Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyatartónak milyen...

Kezdő kutyatartónak milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kertben lenne tartva, amiben kellőképpen nagy a lehetséges mozgástere.

Napi 1-1,5 órát minimum tudnék vele foglalkozni, de emellett legrosszabb esetben is kétnaponta vinném sétálni.

Természetesen kitartóan tanítgatnám is, nagyon türelmes ember vagyok :D



2018. ápr. 26. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyet szeretnél ?

Kis/nagy/közepes testű?

2018. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Közepes méretű lenne számomra alkalmas, szerintem. Igaz, a szívem a nagy kutyák felé húz, de nem szeretnék olyat bevállalni, amivel aztán lehet nem tudnék elbírni. Nem egyszer láttam már embereket nagy testű kutya után a pórázt fogva "repülni" :D
2018. ápr. 26. 17:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyről egy viszonylag nyugodt természetű, vastag bundájú, barátságos keveréket ajánlok.

Ha fajtatiszta kutyát veszel, akkor lehetőleg ne terrier és ne őrző-védő fajta legyen.

Ami még nagyon fontos, hogy télálló bundája legyen.

2018. ápr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok, magamból kiindulva én első kutyának mindenképpen keveréket ajánlok(menhelyeken vannak szépek, amiről egy hozzánem értő meg sem mondja hogy keverék).

Sokan elutasítják a "korcsokat" de egyes menhelyről hozott kutyák sokkal hálásabbak a tenyésztőtől vett társaiknál :)

Első kutyának én semmiképp nem ajánlok fajtatisztát, kivéve ha volt már olyan kutya akivel foglalkoztál több évig!

2018. ápr. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Keverékek közül sem mindegy milyet választasz. Lehetőleg a szánhúzó keverékeket kerüld. Nem valók első kutyának. Taasztalat.


Érdemes menhelyen körbenézni, de mindenképp vigyél magaddal egy tapasztalt kutyást is, mert előfordulhat, hogy ha elmondod hogy kezdő vagy, olyan kutyát tukmálnak rád, ami nem neked való. Nem minden menhely csinálja, de előfordulhat ilyen!

Szerintem kezdő kutyásként egy higgadt, közepes testű kutyát vegyél magadhoz, az se baj, ha 5 év körülit, mert nekik már van kialault személyiségük, szokásuk, amiket meg tudsz figyelni és tudsz kezelni, megtanulod, megszokod hogyan működik a kutya. Kölyköt, fiatalt csak akkor ajánlok, ha kutyasuliba is járnál vele,rendszeresen, mert könnyű elrontani egy kutyát, de utána a hibás berögződéseket kivenni belőle, na az művészet.


Fogadd el, ha menhelyről hozol kutyát, hogy telepen másképp viselkedik, mint akkor, mikor megszokott már nálad. Lehet hogy felhagy valamilyen viselkedéssel, de lehet hogy (biztonságban érezvén magát) megmutat valamilyen kevésbé kívánatos szokást.

Érdemes ezért több menhelyet megjárni, több kutyát megnézni, őhozzájuk többször is kijárni,sétáltatni, labdázni.


Ha pedig megvan a kutya, az első egy megbízható állatorvos!


Fontosnak tartottam megjegyezni, mert a menhelyi örökbefogadás, mint mindennek, vannak árnyoldalai, hiába egy nagyon szép cselekedet. Nekem is volt örökbefogadott kutyám, de most egy tk-s agár fekszik mellettem. A lényeg, hogy nagyon okosan kell kutyát választani, az se baj, ha előtte egy állatorvoshoz bemész, és érdeklődsz erről.

2018. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ments meg egy életet. Nagyon hálásak tudnak lenni. Viszont nagyon sokat kell velük foglalkouni, mert nagy része valamitöl fél, fojton verték stb.
2018. máj. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
esetleg puli? közepes, nagy bundájú barátságos fajza
2018. jún. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!