Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyamatosan kiássa, kiszedi,...

Folyamatosan kiássa, kiszedi, mit tudok csinálni vele?

Figyelt kérdés

Van egy németjuhászom, és ma elültettem két rózsát, ebből az egyiket mindig kiszedi a földből, hiába ültetem vissza, a másikat nem bántja, arra rá se néz. És az a baj, hogy okos kutya, mindig megbizonyosodik róla, hogy nem figyelem, nem állok az ablakban és nézem, hogy vajon kiássa-e vagy nem. Azt csinálja (csakhogy konkrét legyek), elkísér az ajtóig, megvárja még bemegyek, kezdetben csak pár percet várt, mielőtt kiásta volna, de most már többet, hogy biztos legyen abban, hogy nem figyelem.

Pedig még útban sincs neki.



2018. ápr. 21. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
mennyit foglalkoztok vele? mennyit sétáltatjátok és fárasztjátok?
2018. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos :) Persze sajnálom a rózsád, de jó fej kutyád van :)
2018. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hány éves kutyáról van szó? A leírásod alapján arról lehet szó, hogy amikor lát téged, akkor tudja, hogy kontroll alatt van, nem rosszalkodhat. Amint meglátja, hogy elmész, ez a kontroll megszűnik és ezért ássa ki. A kutyának meg kell tanítani, hogy akkor sem tevékenykedhet kénye kedve szerint, amikor te nem vagy ott körülötte.
2018. ápr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Féléves kutyáról van szó.

Nagyobb kertünk van, így a füves részen szoktam neki eldobni a játékát, és utána el kell vennem tőle, nem feltétlen kergetéssel, és elvenni se nehéz a szájából, csak előtte mindig megszoktam kicsit futtatni, hadd mozogjon. Egy ideig jól el van, de gyorsan kipiheni magát. Tanítani és sétáltatni is szoktam mindennap, a sétáltatást is inkább estefele, amikor már nincs az a nagy meleg.

Ha rajta múlna egész nap mozogna.

2018. ápr. 22. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!