Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha több állatom van, mindegyik...

Ha több állatom van, mindegyiknek egyforma élősködő elleni szert kell venni?

Figyelt kérdés
Vannak cicáim és kutyusaim akiknek szüksége lenne rá. Egy nyakörv ami majd egy évig jó, az szerintem gazdaságosabb mint a csepp. Jól gondolom? Viszont valamelyik kutyámra nem lenne ajánlatos nyakörvet tenni. Szerintetetek jól teszem ha Kiltixet veszek a megfelelő kutyának, Bolfot a cicáknak és a többi kutyának cseppet vagy muszáj egyféle szert mindegyikre? Amúgy mit gondoltok a két nyakörvről és melyik cseppet ajánljátok a többi kutyának? Szerintem így olcsóbban jövök ki mint ha mindegyiknek cseppet vennék, ugye?
2010. jún. 13. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell, lehet. Egyszerűség okán érdemes egyformát venni (nem fogod összekeverni melyiknek milyen kell), de csak akkor változtasd meg, ha valamelyiknek nem válik be.

Legalábbis én így csinálnám.

2010. jún. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ami most van az nem vált be. Ezért keresek mást. És ha valamelyikre jó az ami 7 hónapig véd, akkor azt veszem neki mert végül olcsóbban jön ki, nem? A többi állatnak meg másik féle spoton, csak nem tudom milyen. Attól nem félek hogy összekeverném. :D
2010. jún. 13. 17:29
 3/6 Akiteki ***** válasza:

Vannak kutyára való szerek, amit a macskára nem szabad tenni, mert mérgező.

Szerintem a nyakörv sokkal drágább, mint a cseppek.

A cicámra az advocate 1200 ft és 3 hónapig jó. Nyakörvet én egyébként sem tennék rá, ha több állat van, mert lerágják egymásról játék közben.

2010. jún. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát én is ezért nem teszek, de az egyik kutya nem játszik és vele sem játszanak mert ő a főnök, róla tuti nem rágják le és a nap nagy részében bent van. Egyszerre igen több a nyakörv de sokkal tovább véd, nem?

Ezt tudtam hogy nem jó mindegyik szer minden állatra. Viszont a cseppekről azt hallottam csak 1 hónapig védenek. És nekünk a bolha ellen lenne nagyon fontos.

2010. jún. 13. 17:34
 5/6 A kérdező kommentje:

Én a kutyáknak advantixra gondoltam, a főnöknek pedig Kiltixre, ez jó lenne?

A cicán már van Bolfo, az nem tudom mennyire jó még sosem hallottam róla.

2010. jún. 13. 17:36
 6/6 Akiteki ***** válasza:

Az advantix kullancs ellen 1 hónapig, bolha ellen 3 hónapig hatásos.

Én soha nem használtam nyakörvet, 6 éve csak advantixot teszek rájuk. Sosem volt kullancsunk. A bolha eleve esélytelen.:)

2010. jún. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!