Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutya ne...

Mit tegyek, hogy a kutya ne nézzen hülyének a hátam mögött?

Figyelt kérdés

Talán furcsán hangzik a kérdés. Amikor kocsival állok be, a maradj parancsra leül, nem rohan ki, megvárja még beülök a kocsiba és míg behajtok az udvarra addig kirohan fut egy kis kört és ugyan oda leül, azt hiszi nem látom! Amíg ott vagyok és látja, hogy látom, nem lépi át a "küszöböt" sem, de mikor azt hiszi nem figyelem, kirohan...aztán mikor kiszállok az autóból szabályszerűen vigyorog rám. Féltem, mert csendes utca, de még kajla (7,5 hónapos), félek kiszalad egy autó elé. Most már úgy állok be, hogy addig felzárom a teraszra, de lehetne ezen változtatni? (csak a ház előtt fut egy kört de olyan gyorsan, hogy mire a kapun áthajtok visszaér, esélyem sincs leleplezni)

Egyébként egy ivartalanított Husky szuka. Mozgatva van, nagy kert, minden nap séta, labdázás, kötélhúzás (ez a kedvence) és van egy másik (bár már nem túl aktív, öregecske) kutya is társaságnak.



2018. ápr. 24. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak az elzárás marad, ne kockáztass. Talán idővel megérti, de én alapból akármilyen okosak is, mindig elzásom őket, mert sosem lehet tudni, meglát vmit vagy pl egyszer régebben amíg beálltam a kocsival beszaladt egy macska az udvarra a szomszédból, a kutyáim majdnem a kerék alá szaladtak.
2018. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Marad a teraszra zárás, vagy valaki fogja, amíg beállsz.


" megvárja még beülök a kocsiba és míg behajtok az udvarra addig kirohan fut egy kis kört és ugyan oda leül, azt hiszi nem látom! "


A maga kis pimasz módján amúgy ez tök aranyos. :)

2018. ápr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Esélytelen, hogy bármit tudnál tenni.

Van egy 7 éves kutyám, a3-as agilityben(szóval képes rá, hogy 40 mp-ig egy full idegen helyen, 100 kutya között póráz és játék/jutifali nélkül úgy ugráljon, ahogy én fütyülök)

A kapun viszont a mai napig kirohan, ha megtalálja rá a lehetőséget.

Én is vagy becsukom valahova, vagy berakom a kocsiba, magam mellé, amig beállok.

Van egy másik kutyám is, ő tud viselkedni.

Viszont mindig megfordul a fejemben, hogy kipróbáljam az elektromos nyakörvet, de valahogy nem visz rá a lélek.

2018. ápr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Meg kell kérni egy ismerőst, hogy segítsen. Bújjon el a bejáró mellett az utcán. Legyrn nala bekészítve egy palack kövekkel megtöltve. Mikor a kutya kifut, izomból vágja földhöz és üvöltsön rá a kutyára. Nem kell bántani, csak nagyon megijeszteni. A lenyeg, hogy a kifutást valami kellemetlen élménnyel kösse össze.
2018. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
De utolsó, mi van, ha soha többet nem mer kimenni a kapun, mondjuk sétálni se?
2018. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem hülye. Mint a példa is mutatja kifejezetten jó eszű. Nagyon pontosan tudja, hogy valamiért akkor kap büntetést, ha nem szabad. Pl. A miénknek is így tanítottuk meg, hogy ne ugráljon fel. Sok a családban a gyerek ezért ez nagyon fontos volt. De ennek ellenére ha vezényszóra "fel" -t mondunk, akkor boldogan feltámaszkodik ránk a mellső lábával. A kutyák szerencsére nagyon érzékenyek az ilyen apró különbségekre.
2018. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!