Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Extra érzékeny, allergiás...

Extra érzékeny, allergiás kutyusomat mivel védjem a szúnyogok, kullancsok, stb ellen?

Figyelt kérdés

2 kilós kutyusomra tavaly Advantix Spot On oldatot cseppentettem, méretének megfelelően, ügyelve a mennyiségre. De olyan szinten rosszul lett tőle, hogy lebénult, hetekig járni sem tudott, kapkodott a feneke felé, stb. Azóta nem mertem rácseppenteni semmit. Benti kutya, nyakörvet nem adhatok rá, mert hosszú szőrű (el se érne a bőréhez + a szőrét is tönkre tenné, a tenyésztő se ajánlotta).

Mit ajánlotok?


2018. ápr. 24. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keresni kell olyan hatóanyagú szert, ami más, mint az Advantixé.
2018. ápr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
Próbáld ki a geránium olajat.
2018. ápr. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem nyakörv meg nem spot-on, az a tabletta (Nexgard Spectra vagy Bravecto+Milbemax).

Illetve vannak még ezek az ultrahangos nyakörve tehető kis bigyók, ezeknek nem kell, hogy szoros legyen a nyakörv és nem kell állandóan viselni. Viszont a hatásosságukról eléggé megoszlanak a vélemények, hogy finoman fejezzem ki magam. Nekünk van egy, de Nexgard Spectra mellett használjuk, önmagában nem merném, legfeljebb télen, amikor csak mutatóba látni kullancsot.

Nem láttam még kullancsot a kutyán, de az is igaz, hogy ritkán járunk erdőbe vagy fertőzött területre.

2018. ápr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!