Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki a hibás? Aki kinn hagyta a...

Ki a hibás? Aki kinn hagyta a labdát, vagy a kutyàm (ergo én) aki szétharapta?

Figyelt kérdés

Lakásunkhoz közel van egy kisebb kosárlabdapálya, oda szoktam reggelente benni a kutyámmmal ha már nyitva van.megnéztem, nics rajta tábla hogy kutyàt ne lehetne bevinni. Van közvetlem mellete egy játszótér, nyilván arra ki van téve.


Ma reggel bejöttünk, pont akkor nyitották ki. Volt benn egy labda, kutyám szaladt èrte, rögtön kiharapta. A szembe lévő házbol kiabált ki egy ember hogy nehogy kiharapja a kutya, mindjárt jönnek le èrte. Mondom màr kiharapta. Erre csak azt kezdte el mondani hogy ide nem is lehet kutyát behozni. Ki a hibás?


2018. ápr. 29. 08:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
28%

Te vagy a hibás.

Más tulajdonát megkárosítani.. mégis miféle felfogás ez?

Mert kint felejtik a labdát vagy hasonló az egyenlő azzal, hogy a kutyád pusztíthat, amit talál?


Gyorsan vegyél helyette egy újat és legközelebb tanítsd meg a kutyát vagy először nézz te szét és utána engedd a kutyát.

2018. ápr. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Azt se tudom ki az az ember,akié a labda volt, hogy vehetnék neki labdát?

Én nem èrzem magam hibásnak. Kinn hagyta, nem törődött vele rendesen. Sosem értettem azt hogy valaki lemegy a gyerekével labdázni, aztán a labdát meg otthagyja. Minimum 2 emberből az egyiknek sem jut eszébe? Egyébként egy sima egyszerű gumilabda vagy mi volt.

A kutyàm meg labdaőrült. Én nem is láttam hogy van ott labda, csak amikor nagy örömmel hozta de akkor már pukk volt. Németjuhàsz-dog keverékről van szó, simàn egy másodperc alatt kiharapja.

2018. ápr. 29. 09:20
 13/25 anonim ***** válasza:
39%
Ha a kutyád tönkre teszi más tulajdonát, akkor azt neked ki kell fizetni. Attól, hogy valami nincs elzárva, nem szabad préda, se tönkre tenni, se ellopni nem lehet. Ez egy ilyen furcsa felfogás Magyarországon, hogy ő tehet róla, miért nem zárta el. Mondjuk, hogy ott hagyták a labdát, mert nem zavarja őket, ha valaki rendeltetésszerűen használja, de ettől még érthetően nem díjazzák, ha valaki kilyukasztja.
2018. ápr. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%
Németországban élek, az itteni gyerekesek rendszerint mindenfelé játékokat hagynak mert pl nem fér be a házba vagy egyszerűen felesleges hisz a gyerek minden nap használja. Ez nem azt jelenti hogy a kutyám pl azzal játszhat amivel akar. Meg van neki tanítva hogy csak a saját játékaival játszhat. Persze, egyrészt az ő hibájuk mert nem lett volna muszáj ott hagyni, másrészt miért nem tanítod meg a kutyának hogy ami nem az övé az tabu? Ha a kutyád egy kinn hagyott bicó kerekére megy rá akkor is ezt mondod hogy minek hagyta ott? Meg az közterület stb
2018. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
28%

"Azt se tudom ki az az ember,akié a labda volt, hogy vehetnék neki labdát?"

Mikor a kutyád tönkretette az Ő tulajdonát, akkor se tudta, hogy ki az, mégis megtette. Te pedig köteles vagy ezt visszafizetni, főleg, hogy kutyát póráz nélkül "sétáltatni" (vagy ezt nem tudom, hogy hívják) tilos...

2018. ápr. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ha annyira nem foglalkoztak a labda épségével, hogy magukkal vigyék, akkor ne csodálkozzanak, ha baja esik. :D

A kutya az egy kutya, ő így játszik a labdával. És ez még mindig jobb eset, mert legtöbbsör a 200ft-os labdákat is ellopják, hazaviszik maguknak...

2018. ápr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%

Nem jól kezelted a szituációt. Ott azonnal elnézést kellett volna kérned és felajánlani, hogy megtéríted a labda árát, vagy hozol nekik egy újat. Lehet, hogy legyintett volna rá és azt mondja, hogy semmi baj. Lehet, hogy elfogadta volna, nem tudjuk. Előfordul ilyen eset, de a labdás embernek az maradt a szitu végkicsengése, hogy a "bunkó" behozta a kutyáját a pályára és neki kára keletkezett. Ha bosszantja ez a helyzet 2 nap alatt elintézi, hogy kikerüljön a "kutyát behozni tilos tábla".

Én egy renitens póráz nélkül sétáltató vagyok (forgalmas helyre nem megyek) viszont az én kutyáim soha nem mennek el mellőlem és behívhatóak. Mások is sétáltatnak kutyát póráz nélkül, csak sokan elengedik a kutyát, aztán menjen, amerre lát. Miattuk kerülnek ki egyre több helyre a "kutyát a területre bevinni tilos" táblák, meg természetesen az ilyen és ehhez hasonló konfliktusok miatt.

Szóval szerintem az élni és élni hagyni elvet kellene követni. Ha kárt okozol valakinek-akár a kutyád, akár te- ajánld fel, hogy megtéríted, de minimum kérj elnézést. Sokan csak legyintenek egy ilyen tételnél és azt mondják, hogy nem számít. Viszont a gesztus nagyon fontos.

Kutyásként pedig a te felelősséged is, hogy ne rontsd a kutyások megítélését.

Amit még megtehetsz, hogy viszel egy labdát a családnak. Mivel láttad, hogy honnan szólt ki az az ember, tudod, hogy hová kell vinni.

2018. ápr. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Egy rohadt hosszú tàrsashàz van arra, fogalmam sincs hogy honnan szólt ki az ember...
2018. ápr. 29. 13:51
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
De mikor szólt, nyilván hallottad. Akkor kellett volna kifizetni, már késő...
2018. ápr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Andizsuzsi ***** válasza:
80%

"Én nem èrzem magam hibásnak"


Ez látod komoly probléma. Te hibáztál. Labdát hagyni az amúgy is zárt kosárlabda pályán semmi nem tiltja. Kutyát póráz nélkül bevinni igen. Valaki már írta feljebb, le is pontozták, pedig tök igaza volt: az, hogy valaki felügyelet nélkül hagy valamit valahol nem azt jelenti, hogy az "közpréda".

2018. ápr. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!