Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babézia! Megkapta az oltást a...

Babézia! Megkapta az oltást a kutyusunk, eszik, de inni nem iszik? (többi lent)

Figyelt kérdés
Minden tünet ugyanaz mint a babéziánál,az orvos is azt mondta hogy az,csak én nagyon furcsának találom hogy folyik a nyál a szájából,illetve habzik is neki a szája szélénél,illetve 11kor jöttünk haza és még csak egyszer itt vizet..azt mondta az állatorvos hogy csináljunk neki teát,rakjunk bele szőlőcukrot,szódabikarbónát ill. egy késhegynyi sót,és igyon meg minimum 1litert egy nap alatt. Megcsináltuk,de sajnos még 1 kortyot se ivott belőle,így hát maradt a sima víz amit úgyszint nem nagyon iszik..lehet hogy csak én aggódom túl..(pisil,néha szaladgál,enni is eszik amennyire tud)
2018. ápr. 21. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Itasd fecskendővel, vagy kanalazd a vizet a szájába.
2018. ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ :) És akkor ez hogy ennyire folyik a nyála,(ráadásul ilyen sűrű is,) az annak az oka hogy nem iszik eleget?
2018. ápr. 21. 15:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A nyálzás inkább arra utal, hogy valami nincs rendbe a szájába. Lehet egy rossz fog, vagy az ínyével valami gond, vagy egy csontdarab beleakadt a nyálkahártyájába.

Nézd át a szájüreget! Rágni tud?

2018. ápr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
És itasd, kanalazd bele a vizet, még szelíd erőszak árán is!
2018. ápr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen muszáj innia! Infúziót nem kapott? Babéziánál nagyon fontos a sok folyadék. A mi dokink egy bazi nagy adag infúzióval szokta kezdeni a kezelést. A ti dokitok sem véletlenül javasolta a sok vizet. Fogj egy injekciós fecskendőt és szépen told a szájába a vizet. Rövid időközönként a fecskendővel szépen el fog fogyni az az egy liter víz.
2018. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen nekem is ez volt eszembe mert jobb oldalt a nyelve vérzik de nem láttam benne semmit plusz az állatorvos is látta és csak annyit mondott hogy ráharapott a nyelvére. Arra gondoltam hogy szokta kergetni a darazsakat,és hogy nem-e bekapta volna és megcsípte vagy valami,mert múltkor is meg akarta enni
2018. ápr. 21. 15:57
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem kapott infúziót,csak annyit mondott hogy muszáj innia minimum 1liter vizet minden nap,és ha holnap ugyanugy rosszul lesz hívjuk fel és menjünk vissza

Rendben,megpróbálok minél több vizet adni neki

2018. ápr. 21. 16:01
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem iszik megfelelően, kell az infúzió. A babéziák a vesét károsítják. Ellene csak a bö folyadékfogyasztás használ.
2018. ápr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Már hálistennek iszik rendesen :) Köszönöm a segítségeteket :))
2018. ápr. 21. 20:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Jó, hogy kicsit jobban van :)

Írj majd, hogy van holnap.

2018. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!