Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elképzelhetőnek tartjátok,...

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy egy mereven kutyaellenes srác egy kapcsolat kedvéért elvisel, netalántán megszeret egy kutyát?

Figyelt kérdés

Egy ideje ismerkedek, találkozgatok a kérdésben említett sráccal. Már első találkozásunkkor is nagyon szimpatikus volt számomra. Mondhatnám, hogy ő lenne számomra a tökéletes társ: helyes, sportos kinézet, intelligencia, jó egzisztencia, saját ház. Viszont elég korán kiderült, hogy ő nem szereti a kutyákat és fél tőlük, valamint nagyon rossz véleménnyel van a gazdikról. Ezzel még önmagában nem is lenne gond, viszont nekem kisgyerekkorom óta van kutyám és a jelenlegitől sem válnék meg szívesen. Részben igazat is adok neki, mert nagyon sok olyan gazdi van, aki nem ért a kutyákhoz, viszont ezt a csőlátásszerű kutyaellenességet nem igazán tudom tolerálni. Lenéz engem és a családomat, hogy mi családtagként tekintünk a kutyára. Mindezek ellenére nagyon jól érezzük magunkat együtt. Már néhányszor nála is aludtam, ilyenkor a kutyám természetesen anyuméknál marad. Szerintetek változhat a srác véleménye, ha nagyon vonzódik hozzám?

Vagy esetleg nekem kellene lemondanom a kutyámról?


2018. ápr. 25. 21:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
98%

A srác nem fog változni. A leírásod alapján te hamarabb mondasz majd le a kutyádról, a fiú kedvéért.


Egyébként, aki jobban odavan a másikért, az fog idomulni.

Bocs, az írásod szerint te leszel az sajnos.

2018. ápr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
98%

Családtagként tekintesz a kutyádra, de eldobnád magadtól egy frissen megismert fickó miatt? Ez elég ellentmondásos.


Kutyáim vannak, macskám van. Hozzám tartoznak, "a csomag részei". Akinek nem kellek velük együtt, azok mehetnek, amerre látnak.

2018. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

"intelligencia"

"Lenéz engem és a családomat, hogy mi családtagként tekintünk a kutyára."


"mi családtagként tekintünk a kutyára."

"viszont nekem kisgyerekkorom óta van kutyám és a jelenlegitől sem válnék meg szívesen."


Sok az ellentmondás és mivel te már fontolóra is vetted, hogy lemondassz a kutyádról így egyértelmű, hogy nem ő fog megtörni először. A kérdés, hogy megéri-e. Egy biztos, én senki kedvéért nem dobnám el a kutyáim.

2018. ápr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%
Le nem mondanék senki kedvéért a kutyámról. Ha valaki csak nélküle szeret, akkor az nem is szeret teljesen.
2018. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

"ő lenne számomra a tökéletes társ: helyes, sportos kinézet, intelligencia, jó egzisztencia, saját ház."


Oké, és hol vannak a belső emberi értékek? Mert ez csak külsőség.

2018. ápr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján úgy tűnik, hogy ő teljes mértékben kívülálló a kutyás világot-életet illetően. Nem tudja mi olyan jó ebben, mert nem érti, nem ismeri.

Szerintem adhatna egy lehetőséget a kutyának, már ha tényleg szeret téged. Hiszen a kutya hozzád tartozik, és ezt tiszteletben kéne tartania.

Nem tudom mennyire változhat, szerintem maximum annyit lehetne elérni, hogy megtűrje a kutyát, de hosszútávon konfliktusforrás lehet.

Én, akinek az élete kb. a kutyája körül forog, nem tudnék ilyen emberrel élni. Zavarna a tudat, hogy ő nem bírja a kutyámat, vagy fél tőle, akkor is, ha nem teszi ezt mindig szóvá.

2018. ápr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan felmerült az az opció, hogy lemondj a kutyádról egy srác miatt, akit pár hónapja ismersz?


Sajnos genetikailag úgy lettem kódolva, hogy nem tudom megérteni, hogy vannak, akiknek probléma lenne egy kutyával egy házban élni. Nálam ez a -1. kizáró ok, ha viszont neked mégsincs olyan szoros kapcsolatotok a kutyáddal(naponta viszed sétálni és nem csak egy szobanövényi funkciót tölt be) és gond nélkül le tudnád nyelni ezt a kompromisszumot, akkor hajrá!


előtte viszont egy próbát mindenképp megér a srác és a kutya összeismertetése.

2018. ápr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Elég szoros a kapcsolatom a kutyámmal, naponta sétálunk többször is. Éppen ezért bízom benne, hogy elfogad a srác a kutyámmal együtt. Fontos lenne számomra egy kapcsolat is, azt nekem ugyanis meglehetősen nehéz találni.
2018. ápr. 25. 22:13
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha te lemondasz egy új kapcsolat kedvéért a kutyádról, akkor neked nem is való kutya. Megteheted, egyszer. De soha többet ne legyen utána kutyád. Egy életre tanuld meg ebből, hogy az ilyen felelősség vállalásra te teljesen alkalmatlan vagy. (A gyerekvállalást is felfüggeszteném a helyedben ezek után.)
2018. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Én tudok felelősséget vállalni és nem mondanék le a kutyámról. A kutyának anyuméknál is nagyon jó sora lenne és ott is sokszor látogatnám. Szóval nem vagyok felelőtlen. (A gyerekvállalásra esetünkben pedig amúgy sincs sok esély.)
2018. ápr. 25. 22:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!