Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhászt (collie) szeretné...

Tataboy kérdése:

Skót juhászt (collie) szeretnék vásárolni, kit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Minőségi jó nevű tenyésztőtől szeretnék venni kiskutyát a közeljövőben, szeretném ha ajánlanátok olyanokat akiktől érdemes. Házi kedvencnek lesz elsősorban gyerekek mellé, de még akármi mi is lehet. Kutyaiskolaba mindenképp, kiállításra nem tudom még hogy viszem e.

2018. ápr. 24. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Most a jelenlegi helyzetemben azt mondanám, hogy colliet csakis az Afterhero vagy az Escoliar D'Oro kennelből vennék, ez a kettő áll talán a legközelebb a munkavonalhoz, bár utóbbi küllemre modernebb kutyákkal dolgozik, mindkét tenyésztőről tudom hogy mennyire fontos számukra a colliek minél erősebb terelőösztöne, munkakedve, sportokra alkalmas temperamentuma. Esetleg a Nolynna Lux, a Celestial Wonders és a Rineweld is szóba jöhetne nálam.

Legtöbb tapasztalatom Nyitramenti, Campobellói, Source of Beauty és Dragon Gold kutyákkal van, ők elég hasonló típusú kutyákat tenyésztenek, hasonló vonalakkal dolgoznak. Egy-két kivételtől eltekintve mind kedves, kíváncsi, nyitott, gyerekbarát, igazi érzékeny és arisztokrata collie-jellemmel bíró kutyák. Ha nem feltétlenül sporttársat, hanem "csupán" családi kutyát szeretnél, ezeket a kenneleket is bátran ajánlom, ennek ellenére azért nem árt alaposan utánajárni a szülőknek.

Mindegyik általam említett kennel tenyésztője rendkívül barátságos és segítőkész, nézz utánuk a neten, válaszd ki melyik szimpatikus, majd írj annak akinek a kutyái és az elvei megtetszenek.

Jelenleg a Nyitramenti mellett az Agent Provocateur kennelben vannak kiskutyák, nem tudom van-e még eladó pici, vagy mindre érkezett előjegyzés. Bár az apakutya nekem nagyon nem tetszik (messze nem azt a típust képviseli amit én annyira szeretek a colliekban), a tenyésztő ez esetben is rendes és az anyakutya egy magas, szép küllemű és nem mellesleg nagyon cuki merle szuka akit már volt szerencsém élőben látni.

Ez a kennel-keresősdi amúgy sok mindentől függ: milyen színű kutyát szeretnél, melyik típus áll hozzád közelebb?

2018. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Nekem egy Nyitramenti kantól és egy Campobellói szukától van kölyköm, de életem egyik legrosszabb döntése volt, hogy a Campobellóitól vásároltam kutyát. Én az előbb említett kettő kennelt messze elkerülném a helyedben. Afterhero kennelt ajánlanám vagy a Windmere’s Defendert bár ők még csak most fogják lehozni az első almukat és szerencsére nem a Nyitramenti vonalat erőlteti.
2018. ápr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ahogy nézegetem amiket ajánlotok az afterhero kennel tetszik a legjobban, igazából a tricolor és a blue színűek tetszenek jobban.
2018. ápr. 25. 14:29
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként mennyire igényesek, például szőrük milyen és mennyi ápolást igényel?
2018. ápr. 25. 15:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Azért a Nyitramentit nem húznám le ennyire, az egyik kennel amely hazánkban a legtöbbet tett a fajtáért, abban pedig tökéletesek amire hivatottnak tartják magukat, vagyis stabil idegrendszerű show vonalú kutyákat tenyészteni. Az egyetlen bajom velük hogy nem figyelnek eléggé az ösztönökre, de a mai collienál ez amúgy is egy külön fejezet. Mi maradt a munkakutya múltból és akarunk-e, kell-e belőle újra munkakutyát faragni? Az biztos, hogy számomra alap elvárás bármilyen fajta esetén, hogy egészséges ösztönkészlettel rendelkező, sokoldalú kutyákat tenyésszünk, még ha az eredeti munkájuk elvégzésére már nem is igen alkalmasak.

Elmondanád mi a problémád pontosan a Campobellói kutyussal? Én egy szukát és egy kant ismerek testközelből onnan, a szuka terápiás kutya, a kan meg egy öntudatos, bátor, masszív, robosztus, gyönyörű küllemű családi kutya.

Nekem Nyitramenti kutyám van, nem lusta de nem is pörgős, hobbi szinten sportolgatunk vele, nehezen motiválható és makacs, őszintén szólva versenysportra nem is alkalmas, de türelem kell hozzá és máris tud együttműködni. Most BH vizsgára készülünk. Egyébként szuper jelzőkutya, emberekkel-kutyákkal-cicákkal-kígyóvalbékával barátságos, kedves, kisgyerekeket imádja, új dolgoktól néha fél de rengeteget tudtam növelni az ingerküszöbét, most már hamarabb alkalmazkodik. Összefoglalva ugyanannyi rossz tulajdonsága van, mint amennyi jó.

A Windmere's Defender almot én nem ajánlanám, a szuka szó szerint retteg kiállításokon is, meg úgy általában bizonytalan, ráadásul kicsi is és vannak testfelépítésbeli hibái.

Kérdező, a szőrápolásról:

A fülek mögötti és a hónalj területén található szőr hamar filcesedik, ezeket nem árt naponta-kétnaponta áthúzni egy fém fésűvel. Én hetente egy gyors fésülést ejtek meg mielőtt megyünk valahova, vagy kirándulás után mikor összeszed minden gizgazt. Havonta egy alapos (több órás) fésülés elegendő, de ez se feltétlenül minősül munkának, csaka kutyának és a gazdinak is bele kell jönni. Akkor vidám családi program is lehet. Persze vedléskor én is szoktam anyázni, de többnyire élvezem a kozmetikázást :D

Fürdetni nem kell és nem is szabad gyakran őket, árt a szőrüknek. Fésülni visoznt nem lehet teljesen szárazon, csak spriccelőbe töltött balzsamos vizet fújkálva.

2018. ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!