontok hegyes, szilánkos, szúrós darabokká repednek szét, ami talán okozhat gondokat (ténylegesen ilyenről még nem hallottam, hogy okozott volna). Ha viszont egészen puhára van főzve a szárnyas csont (ami ember is meg tud enni), az bátran adható kutyának. A csontok feje viszont nyugodtan adható, a csirkeláb is.
2018. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 lugoka ***** válasza:
90%
A csokitól hamarabb fog elpusztulni szegény mint a csonttól. A sült,főtt csontok veszélyesek mert megváltozik a szerkezete a hőkezelés miatt (törékeny lesz), meg a támasztó csontok (combcsont stb). Sertést az aujeszki kór miatt nem adunk, csak ha el akarjuk pusztítani szegény állatot. Magyarország elvileg au mentes, de a vaddisznók terjesztik szépen, meg keletről, délről bőven jöhet be fertőzött sertés. Randa betegség és gyógyíthatatlan. Nem éri meg kockáztatni. Szóval lehet adni csontot, de csak ésszel mert ezeken felül még be is dugulhat a kutya, ha nem figyelnek az arányokra vagy csak alkalomszerűen kap csontot. Aztán jöhet a beöntés, műtét stb... Ha amúgy nem nyersen etetsz akkor inkább ne adjál neki.
2018. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
55%

4. Vagyok és eddig csak én attam hasznos választ! Kutya dietetikus vagyok, tudom, hogy mit beszélek...


Mégegyszer: Csirke csontot szabad adni nyersen, a BARF szerinti etetésnél is javasolt.

Főve semmilyen madár csontot nem adunk, mert megváltozik a szerkezete. Baja lehet a kutyának tőle...


Nyers sertés származékot nem féreg, hanem Aujeszky-féle betegség miatt nem adunk.


A csoki tényleg káros a kutyára, de kis eséllyel lesz komoly baja kis mennyiségtől, azért semmiképpen nem szabad kockáztatni.

A diabetikus édességekben ugyanakkor xilit van, így egy olyan csoki egyetlen kockájától is szinte biztosan meghal egy közepes méretű kutya.

2018. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Közbe jött egy hasznos válasz 7. által...
2018. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
69%
#8: Szerintem törj ketté a kezedben egy csirkecsontot és tapogasd meg a törés mentén. Ha az ügyeletre kell menned utána, mert elvágja a kezedet, mint a penge, akkor ne csodálkozz majd! És ezek után gondolj bele, ha ezt megeszi az állat és bekerül a beleibe, akkor ott milyen pusztítást okozhat a szövetekben. Mielőtt hozzászólsz, legalább tájékozódj!
2018. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!