Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ötleteitek vannak,...

Milyen ötleteitek vannak, hogy tanítsam meg rá?

Figyelt kérdés

A kutyám megugat szinte majdnem mindenkit az utcán séta közben, valamint a kerítésen belül is.

Egy séta alkalmával tegyük fel, hogy szembejön velünk 10 ember, ebből 3-4-et megugat, a többit csak figyeli. Valahogy megakarom neki tanítani, hogy ne ugasson meg senki, csak akkor, ha én azt mondom, és ne támadjon, csak, ha én azt a parancsot adom neki.

A másik ok, hogy ugat, de valójában fél is. A múltkor egy kislány megakarta simogatni, de a kutya ugatta, és bújt mögém. Úgy mondtam neki, hogy inkább hagyja, nehogy megharapjon.

Viszont mellette szóljon, hogy vannak pillanatai, amikor nagyon ügyesen tud mellettem sétálni. :)



2018. ápr. 22. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Kutyasuli....
2018. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok problémás. Sem a tekintély, kontroll, sem a megfelelő bizalom nincs meg, sem önbizalmat nem tudsz építeni neki. Ebben tanácsot adni látatlanul, neten keresztül nem lehet. Egy jó kutyaiskola vagy oktató! Olyan, akinek van tapasztalata félős, félelmi agressziós kutyákkal!
2018. ápr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

En nagyon szeretem Viktoria Stilwell módszereit. Volt egy sorozata is, ebben a részben pl. ezzel a problémával is foglalkoznak.


[link]

2018. ápr. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aranyos121 ***** válasza:

"és ne támadjon, csak, ha én azt a parancsot adom neki."

te azt parancsolnád a kutyádnak hogy támadjon meg valakit? :o akkor téged hurcolnak meg....na de mind1

először is ha sétáltok és mikor már látod hogy a hátán föl áll a szőr vagy mereven néz valakire tehát meg akarja ugatni vagy harapni(az egy jel) már akkor el kell terelned a figyelmét jutalom falattal vagy álj elé hogy tényleg csak rád figyeljen mert te vagy előtte közbe mutasd neki a juti falatot (arra nagyon néznek a falatra) és vezesd onnan el várj egy picit amíg lenyugszik és utána menjetek tovább bár egy kutya oktató jobb lenne mert így látatlanba nehéz meg mondanunk, a jutalom falat pozitív megerősítés ugye és pozitív élménynek kell lennie neki hogy az emberek nem bántanak

2018. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 aranyos121 ***** válasza:
0%
3-as: őt én is szeretem^^
2018. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen gond nincs csak hasonló néha néha. A kutyám néhány másikat nem bír, nem ugatja meg őket csak befeszül meg áll a szőr a hátán. Na és ez akkor fordul elő ha sétálunk és a többi kutya ugatja (falu). Olyankor előkapom a jutalomfalatot megmutatom neki és akkor kapja meg ha nyugodtan elsétál a ház előtt, ha jobban felidegesíti magát valamelyik csaholó eben akkor már azért is kap falatot ha nyugodtabbá válik. Általába 5 ház és telibe lesz... hogy ugatják vagy sem.
2018. ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam már, és próbálom is, hogy beállok elé, de olyankor mindig arrébb megy. A jutalomfalat nem érdekli.

Megszoktam egy picit rántani a pórázt (nem erősen, csak egy apró rántás), és az valamikor beválik, ha ugatni akarna, és jön tovább.

Az egész út során sokszor hátratekint, és ha két út van, akkor mindig figyeli, hogy merre kanyarodok le, és arra jön ő is, nem húz az ellentétes irányba, akkor se ha macska van ott.

Mindig megáll (ha mondjuk valaki jön), és figyeli meredten, ez még a jobbik eset, mert csak fogom magam, és megyek tovább, nem foglalkozok vele, így kénytelen tovább jönni, és egy pár másodperc múlva nem érdekli az ember. Persze ez csak akkor hatásos, ha nem szembe jönnek velem az utcán, és nem közel mennek el mellettem.

Lehet a jutalomfalatnál a keksz helyett valami finomabb és illatosabb étel kellene csak, mert a szagát érzi.

Meg, ha az idegen ember kaját ad neki (persze csak akkor, ha én is ott vagyok), és akkor adja neki, amikor éppen nem ugat, vagy fáradtabb, akkor megbarátkozik vele.

A parancsoknak engedelmeskedik, egyedül az utcán akaratos csak, de ott is meg kell csinálnia, mert addig nem megyek tovább vele.

2018. ápr. 23. 13:09
 8/10 aranyos121 ***** válasza:
az ne zavarjon hogy arrébb megy..akkor újra elé állsz és közbe a pofija elé tartod a juti falatot, ne add fel!! de szerintem jobb lenne egy kutya oktató!!
2018. ápr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 aranyos121 ***** válasza:
juti falatnak és a kutyám tápjából veszek ki egy kicsit és azt viszem magammal és azt adom neki
2018. ápr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tegnap vettem neki ezt az olcsóbb párizsit (500 g) 200 ft-ért. bból levágtam egy darabot, felkockáztam. Az jobban ízlett neki, mint a kutyakeksz, és azt elétartva elment a másik ember előtt, sőt elsőre megcsinált mindent. Nagyon jó motiváció ez neki.

Tegnap megtanítottam neki a "Hagyd!" parancsszót (amit a videóban is láttam), és tényleg bevált, szinte az egész séta kutyaugatás nélkül telt el. :D

2018. ápr. 24. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!