Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csütörtökön kapott féreghajtót...

Csütörtökön kapott féreghajtót a kiskutyám, de még mindig megy a hasa, ez normális?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az. Az enyémnek nem szokott hasmenése lenni a féreghajtótól, biztos, hogy attól van?


Mennyi idős? Akkor szokott hasmenésük lenni, ha valami nem megfelelőt esznek, pl. sajt, tej, vagy ha új tápot kapott.

2010. jún. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Akiteki ***** válasza:

Hány kilós a kutyusod? lehet, hogy sok volt neki az 1 tabletta.

Adj neki egy kis főtt rizst, vagy ha van otthon bolus astringens. Joghurt is megfogja a hasmenést, azt még szeretik is.

2010. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a meleg miatt túl sok vizet iszik, az is meghajthatja
2010. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Hát tényleg nagyon sokat iszik, akkor azért lehet. Már hányt is egyszer mikor kiitta az egész itatótálját egy hajtásra. Amúgy 1 kiló 800 gramm, nem is tablettát kapott, hanem pasztát a kis súlya miatt.

2010. jún. 13. 20:33
 5/7 RastaMama ***** válasza:

Szerintem sem lehet összefüggésben a féreghajtás és a hasmenés. Mindenképpen figyelj oda, hogy elmúljon ez a hasmenés, mert fos@skor sokkal több folyadékot ürít a kutya, mint ha simán kaksizna. Ebben a melegben pedig nagyon fontos, főleg egy kiskutyánál. Sokkal hamarabb ki tud száradni, mint gondolod. Főtt répát, rizst, főtt csirke vagy pulykamellet, kefírt vagy joghurtot is adhatsz neki. Fontos, hogy ha főzöl neki bármit, az előbbiek közül, akkor ne fűszerezd. Egy pici só, pici vegeta SE kerüljön bele. Ha joghurtot vagy kefírt adsz neki, akkor érdemes olyat venni, ami élő kultúrát tartalmaz.

A bolus adstringens jó cucc, de mivel ilyen fiatal és pici még a kutya én nem adnék neki.

Szerintem ha max1-2-3 napon belül nem javul a helyzet mindenképpen mutasd meg állatorvosnak.

És addig is figyeld az állagát, színét, mennyiségét. Sokat segíthetsz a dokinak, ha elmeséled neki, hogy milyent ürít. (pl nyálkás-e, stbstb)

Írd meg, mire jutottál!

üdv 1 vizslagazdi

2010. jún. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 RastaMama ***** válasza:

Utolsó vagyok:

az utolsó kommented nem olvastam, a hányóst. Hányszor és mit hányt? Azóta is előfordult ilyen? Ez nagyon fontos. Szerintem ha hányni is szokott mostanában, akkor irány a doki, nehogy baj legyen!

2010. jún. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kétszer hányt, ilyen faldarabok voltak benne, megeszik mindent amit talál :S Azóta nem hányt. De már a hasmenése is kezd elmúlni mióta tápot váltottunk, biztos azzal volt baja. :)
2010. jún. 15. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!