Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak az idős kutyámnak,...

Mit adjak az idős kutyámnak, hogy elmúljon a bizonytalan járása?

Figyelt kérdés

Van egy 14 éves keverék kan kutyusom.Nem olyan régen epilepsziás rohama volt.Hosszú ideig csak járkált céltalanul és nekiment mindennek aminek korábban nem. Közben sokat ivott a vizéből.

Az állatorvos a Sevenal 100 mg-os tablettát adta neki,de ez teljesen kiütötte és még bizonytalanabbul jár. Van valamilyen ötletetek,hogy mit adjak neki a fenti gyógyszer helyett? Ha esetleg állatorvos is olvassa amit írtam,kéren segitsen,hogy létezik-e olyan gyógyszer amitől nem szédelegne de a hatásfoka jó?


2018. ápr. 28. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szólni kell az orvosának, hogy szerinted túl erős az adag.

Be kell állítani a gyógyszerezését. Kérdezd meg tőle - akár telefonon - mit lehet ilyenkor tenni. Nem tudom lehet-e felezni azt a tablettát amit szed, lehet ez is egy megoldás.


Viszont, mindenképp kérdezd meg az orvosát, saját szakállra ne próbálgasd, mert ha túl kevés a gyógyszer, akkor meg rohamot kaphat.

Egyébként itt egy állatorvos válaszol, de látatlanban ő sem tud túl hasznos választ adni szerintem:


[link]

2018. ápr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyébként biztos epilepsziás? Csak a bizonytalan járás és a sok ívás nem túl gyakori tünet.

Lehet csak időskori elbutulás, sajnos ilyen korban már simán van.

Nekem a 15 éves csinálta ezeket a tüneteket, de nem volt epilepsziás. Simán öreg volt szegénykém.

2018. ápr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen,az állatorvos szerint sajnos epilepsziás. Ez egy alapos vizsgálat után derült ki.

Egyébként csökkentettük az adagját a napi 2x1 tablettáról napi 2x 1/2 tablettára de így is nagyon bizonytalanul jár és annyira gyengék lettek a hátsó lábai,hogy néha evés közben összecsuklik.Ez korábban nen volt csak remegett neki ha úgy állt meg

2018. ápr. 28. 19:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a tablettának köze van az izomgyengeséghez.

Ilyen korban már a porckorongsérv, csípő ízületi diszplázia is nagyon gyakori, az a csoda, ha nincs semmi mozgásszervi baja. Sajnos idős a kutyád, és ezt úgy mondom, hogy ölben hordtam le a 15 éves 30 kg-os bobtailomat a második emeletről "sétálni", a dolgát elvégezni, ha éppen nem maga alá piszkított álmában.


Nem azt mondom, hogy az orvosok nem tudnak enyhíteni a panaszain, és kell is(!!!), csak sok tünetnek már a kora az oka.

14 év egy kutyusnál nagyon szép kor.

2018. ápr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!