Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Ebben a dög melegben lelehet önteni testmeleg (langyos) vízzel a kutyánkat? Csóró, nagyon rosszul van, árnyékban van, de úgy liheg. Hogy segítsek neki?

2010. jún. 13. 12:54  Privát üzenet  

A válaszok
Igen, le lehet ez nem árt neki és a hűsítésnek biztos örülni is fog. Annak, hogy ez vízzel történik már lehet, hogy kevésbé, de ennél jobb megoldás nincs, ha hűvös hely nem áll rendelkezésre.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2010. jún. 13. 12:56 Privát üzenet
csinálj neki egy kerti tavat...egy nagyobb lavórt áss bele a földbe ;)

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2010. jún. 13. 12:57 Privát üzenet

igen leöntheted! Nemlesz baja.

Vagy fel is locsolhatod neki hidegebb vizzel az árnyékba a földet vagy a betont vagy a füvet ahol fekszik ÉS ADJ NEKI MINDIG INNI FRISS HIDEG VIZET!!!!!!!!!ILYEN MELEGBEN EZ FONTOS

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2010. jún. 13. 12:58 Privát üzenet
Én kiraktam neki egy régi gyerekfürdető kádat tele hideg vízzel, úgyis melegszik. Abban pancsol (Kaukázusi), nagyon élvezi, meg mi is mikor megrázza a nagy bundáját :)

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2010. jún. 13. 13:05 Privát üzenet
Winner of Royal Hill nevű felhasználó válasza:

Én slággal minden nap meglocsolom a kutyákat(jól megáztatom a szőrüket),van hogy többször is.

Olyan hőmérsékletű vízzel,ami a csapból folyik. Nem lesz semmi bajuk,nekem se(mert én is nyakig vizes vagyok mindig).Utálják a slágot,de a hűtés azért jólesik nekik.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2010. jún. 13. 13:41 Privát üzenet
Az nem slág hanem slag. Egyébként az nem valami jó, ha slaggal locsolod őket, mert a hirtelen hideg vizes locsolástól tüdőgyulladást is kaphat. Ha magától pancsol benne akkor ő tudja, meddig vizezze be magát. Direkt leönteni nem szabad csak langyos vízzel, ahogy a kérdező írta. Felhevült testtel te sem ugrasz a hideg vízbe.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2010. jún. 14. 09:28 Privát üzenet
Winner of Royal Hill nevű felhasználó válasza:

Ha nem slág akkor locsolótömlő,felénk meg slág bakker.

Egyébként meg érdekes módon ha a kutya beugyrik a 4 fokos vízbe se lesz semmi baja.

Ha a Dunára megyünk fürödni akkor repülőrajttal szállnak a vízbe,semmi bajuk nem lesz...

Locsolhatod nyugodtan...

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2010. jún. 14. 13:21 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kint a szabadban, de árnyékban lehet egy kis színt fölszedni?
Budapesten vagy a környéken van olyan strand, ahol a medence legalább részben árnyékban van?
Ha árnyékban 36 fok van, akkor napon mennyi? Nálatok mennyire van most meleg? /A kinti hőmérő 46 fokot mutat (Baranya). /
8 hónapos babát lehet faktoros krémmel kenni, ugye? Gondolom árnyékban is kell.
Miért hunyorgok árnyékban?
A kutyusomnak melege van (pedig árnyékban szokott pihenni, és hideg, friss vizet kap), ezért mély gödröt ásott az udvaron. Ez nem is olyan nagy tragédia, de emiatt folyton véres...

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!