Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatáp? (többi lent)

Kutyatáp? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tdom, tudom, kb csontig lerágott téma. Viszont engem indokkal együtt érdekelne, hogy ki miért szereti azt a tápot, amivel etet. :) Valamint melyiket tartja még jónak. BARF is érdekel
2018. ápr. 28. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
A tömény fehérje és a házi koszt egyoldalú és hiányos , macera az elkészítés külön hűtése . Amellett férgeket kapnak fogkövesednek , melgeben belepi a légy az ételt . Táp hasznosabb olcsóbb tartalmasabb kényelmesebb .
2018. ápr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Platinummal vagy Taste of the Wilddel etetek, 4-5 éve hagytam abba a Belcandot, amivel jó pár évig etettem egy régi edzőm tanácsára. Utána Brit Premiumot kaptak, mert sajnos összébb kellett húzni a nadrágszijamat 1-2 évig.


Szerencsére a kutyáim egyáltalán nem finnyássak, bármit megesznek (inkább felzabálnak), nem betegesek, nem alergiásak semmire. Szimplán azért etetem velük ezeket a tápokat, mert ismerősök jókat mondtak róluk.


A barfot félek, hogy elrontanám, továbbá a szüleimmel élek egyetemistaként és nehéz lenne letolni a torkukon, hogy üzemeltessünk egy nagy fagyasztót és lusta vagyok hozzá, meg egy kicsit túlzásnak is tartom, ja és bárhogy számolgattam drágában jönnék ki, mint a táppal.

2018. ápr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Brit Care tápot azért szerettem, mert ez az egy táp volt, amit hajlandó volt megenni a kutyám anélkül, hogy összevissza fosott vagy hányt volna tőle. Ennek 3 éve, mert időközben felvitték durván az árát és valószínűleg változtattak is vmit rajta, mert ettől is kezdett rosszul lenni a kutyám. Azóta barfozunk és minden a legnagyobb rendben, a 10 éves kutya olyan aktív, mint a még tápos kölyök társa.
2018. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Platinum,dado, real nature. Tápok közül minnél magasabb hústartalmat érdemes keresni azt is nézem, hogy ezek mit takarnak pl.mechanikusan lefejtett húst előnyben reszesítem a húslisztel szemben. Figyelem, hogy ne legyen benne gabona,szója. A rizs,hurgonya ugyan szénhidrát, de ha keveset tartalmaz még belefér. Ne legyen benne színezék,ízfokozó,tartósítószer.

Mi egyébként mar jó ideje átértünk a barfra. Nagyon jók a tapasztalataink. A barf azonban nem játék, nagyon elnlehet szúrni és akkor rámehet a kutyád egészsége. Szerencsere sok info,közösség van neten, így ki tudja okosítani magá az ember. Én semmi pénzért nem váltanék vissza tápra. A kajában pontosan az és annyi van, amire a mi kutyánknak szüksége van, teljes mértékben a személyes igényeire szabva.

2018. ápr. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben TW-t próbáltuk, mert elérhetőség, ár, összetétel alapján az tűnt a legjobbnak. De nem bírta, ezután Brit Care-re váltottunk (hasonló szempontok alapján + nem bírta a magas fehéjetartalmű TW-t), azzal minden rendben.


A BARF-fal szemben fenntartásaim vannak a nyers hús miatt.

Főzve szívesen adnék húst, de azt az időt, amit ezzel töltenék, inkább a kutyámra fordítom.

2018. ápr. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Maxitabi ***** válasza:
9,5 éves a kutya, kölyökként orijen puppy-t kapott, majd juniorként pár hónapig pro plan bárányosat.. Visszaálltunk acana-orijenre -utóbbi volt évekig, a hat halas változat leginkább. Egy éve autoimmun betegség jött ki rajta, így a dokival konzultálva alacsonyabb fehérjetartalmú tápot kerestem. Így most wolfsblut cold river van. Egy kicsit több a végtermék, mint az orijennél,de ok.
2018. ápr. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!