Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kutya lehet vega? Vegán?

Minden kutya lehet vega? Vegán?

Figyelt kérdés

Sok vega, vegán ismerősöm eteti így a kutyáját, neten is találtam ilyet pl Székely vegán (youtube),illetve Steiner Kristóf macskái.

A legidősebb kutya akit ismerek 8 éves és egész életében vegán volt.

Most lesz kiskutyám mi tejterméket eszünk, illetve tojást. Ezt adnám neki. Szerintetek?



2018. ápr. 21. 13:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem állatkínzás egy alapból ragadozó állatot így etetni. Inkább tarts akkor tengerimalacot vagy nyulat.

Én nem engedném senkinek sem hogy a gyerekét vagy a ragadozó állatát így etesse.

2018. ápr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
93%

A kutyák húsevők, és azzal, hogy a sok retardált fanatikus seggarc megvonja tőlük a húst, ami biológiailag A LÉTSZÜKSÉGLETÜK, azt hiszem, bátran kijelenthetjük, hogy az emberiség egy teljesen új intellektuális mélypontra jutott el.

Nem, egyik kutya sem lehet(ne) vega, vegán.

Üdv.: egy vegetáriánus

2018. ápr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Egy kis kutya fejlődéséhez az egyik legfontosabb az állati fehérje. A tejterméktől sok kutya hasmenést kap, tojást ehet mérsékelten. De mi azzal a baj ha minőségi tapot eszik? Mer a nyers etetést még megértem hogy valaki nem bírja a nyers hússal való melot.
2018. ápr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Ne tarts kutyát, nem neked való. Állatkínzás!
2018. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Az így tartott állatok lényegében megnyomorodnak, mert sem az izomzatuk, sem a vörösvértestjeik normális fejlődéséhez szükséges anyagokat nem kapják meg növényi táplálékból.
2018. ápr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Vegetáriánus vagyok, de a kutyámat soha nem etetném vega kajával. Szerintem hatalmas baromság, a divatvegánok miatt találták ki. Akinek egy csöpp esze van, az tudja, hogy a kutyának nem való ez a fajta táplálkozás. Etess vele zöldséget és gyümölcsöt, persze, de csak kiegészítésként. Alapvetően húsra van szüksége, és aki ezt nem tiszteli, annak nem való kutya. És amúgy az ilyesmik miatt vannak beskatulyázva a vegetáriánusok/vegánok. Én is annyi negatívumot kapok emiatt, pedig soha a büdös életben nem bántottam senkit azért, mert húsevő.
2018. ápr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem keress olyan állatot ami jobban beleillik az életszemléletekbe. A kutya ahogy írták is ragadozó, a macska ráadásul obligát ragadozó, tehát hús nélkül egész egyszerűen nem marad életben. Ha mégis kutya akkor pedig minőségi száraztápot javasolok én is.
2018. ápr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Az valami elképesztő, hogy egyes vegánok állandóan az állatkísérletek beszűntetéséről, a tejipar szörnyűségeiről papolnak, de valónában ők a legnagyobb állatkínzók.

A kutya még “elmegy” (?!..), mert a húsok kívül egy csomó más dolgot is megeszik, de egy macska önszántából csak húst hajlandó enni.

És akárhogy tiltakozik ellene a gazdája, akkor is szét fogja tépni az egereket a kertben, mert neki ez létszükséglet.

15 éve vegetáriánus vagyok, több, mint 70 állatom van, de soha nem jutott eszembe, hogy a kutyáimat/macskáimat vegetáriánus/vegán étrendre kényszerítsem.

A legtöbb ember önszántából vált életmódot, de egy macska soha nem fogja azt mondani, hogy: “Gazdi, holnaptól nyersvegán akarok lenni!”

Az embernek és a ragadozó állatoknak teljesen más vitamin/fehérje arányra van szüksége.

Van egy ismerősöm, aki nem hajlandó tápra költeni, így kizárólag ételmaradékokkal eteti őket. Húst alig kapnak, leggyakrabban krumplipüré, különféle főzelékek az ebédjük. Szegény macskákról ordít, hogy nem kapnak megfelelő ételt: az összes növésben visszamaradt, zörgő csontú, és 1 évnél tovább egyik sem élt még.

Inkább pár percre félreteszem az undoromat, amikor felbontom a tápos zacskójukat, mert nekem a legfontosabb, hogy boldogok és egészségesek legyenek a háziállataim.

2018. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
2018. ápr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Én is lakto-ovo vega vagyok, de a kutyáimnak és a macskámnak adok húst, ill. tápot, ami szinte teljes egészében húst tartalmaz. Az ember simán életben marad hús nélkül is, hiszen helyes ételtársítással így is hozzájut a megfelelő tápanyagokhoz. De egy kutyának egészen más az emésztőrendszere!!!

Egy vadászgörényt sem etethetsz uborkával, ill. egy nyulat nem kényszeríthetsz húsevésre.

Ha kutyát szeretnél, barátkozz meg a gondolattal, hogy javarészt hússal kell táplálkozik. Vegyél neki valami jó minőségű tápot, vagy ha az könnyebb a lelkednek, adj neki házi tartású állatból származó húst. Az egy fokkal jobb, mint a nagyüzemi.

Vagy mondj le a kutyáról és vegyél nyuszit. A nyulak aranyosak és növényevők.

2018. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!