Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az elektromo...

Mi a véleményetek az elektromos nyakörvről?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 26. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha tudod mit csinalsz akkor hasznos, ha nem ertessz hozza akkor pedig maradando nevelesi problemakat fogsz okozni vele.
2018. ápr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Neveléshez nem engedném, csak adott kiképzők felügyeletével.

Munkához, képzéshez viszont egy nagyon jó eszköz.

2018. ápr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Ugyanaz, mint a fojtó nyakörvről. Ha nem tudod elérni, hogy azért engedelmeskedjen, mert utána jutalmat kap, vagy azért mert te vagy a falkavezért , akkor nem lesz kiegyensúlyozott kutyád. Azért nem fog húzni mert fél..talán a sétát sem veszi majd örömmel, ha olyan élményekkel köti össze.
2018. ápr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szabályoznám a forgalmazását. Elképesztő mennyi hülye ember használja, teljesen tönkreteszik a kutyát. Neveléshez pl. tilosnak kéne lennie, csak kiképző jóváhagyásával lehetne tartani. Neveléshez alkalmatlan, munkához jó. Egyébként hasznos eszköz, tudni kell használni. (és nem, nem az a jó, ha megbszatod a kutyát 230al, egy optimális fokozatot kell találni)
2018. ápr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Én beagleknél alkalmaztam, kb 8-9 hónapos kortól másfél éves korig, amíg nem figyeltek maximálisan. Kiskorukban nem volt rá szükség, mindig póráz nélkül vittem őket olyan helyekre, ahol tudom képezni őket, szépen tanultak is, aztán jött a lázadó korszak, amikor elveszítettem az irányítást felettük, nem figyeltek, akármit csináltam, ilyenkor lépett közbe ez a cucc, kb másfél éves korig, vagy addig se kellett, mert megértették, hogy mi a helyzet. Lehetnek szabadon, de az első jelre figyeljenek és csinálják, amit kérek Tőlük.

Jelenleg egy 6 fős beagle falkám van, bármikor el tudom őket engedni szaladni, végig mögöttem jönnek, csak játékkor mennek elém szaladni, amikor én megengedem nekik, hogy szabadon éljék ki az ösztöneiket.

Amennyiben viszont nem tudod helyesen használni, kérd hozzáértő ember segítségét, mert bizony kárt okozhatsz vele.

2018. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Barbár módszer neveléshez, amit be kéne tiltani. Ha szegény kutyának rejtett szívproblémái vannak, akkor az áramütés akár halált is okozhat!
2018. ápr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Jaj, utolsó. Neked is annyi fogalmad van erről, mint egy csótánynak. Ha nem értesz hozzá, miért szólsz bele?
2018. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Hallottam már róla de nem alkalmaznám a folytó nyakörvvel egyetemben. Számomra egyik sem szimpatikus inkább ezek nélkül próbálom a kivánt eredményt elérni. Viszont hallottam már hogy alkalmazzák azt hiszem vadász kutyáknál és jó eredménnyel. Bár szerintem ez is olyan ami gyerek, és tudatlan felnőtt kezébe nem való. Attól mer a kutya nyakaba van rakva és ész nélkül hasznalva nem lesz eredmény.
2018. ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Hát hatos, te szerintem még képen se láttál ilyen cuccot, nem hogy használtál volna. :"D Vicces hogy egy tudatlan ember is mennyire meggyőződéses lehet.


Én amerikai akitánál használtam. Szintén, ahogy a beagle tartó válaszoló, nálam is a kamaszkorban volt a leghasznosabb... Olyan egy ökörfejű makacs jószág hogy elképzelni se tudom mi lenne e-nyakörv nélkül. Nekünk kiképző segített, most már alig használom, megvan az elvárt, kulturált és kezelhető viselkedés. Nem okoz kárt a kutyában, ugyanaz a szelíd, bújós maci, aki volt, csak tud normálisan viselkedni.


Hasznos eszköz, de nagyon oda kell figyelni rá. Én is a fojtó nyakörvvel tudnám párhuzamba vonni

2018. ápr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
Láttam már ilyet, de elvi okokból nem használom. :) Gondolj bele: 1 ezred Amper erősségű áram már szívleálláshoz vezethet, ha valami baj van a szívével. És ez a készülék nem egyszer, nem kétszer, hanem folyamatosan rázza, amikor valami rosszat csinál. Mindenki döntse el, hogy tényleg megéri-e a kockázatot!
2018. ápr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!