Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az uszkárról?

Mi a véleményetek az uszkárról?

Figyelt kérdés

Első kutyám lenne, panelba (2. emelet). Neketke milyen tapasztalatotok van a fajtával.


Tudnék elég sokat tudnék vele foglalkozni (délutánonként 2-3 óra + reggel, este eü. séta).ez elég lenne neki.?

Ezek mellett még annyit szeretnék hogy a közepes "méretű" uszkár mennyiben más a "toy" változatától.



2018. ápr. 28. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Röviden ajánlom inkább keresd meg ezzel a kérdéssel a facebookon a "Uszkár Klub / Poodle Club" csoportot (van több uszkáros csoport, de szeirntem ez a legnormálisabb). Csak megbízható tenyésztőtől szabad uszkárt venni, rengeteg a szaporítós (ld. jófogás és társai). Ezek betegesek, ideggyengék stb.

Nekem a kedvenc fajtám, nekünk is uszkárunk van. Egy igazi szeretet bomba, de kell vele foglalkozni sokat. Kell neki az agyi fárasztás, a tanítás (imád trökköket tanulni). Főleg az első néhány évében kell napi 2-3 óra közös tanulás a sétán kivül. Előnye, nem hullik a szőre. Nekünk törpe uszkárunk van, több ismerősnek, barátnak van uszkárja ismerek toyt is. Igazán nagyon nagy különbséget nem látok a toy-törpe-közép között, bár ahogy nő a méretük úgy kicsit "komolyodnak". A toy uszkár (legalábbis akiket én ismerek) izegnek-mozognak, míg a közepek már jóval kevésbé, az óráisok meg egészen nyugisak. De ez neveléstől is függ. Amit láttam nagyon szabálykövetőek, de ehhez kell nekik egyértelmű szabály rendszer. Amit szintén tapasztaltam (több uszissal találkozva), igazán sokkal emberbarátabbak mint idegen kutya barátok. Kimész vele a futtatóba és hamarabb megy oda egy másik gazdihoz (begyüjteni egy kis simit, meg hízelegni), mint egy idegen kutyához. A miénk (sok társához hasonlóan) labda mániás. Azaz ha olyanja van 2,5-3 órát simán el lehet vele labdázni és még nem fárad el (4 éves törpe uszkár). Bővebben gyere fel a facebook csoportba.

2018. ápr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Diamond Starlight kennelbőlvan uszkárom, nála van toy, törpe és közép uszkár is, de ajánlom még Golden Regia kennel vagy Ágnes Ács Kövesi Hurricane kennelt közép apricot uszkárok. Mindenképp jó tenyésztőtől vegyél kutyát, mert a szaporítós uszkárok nagyon messze állnak jellemben az igazi uszkártól. A méretek között jellemben nincs túl nagy különbség. Első kutyának tökéletes, nem hullik a szőre abszolút, viszont naponta fésülni kell, ha rövidebb fazonban van akkor elég olyan 3 naponta átfésülni. Rendszeresen nyírni kell kutyakozmetikussal vagy nem nehéz megtanulni sem, és akkor mindig ápolt kutyusod lesz. A fülére kell jobban odafigyelni mivel lelógó fülű begyulladhat, meg a kisebb méreteknél a fogkő szokott még problémát okozni.

Nagyon nyugodt de ugyanakkor nagyon energikus kutyák is egyben. Nagyon könnyű őket tanítani, sok trükköt eltudnak sajátítani. Mi agilityzünk, amiben egyébként minden uszi méret nagyon ügyes, az enyém imádja. Igazi energia bomba, mindent együtt csinálunk, agility, biciklizés, futás, túrázás a hegyekben, úszás a legjobb társ mindenben, mindent simán bír. De a lustálkodásban sincs párja :) A toy méret viszont nem bírja ennyire a tempót a méretéből adódóan. És árban is a toy a legdrágább, szerintem a közép uszkár a legjobb, méretben. Tökéletes kutyák, egyetlen hibája, hogy nem nagyon tud megvédeni, bár az óriás uszkár mérete elrettentő lehet.

Nekem nincs minden nap sok időm rá, nincs minden nap komolyabban megmozgatva, de heti 2x legalább egy nagy túra, edzés, futás, biciklizés, úszás, labdázás vagy valami be van iktatva mindig. Van hogy minden nap is, de mikor hogy, mennyi munkám, energiám van. Ő igazodik hozzám, de egy idő után jelzi, hogy kell egy kis mozgás, akkor többet mozog a lakásban, játszik, hozza a játékait hozzám, viszont nem tolakodó, olyankor ha másra nincs időm, energiám akkor felrakom a futópadra. Viszont az első 1 évben minden nap kell vele mozogni, és főleg szocializálni! Az enyém nagyon jól nevelt, ami főleg azon múlt, hogy amikor hozzám került az első évben nagyon sokat foglalkoztam vele, vittem emberek kutyák közé, bevásárló központba, nagy városba, forgalomba, idegen helyekre...Ilyenkor legalább az első héten ha megoldható legyél vele otthon, és akkor biztos nem tesz tönkre semmit, mert ott vagy vele hogy fegyelmezd és megtanítsd mit szabad és mit nem. Nekünk nem tett kárt semmiben. Azért tökéletesek első kutyának, mert könnyen tanulnak, míg más fajták makacsabbak, többször bepróbálkoznak, ők nagyon a gazdi kedvében szeretnének járni. Nagyon ragaszkodó fajta, nagyon kötődik, de szereti az embereket, mint ahogy előttem is írták az enyém is inkább szereti az embereket mint a fajtársait. Sosem agresszív, legalább is az enyém, de még nem találkoztam agresszív uszkárral egyik méretben sem. Nagyon játékos más kutyákkal. Az enyém gyerekkel is elvan, lehet nyúzni húzni vonni, hagy mindent, de nem szereti, ha tud akkor inkább elmenekül az ilyen helyzetekből, de semmiképp sem harap, morog. Nekem nagy szerelem lett ez a fajta, következő is biztosan közép uszkár lesz 100% :)

Egy 4 éves közép uszkár tulajdonos

Ha kérdésed van még nyugodtan írj

2018. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!